Wtorek, 9 maja 2017 13:02; autor: Newsman
Trzy mecze Orląt: porażka, wygrana i remis

Po chwilowej przerwie dotyczącej wyników seniorów Orląt, wracamy z potrójną mocą. W ciągu 10 dni Orły i przegrały i wygrały, a w derbach #dk76 zanotowały remis.

W niedzielę 30 kwietnia Orlęta przegrały na wyjeździe z Orłem Czemierniki, i poza strzelcem gola honorowego Jakubem Machniakiem, nie ma co powracać do porażki z nienajlepszą drużyną w tej lidze.

Ważnym meczem było podjęcie przed własną publicznością Uni Żabików, drużyny mocnej i wyżej notowanej w tabeli okręgówki. Tym bardziej cieszyło to, że naszym piłkarzom udało się pokonać rywala.
Relacja z meczu ze Sport.Lukow.pl:

W Święto 3 Maja podopieczni Andrzeja Zarzyckiego dali łukowianom inny powód do świętowania. Piłkarze Orląt wreszcie zanotowali dobre spotkanie i zdobyli cenne trzy punkty. W 18 kolejce bialskiej okręgówki ich rywalem byli zawodnicy Unii Żabików.

W pierwszym kwadransie meczu to goście wyglądali lepiej na boisku. Celniej zagrywali, i stanowili większe zagrożenie w polu karnym przeciwnika. Ich gra przyniosła konkretny rezultat, po strzale Mateusza Wołka goście prowadzili 1:0. Pierwszą poważną akcję zagrażającą bramce rywali Orlęta przeprowadziły chwilę po utracie bramki, jednak Wysokiński nie zdołał celnie uderzyć. Kilka minut później po raz kolejny nasz ofensywny zawodnik nie dał rady umieścić piłki w siatce. Uderzona futbolówka poszybowała tuż obok słupka. W 30 minucie goście przeprowadzili groźny atak, jednak na wysokości zadania stanął golkiper Orląt Eryk Bednarski. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Wysokiński został sfaulowany w polu karnym. Pewnym strzałem z 11 metrów Krzysztof Kierych pokonał rywala i przed zmianą stron był remis 1:1.

Po zmianie stron Orły mocniej przycisnęły rywali. W ciągu 20 minut gospodarze przeprowadzili siedem akcji bramkowych, a jedna z nich zakończyła się dobrym strzałem Radosława Szustka, który futbolówkę skierował w długi róg po ziemi, i pokonał bramkarza Unii. Było 2:1 dla miejscowych, a szans na podwyższenie wyniku i wprowadzenia spokoju do gry nie wykorzystał znów Wysokiński. Dobrej okazji na gola nie zamienił również Sebastian Tokarski.
W 70 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Piotr Fortuna. Ta sytuacja wprowadziła nieco zamieszania i nerwowości w poczynaniach Orląt, co próbowali wykorzystać przyjezdni. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania zmusili żółto-czerwonych do cofnięcia się. Dobra dyspozycja Bednarskiego w polu karnym oraz Kierycha w przedpolu nie pozwoliły miejscowym na utratę trzech punktów.

18. kolejka, Klasa Okręgowa Biała Podlaska, Łuków 3 maja 2017
Orlęta Łuków 2:1 Unia Żabików
Kierych 44(k), Szustek 62 – Wołek 18

Orlęta: Bednarski-Czernic, Fortuna, Machniak, Kierych, Ebert, Gajownik (46 Sierpiński), Szustek (82 Zdanikowski), Tokarski (74 Wołoszka), Wysokiński, Kiryło (90 Wałachowski).
Czerwona kartka: Piotr Fortuna (70 minuta, za drugą żółtą).
- - -

W niedzielę 7 maja Orlęta zagrały na wyjeździe z ostatnią drużyną okręgówki Dwernickim Stoczek Łukowski. I po dobrym początku i szybkim prowadzeniu 2-0, gospodarze przebudzili się i zdobyli kontaktową bramkę jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W drugiej odsłonie meczu dwa gole zdobyli gospodarze a łukowskie Orły odpowiedziały jednym trafienie i ostatecznie padł wynik 3:3.
Pozytywnym aspektem z meczu derbowego jest to, że w końcu dla naszej drużyny bramki zdobył pozyskany z Łazów ofensywny piłkarz Mateusz Wysokiński.

19. kolejka, Klasa Okręgowa Biała Podlaska, Stoczek Łukowski 7 maja 2017
Dwernicki Stoczek Łukowski 3:3 Orlęta Łuków
Osiak 37, Miszta 70, Wypych 80 – Wysokiński 14,23, Szustek 66

Orlęta: Bednarski - Ebert, Czernic, Bulak, Machniak - Kierych, Sierpinski (80 Gałach), Szustek (Zdanikowski 85), Kiryło, Wołoszka (60 Wałachowski), Wysokiński.

W 34 min Przemysław Ozygała (Dwernicki) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił bramkarz Orląt).

Czerwona kartka: Jakub Bulak (Orlęta) w 72 min, za drugą żółtą.