Niedziela, 16 października 2011 16:40; autor: Dev
Wicelider w Łukowie. Rezerwy Podlasia pokonane.

Orlęta Łuków pokonały na wyjeździe rezerwy Podlasia Biała Podlaska 3:1. Bramki dla żółto-czerwonych strzelili: Sylwester Buga, Mateusz Padysz i Michał Botwina. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował na drugie, premiowane awansem miejsce. Orlęta były w dzisiejszym pojedynku lepsze od rywala i oprócz bramek stworzyły jeszcze kilka bardzo dobrych okazji. W końcówce meczu na boisku pojawił się Dariusz Solnica, powracajacy do gry po kilku latach przerwy. Zapis przebiegu meczu na Twitterze.

Od początku sezonu Podlasie II Biała Podlaska dorobiło się opinii bardzo solidnej i groźnej drużyny, która mocno usadowiła się w górnej połowie tabeli i zdobyła zaledwie 3 punkty mniej od Orląt. Do tego własne boisko. Na szczęście Orlęta nie przestraszyły się rywala i pewnie wygrała dzisiejszy mecz. Nasz zespół od początku prowadził grę i dosyć szybko objął prowadzenie po strzale Sylwestra Bugi. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze cztery okazje. Jeden strzał (Kamil Kopeć) świetnie obronił bramkarz Podlasia, uderzenia Botwiny i Kachniarza leciały obok bramki, a Krzysztof Kierych z wolnego trafił w mur.  Jeszcze lepiej rozpoczęliśmy po przerwie. Obrona rezerw Podlasia nie radziła sobie z Sylwestrem Bugą. W 50 minucie Michał Botwina trafił w słupek, a odbitej piłki nikt nie zdołał dobić. Zaraz w pole karne wpadł Kamil Kopeć, ale zgubił piłkę. Był naciskany przez obrońcę ale o faulu nie było mowy. Na 2-0 powinien podwyższyć Buga -  w świetnej okazji za długo strzelał i ostatecznie po interwencji obrońcy uderzenie minęło bramkę. Z rzutów rożnych dwie świetne piłki posłał Buga ale nikt nie zdołał do nich dojść. Po bardzo dobrym początku Orląt po jednej z kontr gospodarze strzelają gola. Na dobrą sprawę to była jedyna groźna pod bramką Włodzimierza Lisiewicza. I tak po 414 minutach nasz bramkarz musiał wreszcie wyjmować piłkę z siatki.

W tej sytuacji w starciu z Bugą jeszcze górą był Jakimow.

Dobrze, że Orlęta nie podłamały się i konsekwentnie grały swoje. W 64 minucie Sylwester Buga zamieszał tak obroną, że znalazł się na 6 metrze przed bramkarzem i mógł zrobić wszystko. Strzelił tak, że Dimitrij Jekimow wybronił na róg. Nie na długo odwlekło to egzekucję, gdyż Buga ponownie świetnie zacentrował z kornera a w polu karnym odnalazł się Mateusz Padysz i strzelił na 1:2.

Kilkanaście sekund później piłkarze już cieszyli się z bramki

Sporo wiatru zrobił Maciej Kachniarz, jednak w decydujących momentach źle podawał.  Z wolnego Krzysztof Kierych strzelił obok słupka. A Łukasz Kiryło w polu karnym źle przyjął i stracił doskonałą pozycję. W 77 minucie z prawej strony bramki znalazł się Michał Botwina i pewnie strzelił na 1:3. Kolejne okazje mieli też Solnica, Kiryło i Purzycki. W drugiej połowie Orlęta zdecydowanie przeważały i stwarzały sobie co jakiś czas groźne okazje. Na ostatnie kilkanaście minut na boisku pojawił się Dariusz Solnica, który nie grał w meczu ligowym Orląt od 3 sezonów.

Gdy się wygrywa szybko zapomina się o niewykorzystanych sytuacjach, a i w tym meczu ich nie brakowało. Dodać też należy, że zagraliśmy nieco eksperymentalnie w obronie. Michała Gryczkę zastąpił Paweł Szlaski, a jego pozycję przejął Kamil Witkowski. Sebastiana Matuszewskiego zmienił Rafał Przeździak.

Orlęta pewnie pokonały Podlasie II Biała Podlaska i awansowały na 2 pozycję w tabeli. Razem z Górnikiem II Łęczna i Spartą Rejowiec Fabryczny mamy po 23 pkt, ale lepszy bezpośredni bilans meczów. Obyśmy już utrzymali tą pozycję do końca sezonu.

IV liga lubelska, 16 października 2011, 13:30 - Biała Podlaska
Podlasie II Biała Podlaska - Orlęta Łuków 1:3 (0:1)
Gawroński 55 - Buga 14, Padysz 64, Botwina 77

Podlasie II: Jekimow - T.Jaszczyński, Dębek, Staszczuk, Litwiniuk - Budzyński (69 Chalimoniuk), Daniluk (46 Korneluk),  Iwańczuk (76 Szpański), Kacik - Ł.Jaszczyński, Gawroński

Orlęta: Lisiewicz - Szlaski, Bulak, Padysz, Witkowski - Kierych, Przeździak - Buga - Kachniarz (70 Purzycki), Kopeć (59 Kiryło), Botwina (78 Solnica)

Żółte kartki: Budziński, Staszczuk, Gawroński (Podlasie II) - Botwina, Kierych (Orlęta)

Sędzia: Wojciech Rek (Lublin)