Wtorek, 10 października 2017 17:21; autor: Dev
Trzecie miejsce Norberta Lisiewskiego w Pucharze Polski w zapasach

III Puchar Polski 2017 w stylu klasycznym kadetów za nami. Na zawodach w Radomiu wzięło udział prawie dwustu młodych zapaśników, a Łuków reprezentowali Orlęta – Sebastian Wałachowski i Norbert Lisiewski.

Obaj łukowscy kadeci wystartowali w kategorii 76 kg. W tym roku była ona silnie obsadzona, w której o Puchar Polski walczyło 15 zapaśników. Zwyciężył jeden z faworytów tej kategorii, utytułowany już uczestnik mistrzostw Świata i Europy Konrad Kozłowski (RSCZ Olimpijczyk Radom).

Norbert Lisiewski stoczył pięć walk – cztery wygrał, jedną przegrał. W pojedynku o trzecie miejsce starł się ze swoim klubowym kolegą Sebastianem Wałachowskim, którego pokonał przez położenie na łopatki w końcówce walki (w pkt. technicznych 9:6).

Na radomskich matach dobrze zaprezentował się również Sebastian Wałachowski. Syn trenera sekcji zapaśniczej Orląt Grzegorza Wałachowskiego, w czterech pojedynkach odniósł dwa zwycięstwa. Brązowy medal przegrał z kolegą Norbertem.

Ostatecznie na podium, w kategorii 76 kg stanęli:
1. miejsce – Konrad Kozłowski (Radom)
2. miejsce – Filip Serba (ZKS Granica Gdański)
3. miejsce – Norbert Lisiewski (Orlęta Łuków)
3. miejsce – Jakub Płatek (MLKS Agros Żary)

Tuż za podium, na piątym miejscu uplasował się Sebastian Wałachowski (Orlęta).
Dekoracji zawodników dokonywał min Włodzimierz Zawadzki złoty medalista igrzysk olimpijskich z Atlanty
Dobre wyniki indywidualne przerodziły się w dobre miejsce żółto-czerwonych w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski. Nasi dwaj reprezentanci dali Orlętom 11 miejsce , na 46 sklasyfikowanych drużyn.