Pełna treść newsa
Środa, 17 czerwca 2009 12:03; autor: Dev
Teraz Gwarek!

Niespodziewanie najlepszym zespołem ligi wojewódzkiej juniorów starszych zostały łukowskie Orlęta. W nagrodę w 1/8 finału mistrzostw Polski podopieczni Andrzeja Suchodolskiego spotkają się z najbardziej wymagającym rywalem w całej stawce - Gwarkiem Zabrze. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę o godz. 11 w Zabrzu, a rewanż w środę o godz. 16.30 w Łukowie.

- Jakoś się tę ligę wygrało. Nie ukrywam, że przed sezonem nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Wygraliśmy rundę jesienną i mimo słabszej wiosny udało się utrzymać prowadzenie. Jestem zadowolony z wyniku, ale w żadnym wypadku z gry. Mieliśmy dużą rotację w składzie, starałem się pomóc seniorom, którzy i tak nie zdołali utrzymać się w trzeciej lidze. Praktycznie w żadnym meczu nie miałem do dyspozycji optymalnej jedenastki. W losowaniu trafił się nam bardzo trudny przeciwnik, który w swoim składzie ma pięciu reprezentantów Polski. Uważam, że przy odrobinie szczęścia możemy coś ugrać. Na pewno będziemy walczyć.

- Oglądaliśmy mecz Gwarka z Piastem i muszę przyznać, że to naprawdę bardzo mocna drużyna. Wygrywają przecież w mistrzostwach Polski juniorów od dobrych kilku lat. Tak naprawdę to rywal trochę z innej bajki, mają swoje gimnazjum, swoje licem i internat. Na dodatek sprowadzają najlepszych chłopaków z całej Polski. Nie składamy jednak broni i jedziemy powalczyć - mówi trener Suchodolski.

Sporym problemem Orląt będzie brak najlepszego zawodnika Michała Purzyckiego, który z powodu kłopotów z kolanem nie zagra w obu spotkaniach. - To dla nas wielkie osłabienie, ale jakoś będziemy musieli sobie radzić bez niego. Na szczęście wszyscy inni gracze są do mojej dyspozycji - dodaje opiekun Orląt.

Źródło: Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni

 

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał