Pełna treść newsa
Poniedziałek, 20 czerwca 2011 12:11; autor: Dev
Sytuacja w tabelach przed decydującym tygodniem

Weekendowe wyniki nie przyniosły znaczących rozstrzygnięć w kwestii spadków i awansów odnośnie IV ligi. W niektórych ligach sytuacja zrobiła się jednak bardzo ciekawa. W rozwinięciu przedstawiamy sytuację przed decydującym tygodniem. III liga rozegra w sobotę ostatnią kolejkę, a IV liga i okręgówki zagrają w środę i w niedzielę

II liga wschodnia:
Od minionego tygodnia zmieniło się tyle, że zwycięzca III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Zambrów zrezygnowała z gry w II lidze ze względu na finanse. Rodzi to jakieś szanse dla Motoru na utrzymanie. Najpierw jednak gry w II lidze muszą odmówić kolejne drużyny z ligi. Dopiero wtedy otwiera się szansa przed Motorem. Ale jak pisaliśmy tydzień temu, nie wiadomo czy w Lublinie dostaną licencję. W naszych rozważaniach na tą chwilę przyjmujemy, że Motor spada do III ligi – czyli tak jak mówią aktualne tabele

III liga lubelsko-podkarpacka
Do II ligi awansowała Wisła Puławy. Do rozegrania została jedna kolejka. Zakładając degradację Motoru, spada cztery drużyny. Los Olendra i Stali Poniatowa jest już dawno przesądzony. Po ostatniej kolejce utrzymanie zapewniły sobie Polonia Przemyśl i Podlasie Biała Podlaska. W sobotę swoją sytuację skomplikowała Chełmianka Chełm, która w tej chwili jest za burtą. Chełmianie przegrali z Partyzantem Targowiska, za to Unia Nowa Sarzyna wygrała na wyjeździe z Tomasovią i wydostała się ze strefy spadkowej. Ważne zwycięstwo odniosły rezerwy Górnik Łęczna i także nadal są w grze. Podobnie jak Stal Mielec, która urwała punkt w starciu z Avią. W ostatniej kolejce wszystko może się zdarzyć. Na tą chwilę oprócz Olendra i Stali Poniatowa spadają Stal Mielec i Chełmianka Chełm. Nas najbardziej interesuje los drużyn z lubelskiego. Najpewniejszym wariantem są zwycięstwa Chełmianki i Górnika II oraz potknięcie Unii z Podlasiem. Wtedy spadają Unia i Stal Mielec.  Wariantów jest jednak bez liku. Najciekawsze są te, gdzie kilka drużyn ma tyle samo punktów. I np. gdyby Chełmianka i Stal Mielec wygrały swoje spotkania, a Górnik II i Unia przegrały to:

- Chełmianka będzie miała najwięcej punktów i się utrzyma
- Unia, Górnik II i Stal będą miały po tyle samo punktów ale w meczach bezpośrednich tych zespołów najlepszy będzie Górnik II i to on obok Chełmianki się utrzyma.

Diametralnie inna sytuacja będzie gdy Chełmianka zremisuje, Stal wygra, a Unia i Górnik II przegrają. Wtedy:
- wszystkie zespoły mają tyle samo punktów, ale w małej czterozespołowej tabeli najlepsza jest Stal Mielec, a za nią Unia. Chełmianka i Górnik II spadają

Jak widać wydarzyć się może bardzo dużo

IV liga lubelska:
W tej chwili utrzymanie zapewniły sobie: Orlęta Łuków, Lublinianka Lublin, Włodawianka Włodawa, Huczwa Tyszowce, Lewart Lubartów.

Zakładając że nastąpi fuzja Lublinianki z Wieniawą to bezpieczne są także: Sparta, Unia, Roztocze i Wieniawa. W zależności ile drużyn spadnie z III ligi (jedna, dwie czy trzy) w walce pozostają jeszcze Start, Janowianka i Orion. Wg sytuacji w tabelach na dzisiaj i zakładając fuzje spadają Huragan, Dwernicki i Orion. Najbliższa kolejka w środę i ona wiele wyjaśni.

Sytuacja Orląt Łuków:
Gol Sylwestra Bugi w 93 minucie zapewne okaże się milowym krokiem na drodze do trzeciego miejsca. Wyprzedzić może nas już tylko Lublinianka Lublin. Orlęta wliczając bowiem walkower z Huraganem mają 4pkt przewagi nad Lublinianką (ma dwa mecze do rozegrania), 6 pkt nad Włodawianką (jeden mecz do rozegrania) i po 7 pkt przewagi nad Huczwą i Lewartem (po dwa mecze do rozegrania). Nam został pojedynek wyjazdowy z Unią Bełżyce, a Lubliniance z Huczwą (dom) i Startem (wyjazd). W praktyce zwycięstwo z Unią Bełżyce lub jakakolwiek strata punktów przez Lubliniankę zapewni nam 3 miejsce. Gdyby oba zespoły na koniec miały tyle samo punktów wyższe miejsce zajmą Orlęta. W meczach bezpośrednich jest idealny remis, ale Łukowianie mają znacznie korzystniejszy bilans bramkowy. W tej chwili +28 przy +9 Lublinianki. Musielibyśmy doznać pogromu w Bełżycach a Lublinianka w dwóch meczach strzelić kilkanaście goli. Nierealne.

V liga bialskopodlaska:
Ostatnia kolejka nic nam nie wyjaśniła. Victoria i Podlasie II wygrały swoje mecze i nadal liderem jest zespół z Parczewa, punkt nad Podlasiem II. Do końca dwie kolejki.

V liga lubelska:
MKS Ryki zwiększył do pięciu punktów przewagę nad Opolaninem. Do szczęścia brakuje mu 1pkt w dwóch ostatnich meczach. Zatem formalność.

V liga zamojska:
Awans Omega Stary Zamość

V liga chełmska:
Z rywalizacji odpadł Hetman Żółkiewka. Pozostały: Ogniwo Wierzbica, Brat Siennica Nadolna i GKS Pławanice. Ogniwo ma trzy punkty przewagi nad pozostałymi dwiema drużynami. Pozostała jedna kolejka i lider potrzebuje punktu z przedostatnią drużyną w tabeli. Gdyby jednak doszło do niespodzianki i Ogniwo przegrało sytuacja zrobiłaby się ciekawa. Zwycięstwa Brata i GKS sprawiają, że wszystkie trzy drużyny mają tyle samo punktów, ale w małej tabeli najlepszy jest Brat, przed GKS i Ogniwem. Gdyby tyle samo punktów miały tylko Ogniwo i Brat, to Ogniwo awansuje, gdyż ma korzystniejszy bilans spotkań. W przypadku gdy po 53 pkt będą miały Ogniwo i GKS, do IV ligi awansuje GKS gdyż w tej parze to oni mają lepszy bilans. Wszystkie trzy drużyny zatem są w grze do ostatniej chwili.

Opracowanie: własne

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał