Pełna treść newsa
Środa, 12 grudnia 2012 09:25; autor: Dev
Turnieje młodzieżowe

W ostatnich dniach łukowskie drużyny uczestniczyły z sukcesami w kilku halowych turniejach młodzieżowych. AMPlus Łuków wygrał dwukrotnie takie zawody, a na cyklicznym turnieju pod patronatem Cezarego Kucharskiego zajął trzecie miejsce. W osobnym newsie piszemy o udziale trampkarzy młodszych Orląt Łuków w Halowych Mistrzostwach Warszawy.

TOP 54 Biała Podlaska to zwycięzcy XI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w  Łukowie w sobotę 8  grudnia. Turniej jak co roku odbywał się pod patronatem Cezarego Kucharskiego. Zawody skupiły dziesięć drużyn z rocznika 2000. Na boisku w hali przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie spotkały się drużyny z Lublina, Białej Podlaskiej, Warszawy, Siedlec, Świdnika, Sokołowa Podlaskiego, Terespola i gminy Łuków. Gospodarzy turnieju, czyli Łuków, reprezentowały dwie drużyny: Jedynka Łuków oraz AMPlus. Drużyna Amplusa zdobyła na turnieju trzecie miejsce. W grupie eliminacyjnej drużyna Amplusa wygrała z Granicą Terespol 2-0, Podlasiem Sokołów Podlaski 2-0, Pogonią Siedlce 2-0, uległa BKS Lublin 0-1, w półfinale drużyna z  Łukowa nie sprostała zwycięzcy turnieju TOP54 Biała Podlaska. W meczu o 3 miejsce AMPlusa pokonała 2-0 drużynę Avii Świdnik.

Końcowa kolejność:  TOP54 Biała Podlaska, BKS Lublin, AMP AMPlus Łuków.

Piąte miejsce zajęła drużyna Jedynki Łuków, dziesiąte DAF Łuków.

Tradycyjnie, podczas turnieju przyznano też indywidualne wyróżnienia. Za najlepszego zawodnika uznano Szymona Łukaszewicza z Amplus Łuków, najlepszego bramkarza - Remigiusza Sergieja z TOP 54 Biała Podlaska. Najlepszym obrońcą został natomiast Michał Trawiński z Avii Świdnik. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy czyli zespołu Jedynki został Kamil Chojniak. Tytuł Króla Strzelców zdobył natomiast Krzysztof Daniewski z BKS Lublin. Przyznano też puchar fair play. Trafił on do drużyny DAF Łuków z gminy Łuków.

Drużyna  AMPlus Łuków wystartowała w następującym składzie: C.Miszta, A. Miszta, M.Królik, Sz.Łukasiewicz, K. Piorunski, D. Cienkurz, K. Cienkurz, F. Ścioch,    M. Suchodolski, A. Jurek, K. Borkowski, J. Ksok, J. Wawrzyszak. Trener T.Tryboń

 

Udanie rozpoczęli sezon halowy młodzi piłkarze ŁSR AMPLUS Łuków. Najmłodsza grupa piłkarzy rocznik 2004/05 zajęła I-miejsce na turnieju o puchar FIO w Międzyrzecu Pdl. Startowało w nim 9 zespołów. Nasi piłkarze w grupie przegrali 1:0 z Orlętami Radzyń, a potem pokonali Huragan Międzyrzec 2:0, TOP 54 II 5:0 i Orła Łosice 6:0. Zajmując I miejsce w grupie w półfinale wygrali z Orłem Łosice I 1:0, a w finale z TOP54 I 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Igor Miszta.

Drużyna AMPLus Luków grała w składzie: Pulik Filip, Miszta Igor, Łączek Jakub, Kłos Adrian, Czerniewicz Dawid, Olichwirowicz Alan, Niebrzegowski Jakub, Jedrzejewicz Kacper, Chojniak Bartosz. Trenerem drużyny jest Tryboń Przemysław.

Druga drużyna rocznik 2002/2003 także rywalizowała w turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Huragan Miedzyrzec Podlaski. Amplus reprezentowały dwie drużyny. Poza tym wystąpiły drużyny z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Siemiatycz, Białej Podlaskiej oraz gospodarze turnieju MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski.

Nasze zespoły znalazły się na dwóch biegunach rywalizacji. I zespół wygrał turniej, natomiast II zespół zajął ostatnie miejsce.

Nasz I zespół jak burza przeszedł mecze grupowe aplikując rywalom 14 bramek tracąc zaledwie 2. W półfinale po bardzo emocjonującym meczu pokonaliśmy drużynę z Mińska Mazowieckiego dopiero w rzutach karnych, choć po 6 minutach przegrywaliśmy 2:0. Półfinał według kibiców i trenerów był przedwczesnym finałem turnieju. Natomiast w finale, nadspodziewanie łatwo ograliśmy zawsze silną drużynę Pogoni Siedlce 3:0. Drugi zespół w meczach grupowych poniósł trzy porażki w tym dwie bardzo nieznaczne oraz zremisował z silnym zespołem z Mińska Mazowieckiego (nie wykorzystując rzutu karnego). W meczu o przedostatnie miejsce nasza drużyna uległa gospodarzom turnieju 1:0. 

Indywidualne wyróżnienia otrzymali:

W I zespole: Szymon Śledź - najlepszy zawodnik drużyny oraz Juliusz Zborowski - najlepszy obrońca turnieju.

W II zespole: Jakub Dylak - najlepszy zawodnik drużyny.

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał