Pełna treść newsa
Wtorek, 11 maja 2010 11:09; autor: Sk8ter
Wywiad z Mateuszem Oszustem

Prezentujemy wywiad z bramkarzem Orląt, Mateuszem Oszustem. Zawodnik wypożyczony z Morotu Lublin opowiada o pierwszych miesiącach w klubie, szansach Orląt na wysoką pozycję w lidze oraz niedawnych derbach z Orlętami Radzyń Podlaski.

 

Redakcja: Jak się czujesz po pierwszych miesiącach spędzonych w Orlętach?
- Mateusz Oszust, bramkarz Orląt: Pierwsze wrażenia są pozytywne. Może kogoś zaskoczę ale muszę powiedzieć, że Orlęta to całkiem nieźle zorganizowany klub. Jest tu nienajgorsza infrastruktura, świetni kibice, którzy pokazali że potrafią się zmobilizować, fajna atmosfera w szatni i ciekawa drużyna. Narazie nie za bardzo jest na co narzekać i mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu.

W jaki sposób wygląda rywalizacja między Tobą a Pawłem Sychem?
- Z Pawłem dogaduję się dobrze, mam nadzieję że on może powiedzieć to samo. Wiadomo że każdy z nas chce bronić ale o tym kto stanie w bramce dowiadujemy się dopiero tuż przed meczem i myślę, że z obu stron wygląda to tak iż obojętnie który z nas gra ten drugi życzy mu jak najlepiej i robi wszystko żeby pomóc mu przygotować się do występu. Wiadomo, że zawsze ciężko jest przyjąć do wiadomości, że danego dnia siada się na ławce, ale w bramce jest tylko jedno miejsce i taka rywalizacja jest wpisana w tę pozycję.

Jak skomentujesz pierwsze udane mecze w rundzie wiosennej? Czy wróżysz naszemu zespołowi wysoką pozycję w lidze?
- Cieszy to, że wygrywamy, mnie osobiście tym bardziej ponieważ tracimy mało bramek. Początek mieliśmy świetny ale mam nadzieję, że nie popadniemy w zbytni optymizm i dalej do każdego meczu będziemy podchodzić zmobilizowani w 100%. Moim zdaniem czeka nas jeszcze sporo pracy nad taktyką ale rywale mają jeszcze większe problemy. Mamy fajną drużynę gdzie jest paru doświadczonych zawodników od których młodsi, których nie brakuje mogą się uczyć. Moim zdaniem taka struktura wiekowa w drużynie sprawdza się u nas znakomicie.
Mam oczywiście nadzieję, że z Orlętami wywalczymy awans, a ja pomogę w tym zespołowi, ale jak będzie zobaczymy. Powiem szczerze, że mam zwyczaj nie zaglądania w wyniki innych drużyn z mojej ligi a tym bardziej w tabelę i podtrzymuję to w Łukowie. Jeżeli podtrzymamy dobrą passę to z każdym meczem szanse na awans rosną. Miejmy nadzieję, że szczęście się prędko od nas nie odwróci.

Mateusz Oszust

Jak podobały Ci się pierwsze derby w nowym klubie? Czy trener jakoś szczególnie motywował Was na ten mecz? Jak Ci się podobała atmosfera natrybunach?
- Gra w taki meczu to sama przyjemność. Powiem szczerze, że z niecierpliwością czekałem na taki mecz. Nienawidzę grać w ciszy i dziwiłem się, że po fajnym dopingu w pierwszym meczu w następnych kolejkach na stadionie było jakoś niemrawo. Gdy dowiedziałem się od chłopaków, że na derbach będzie się działo, nie mogłem sie doczekać tego spotkania. Oprawa była naprawdę znakomita. I jeżeli można ogłosić mały apel, do którego myślę że przyłączyli by się wszyscy zawodnicy: prosimy o taki doping w każdym meczu. To naprawdę niesie drużynę. Oczywiście wiem, że nie zawsze jest to możliwe i nie chodzi mi tu o race itp, ale proszę mi wierzyć - mecze w ciszy to nic przyjemnego. Co do motywacji to nie było jakieś szczególnej rozmowy. Derby to derby, nawet podświadomie wywołują szybsze bicie serca dlatego chyba nikt nikogo nie musiał dodatkowo motywować na ten mecz.

Czy po udanym sezonie i ewentualnym awansie Orląt do III ligi rozważałbyś pozostanie w tym klubie, czy jednak Orlęta są tylko krótkim przystankiem w Twojej karierze?
- Do tego jeszcze naprawdę daleka droga i myślę, że narazie nie ma co gdybać. Osobiście koncentruję się na komplecie punktów w meczu z Lewartem który nas do tego ewentualnego awansu przybliży. Jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek rozmyślanie na ten temat.

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał