Pełna treść newsa
Środa, 9 października 2013 13:22; autor: Dev
Wywiad z Piotrem Ozygałą

Dwa tygodnie temu przy okazji obchodów 90-lecia Orląt Łuków oficjalnie karierę zakończył Piotr Ozygała - wychowanek żółto-czerwonych. Było uroczyste pożegnanie Ozego i kilka pamiątkowych prezentów. Kilka dni temu na portalu lukow24.pl ukazał się wywiad z naszym byłym zawodnikiem

Jak wspomina Pan początki z piłką? 

- Moja przygoda z piłką rozpoczęła się w IV klasie szkoły podstawowej. To niesamowite emocje, kiedy młody człowiek idzie na swój pierwszy trening. Pierwszy mecz trampkarski to niebywałe uczucie. 

Który sezon uważa pan za swój najlepszy? Które momenty na trwale zapisały się w pamięci? 

- Trudno powiedzieć jednoznacznie. Niezapomnianych chwil jest wiele. Zaczynając od początku: pierwszy meczu w trampkarzach, powołanie do reprezentacji województwa siedleckiego, udział w Pucharze im. Jerzego Michałowicza. Jako 16-latek zadebiutowałem w pierwszym składzie, to na tamten moment było dla mnie bardzo duże przeżycie. Wielu doświadczeń dostarczyło mi przejście na zasadzie wypożyczenia do Hetmana Zamość. Po tym spędziłem dwa sezony w Avii Świdnik. Na pewno zapamiętam sezon spędzony w Sokole Adamów, w którym strzeliłem 10 bramek z rzutów wolnych. Zakończenie kariery podczas Jubileuszu Orląt było dla mnie czymś niesamowitym. Chciałbym z tego miejsca jeszcze raz podziękować panu Tryboniowi, prezesowi Orląt za pamięć. Wielkie dzięki również dla Was chłopaki, którzy zechcieliście ze mną zagrać w pożegnalnym meczu przeciwko Legii Champions. 

Jak wyglądają pana plany po zakończonej karierze, czy sport będzie nadal obecny w pańskim życiu? 

Na poziomie profesjonalnym przygoda z piłką się kończy. Nie posiadam uprawnień trenerskich, więc nie widzę potrzeby żebym robił coś na siłę. Prywatnie ze sportem się nie żegnam. Lubię grać w piłkę, a dobra kondycja przydaję mi się na co dzień w pracy strażaka-ratownika. 

Według pana na jakim poziomie rozgrywek powinny grać Orlęta? 

- Zacznę od tego, że obecne Orlęta dużo się zmieniły porównaniu z tymi z przed kilkunastu lat. Nowy budynek, zaplecze piłkarskie wygląda lepiej, a i piłkarze mają lepsze wyposażenie, obuwie itd. Kiedyś bywało różnie. Moim zdaniem w Łukowie powinna być przynajmniej III liga. Nie da się tego osiągnąć bez wychowanków, dlatego uważam, że priorytetem powinno być skoncentrowanie się na pracy z grupami młodzieżowymi. 

Jakim drużynom pan kibicuje, jakie drużyny ogląda pan najczęściej? 

- Lubię oglądać dobre widowiska. Mniejsze znaczenie ma to, kto gra z kim. Jeśli jest możliwość wyboru, to staram się wytypować ten mecz, który będzie najciekawszy i go oglądam. Poza tym nie zawsze czas pozwala aby śledzić wszystkie mecze, które by się chciało.

Źródło: lukow24.pl, Arkadiusz Pogonowski

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał