Pełna treść newsa
Wtorek, 10 marca 2009 21:22; autor: Dev
Współpraca Orląt Łuków z AP Legii Warszawa

Fundacja Akademia Piłkarska Legii Warszawa nawiązała współpracę z Orlętami Łuków. W poniedziałek podpisana została umowa partnerska, na mocy której nasz klub będzie wspierał Orlęta w szkoleniu dzieci i młodzieży.  - Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do współpracy Orlęta, bo to klub o bogatych tradycjach piłkarskich, słynący ze szkolenia młodzieży. W przeszłości w Legii grało już kilku zawodników z Łukowa (m.in. Cezary Kucharski i Dariusz Solnica – przyp. Legia.com) i wierzę, że już wkrótce koszulkę zespołu z Łazienkowskiej będzie miał okazję założyć kolejny wychowanek Orląt – powiedział Jarosław Ostrowski Prezes Zarządu Fundacji Akademii Piłkarskiej.

Władze Legii planują w najbliższych latach stworzenie sieci klubów partnerskich, które otrzymają pomoc szkoleniową, organizacyjną i marketingową. Obecnie do projektu przystąpiło już sześć klubów.

Pierwszym była słynna szkółka młodych talentów Kosa Konstancin prowadzona przez jednego z najlepszych piłkarzy w historii Legii, wybitnego reprezentanta Polski a obecnie posła Romana Koseckiego.

- Dzięki tej współpracy najzdolniejsi młodzi piłkarze z naszych klubów partnerskich będą mieli duże szansę trafić do Legii, gdyż wszyscy zostaną objęci nadzorowanym przez naszą Akademię Piłkarską systemem szkolenia i monitoringu talentów. Klubom, które nawiążą z nami współpracę ofiarujemy bogate doświadczenie i pomoc w sprawach sportowych i organizacyjnych – zapowiada Prezes Ostrowski. 

 

Orlęta reprezentowali prezes Jarosław Sych i dyrektor Waldemar Bącik

Link do video z konferencji (kilknij)

Źródło i zdjęcia: Legia.com

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał