Niedziela, 4 września 2011 18:25; autor: Dev
W Łukowie bez zmian. Orlęta - Górnik II 0:0

Mecz z Janowianką nie okazał się początkiem passy zwycięstw. Dzisiaj Orlęta znowu zremisowały na swoim boisku z Górnikiem II Łęczna i znowu 0:0. Ciężko wytłumaczyć, że w czwartym kolejnym meczu u siebie dzielimy się z rywalem punktami, a w trzecim kolejnym jest to remis bezbramkowy. Dzisiaj najlepsze okazje zmarnowaliśmy w 1 i 45 minucie. Najpierw w bramkarza trafił Kachniarz, a pod koniec pierwszej połowy Kopeć na spółkę z Bugą nie znaleźli sposobu na gola w dobrej sytuacji. Orlęta dominowały przez całe spotkanie ale nie zdołały zadać decydującego ciosu. Zapis relacji live na Twitterze.

W meczu z rezerwami Górnika Łęczna lub jak kto woli Bogdanki widzieliśmy podobne obrazki jak w poprzednich domowych starciach. Orlęta mają przewagę, nawet stwarzają sobie kilka sytuacji ale ich nie wykorzystują. W konsekwencji prowadzi to do remisu, w trzech ostatnich meczach po 0:0. Dzisiaj wcale tak nie musiało być. W 1 minucie Maciej Kachniarz dostał piłkę na 11 metrze i mając przed sobą samego bramkarza trafił prosto w niego. W dalszej części meczu Orlęta były stroną przeważającą ale wystarczyło to do wywalczenia kilku rzutów rożnych z których nie było realnego niebezpieczeństwa. W 20 minucie w starciu z rywalem ucierpiał Michał Botwina. Wprawdzie wrócił na boisko ale po kilku minutach zastąpił go Kamil Kopeć.

Michał Botwina  wtym starciu doznał kontuzji /fot.W.Szczęśniak/

W 45 minucie to on mógł otworzyć wynik. Sebastian Matuszewski odegrał do niekrytego Kopcia, który ruszył na bramkarza. W przeciwieństwie do Kachniarza, który w podobnej sytuacji strzelał, Kopeć odegrał do boku do Sylwestra Bugi. Podanie było jednak chyba trochę za mocne i nie pozwoliło łukowskiemu pomocnikowi oddać precyzyjnego strzału. Buga wprawdzie strzelił mocno – wtedy wydawało się do pustej bramki – ale piłka zmierzała w środek bramki i obrońca rzutem na taśmę zdołał ją wybić na róg.
Z rogu wrzucał Buga a Kopeć nie sięgnął piłki. Tak zakończyła się pierwsza połowa. Zaraz na początku drugiej Orlęta miały okazję. W dużym zamieszaniu w polu karnym na linii bramkowej interweniował bramkarz Górnika, a nikt nie dał rady dobić. Orlęta nadal miały przewagę, ale brakowało zdecydowanych akcji. Strzały mijały bramkę. Tak próbowali Buga i Łukasz Kiryło. Strzał Kamila Marciniaka został zablokowany. W końcówce po nieco przypadkowej akcji pomocnik Górnika oddał niesygnalizowany strzał z 14 metra i gdyby trafił w bramkę mógłby zaskoczyć Norberta Osiala.
W 90 minucie ostatnią próbę podjął Krzysztof Kierych. Z rzutu wolnego z około 40 metrów strzelił silnie, ale tuż obok lewego słupka.

Łukowski niedźwiedź z obstawą nie przyniósł Orlętom szczęścia /fot. W.Szczęśniak/

Gdyby udało się wykorzystać jedną z tych tzrech naprawdę dobrych okazji wynik byłby iny. Ale to… gdybanie. Fakty są takie, że zremisowaliśmy czwarty mecz u siebie, z czego aż trzy bezbramkowo. Nietrudno o wnioski, że piłkarze Orląt nie radzą sobie z presją gry u siebie oraz umiejętnością atakowania rywala schowanego na włąsnej połowie i nastawionego na kontataki.

W przedsezonowych kalkulacjach szacowano być może, że po 4 domowych spotkaniach możemy mieć 10-12 pkt. Mamy zaledwie 4 i stracone szanse, których nikt już nam nie odda. Sezon jeszcze długi ale czas najwyższy zwyciężać. A dwa kolejne mecze (Włodawianka i Huczwa) zapowiadają się jako te trudniejsze w czwartoligowej rozpisce. Jak będzie. Zobaczymy.

IV liga lubelska, 4 września 2011, 16:00
Orlęta Łuków - Górnik II Łęczna 0:0

Orlęta: Osial - Szlaski, Bulak, Padysz, Gryczka - Matuszewski (65 Przeździak), Buga, Kierych - Kachniarz (61 Kiryło), Purzycki (77 Marciniak), Botwina (25 Kopeć)

Żółte kartki: Szlaski, Padysz (Orlęta)

Sędzia: Ogrodowski (Chełm)