Pełna treść newsa
Czwartek, 12 maja 2011 17:55; autor: Sk8ter
Stadion – co dalej?

Jest lepiej, tak pokrótce można ocenić działania nowego prezesa i zarządu w kwestiach organizacji spotkań na stadionie przy ul. Warszawskiej, jak i dbałości o czystość łukowskiego obiektu. W porównaniu do poprzedników pana Biadunia można jednak zaryzykować stwierdzenie, że jak się chce to się potrafi. Żółto-czerwone flagi, losowania nagród dla kibiców, obecność prezesa własnego klubu na trybunach (dla poprzedników nie do pomyślenia!) – tym władze Orląt starają się przyciągać widzów na trybuny. Nawet o paniach sprawdzających bilety nie można powiedzieć złego słowa :). Warto także pochwalić niezwłoczne usunięcie betonowych słupków na trybunie dla dopingujących kibiców, których to temat wałkowaliśmy chyba kilkanaście miesięcy, a które zlikwidowano po jednej interwencji sympatyków Orląt.

Może to i drobne kwestie, ale gdy zbierzemy je wszystkie widać różnicę na stadionie. Od tego, że postawiono na stałe toalety czy odświeżono krzesełka nasz obiekt nie stał się od razu nowoczesny ale chociaż w małym procencie bardziej przyjazny dla kibica. Co wcześniej stanowiło nie lada problem teraz zostało wykonane od ręki.

Notka ta powstała jednak nie w celu wychwalania władz klubu (aczkolwiek nie odmawiamy im zmian in plus w Orlętach), a zastanowienia się nad tym, co dalej. Temat stadionu pojawiał się w kilku ostatnich kampaniach wyborczych, jednak do tej pory żadne konstruktywne decyzje nie zapadły. Kilka miesięcy temu propozycją było przeniesienie stadionu i sprzedaż działki prywatnemu inwestorowi. Chyba nie trzeba się łudzić – nowego stadionu nie będzie. Pozostaje nam obiekt przy ul. Warszawskiej, który – mówiąc delikatnie – nie jest w najlepszym stanie. Postaramy się wymienić kilka niuansów, dzięki którym Stadion Miejski „Orlęta” może wyglądać lepiej:

- Pomalowanie budynku klubowego (dobrym akcentem byłoby namalowanie na nim herbu Orląt);

- Ułożenie kostki brukowej po obu stronach stadionu;

- Modernizacja lub wymiana płotu odgradzającego trybuny od płyty boiska oraz trybuny od parkingu od ul. Warszawskiej;

- Położenie nawierzchni do biegów lekkoatletycznych dookoła płyty boiska;

- Zagospodarowanie parkingu znajdującego się przy stadionie.

Jest to niezbędne minimum, które przynajmniej w niewielkim stopniu mogłoby poprawić komfort uczestnictwa w meczach na stadionie w Łukowie.

Na koniec jeszcze krótkie słowo do pana prezesa – wiemy i doceniamy to, że czyta pan nasz serwis. W imieniu kibiców Orląt – tych zaangażowanych w doping, jak i tych siedzących na trybunach – prosimy o spotkanie z burmistrzem i odpowiednim inspektoratem pozyskiwania środków unijnych w celu analizy możliwości pozyskania pieniędzy z funduszy europejskich na modernizację stadionu. Kibice mogą zapewnić ewentualne wsparcie :).

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał