Pełna treść newsa
Poniedziałek, 22 marca 2010 21:58; autor: Dev
Wywiad z Mateuszem Oszustem

Jak już informowaliśmy Orlęta Łuków zasilił bramkarz Motoru Lublin 18-letni Mateusz Oszust. Zawodnik ten jest wychowankiem BKS Lulbin, po czym trenował w juniorach Motoru. W obecnym sezonie został włączony do kadry pierwszego zespołu i rozegrał cztery spotkania w I lidze. Obecnie został przez szkoleniowca Motoru Bogusława Baniaka oddelegowany do zespołu z niższej ligi, aby się ogrywał i nabrał doświadczenia. A tak o swojej sytuacji opowiada sam zawodnik:
- Przeszedłem do Orląt na zasadzie wypożyczenia do końca rundy wiosennej tzn. 30 czerwca.

Mieszkasz w Lublinie. Jak będzie rozwiazana kwestia treningów i meczów?
- Będzie wyglądało to mniej więcej tak, że będę starał pojawiać się na przedmeczowym treningu jak najczęściej. Nie jestem jednak do tego w jakiś szczególny sposób zobligowany. W tygodniu będę pracował z drużyna Motoru, natomiast pod koniec tygodnia jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie dojadę do Łukowa na trening i oczywiście mecz.

Wiesz coś może o Orlętach? Czy miałeś w przeszłości okazję grać przeciwko naszemu klubowi? Może w juniorach?
- Wydaje mi się, że o klubie wiem tyle co powinienem. Orlęta to rozpoznawalny klub na Lubelszczyźnie, więc myślę, że chociażby z gazet mniej więcej orientuję się co się w nim dzieje. Wiem, że w przeszłości występowało tu kilku naprawdę dobrych piłkarzy jak np. Cezary Kucharski, a całkiem niedawno mój niedoszły klubowy kolega Andrzej Olszewski. W rozgrywkach juniorów grałem z Orlętami wielokrotnie, niestety ze zmiennym szczęściem więc to świadczy tylko na plus dla was.

Media informowały, że masz zasilić 3-ligową Stal Kraśnik, ale ostatecznie do transferu nie doszło. Co stanęło na przeszkodzie?
- O transferze do Stali wolałbym nie mówić, ponieważ nawet dla mnie ta sytuacja nie jest do końca jasna. Fakt jest jednak taki, że na to że temat upadł nie miałem żadnego wpływu.

Czego spodziewasz się po grze w Łukowie? Czy liczysz na regularną grę w I składzie?
- Oczywiście. Nie będę ukrywał, że interesuje mnie tylko i wyłącznie gra. Jestem pewny, że jezeli moja rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności przebiegnie zgodnie z planem, to jestem w stanie pomóc zespołowi już od pierwszych kolejek a z każdym kolejnym dniem moja forma będzie jeszcze zwyżkować i do ostatniej kolejki nie mam zamiaru oddać miejsca w składzie.

M.Oszust urodził się 17 stycznia 1992. Reprezentował kluby BKS Lublin i Motor Lublin


O transferach czytaj również tutaj:
- Oszust, Buga i Zalewski w Orlętach (kliknij)


UWAGA! Niedzielny mecz Orlęta Łuków – POM Iskra Piotrowice rozpocznie się o godznie 13:00, a nie jak pierwotnie ustalono o 16.00


Źródło: własne, zdjęcie: nasza-klasa.pl

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał