Pełna treść newsa
Sobota, 21 marca 2015 11:44; autor: Dev
Zima 2015 - co nowego? Wieści, wyniki, filmy

Zakończył się okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2014/2015 IV ligi lubelskiej. Podopieczni Stanisława Chudzika rozegrali 9 sparingów oraz dwa turnieje halowe. Image and video hosting by TinyPicPoczątkowo w sparingach wyglądało to bardzo słabo. Seria porażek, w tym kilka bardzo wysokich, oraz duże problemy ze strzelaniem goli. W ostatnich trzech grach – ale jednak z niżej notowanymi rywalami – udało się już zgromadzić komplet zwycięstw i poćwiczyć strzelanie goli. Niemniej wiosna w wykonaniu Orląt to wielka niewiadoma. Pamiętamy jak wyglądał początek rundy jesiennej. Dopiero skuteczny finisz w październiku i listopadzie oraz seria zwycięstw pozwoliły awansować do czołówki. Miejmy nadzieję, że tym razem Orlęta nie "zaśpią w blokach". W rozwinięciu newsa kilka słów o nowych zawodnikach oraz wydarzeniach związanych z klubem w przerwie zimowej.

Skrót meczu z Cresovią Siemiatycze:

 

Wyniki sparingów:

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Łuków 1:0
Pogoń II Siedlce – Orlęta Łuków 3:0
Lewart Lubarów – Orlęta Łuków 4:0
Mazur Karczew – Orlęta Łuków 5:0
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orlęta Łuków 5:1 (Kiryło)
Górnik II Łęczna – Orlęta Łuków 5:1 (Cydejko)
Polesie Kock – Orlęta Łuków 1:2 (Przychodzień, Wałachowski)
Cresovia Siemiatycze – Orlęta Łuków 0:3 (Wróbel, Gaj, Ozygała)
Orlęta Łuków – Orkan Wojcieszków 6:0 (Przychodzień, Matuszewski, Kiryło, Cydejko, Szlaski, Ozygała )


Zmienił się nieco skład żółto-czerwonych. Klub opuściło dwóch wyróżniających się młodych zawodników. O Marcinie Kozłowskim głośno zrobiło się gdy wystąpił w pokazowym meczu (a wcześniej przebrnął eliminacje światowe) przeciwko Bayernowi Monachium. Zimną testowała go I – ligowa Chojniczanka Chojnice, a ostatecznie zagra w barwach III – ligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Krótko z kolei trwał powrót do zespołu Mateusza Łakomego. Po niezłych występach w barwach naszych Orląt w sezonie gdy spadaliśmy z III ligi, Łakomy znalazł zatrudnienie u rywala z Radzynia, gdzie spędził minione rozgrywki. Jesienią 2014 i kiepskim początkiem Orląt w lidze okazał się kołem ratunkowym dla Stanisława Chudzika. Niestety wiosnę spędzi w innym klubie z regionu – Podlasiu Biała Podlaska. Do Pogoni Siedlce (a raczej jej rezerw) wracają Daniel Miler i Jakub Ejsymont

To właśnie z Podlasia przyszło aż trzech zawodników do Orląt w ostatniej przerwie zimowej. 20 – letni obrońca Kamil Przychodzień jest wychowankiem Widoku Lublin. W rundzie jesiennej wystąpił w 3 meczach w III lidze w Podlasiu. Defensywny pomocnik bądź obrońca Paweł Jabłoński jesienią też zaliczył epizod w Podlasiu – skończyło się na 1 pełnym meczu. Jest wychowankiem Sygnału Lublin, a przed Podlasiem występował dwa lata w rezerwach Motoru Lublin. W czerwcu skończy 20 lat. "Najbogatsze CV" z nowego zaciągu ma Mateusz Cydejko. Pomocnik, 21 lat, w rundziej jesiennej w Podlasiu 11 spotkań, wychowanek TOP54 Biała Podlaska, wcześniej 1,5 roku w Lutni Piszczac (IV liga) oraz runda w Orlętach Radzyń Podlaski (bez meczu w III lidze).

Do zespołu dołączył też wychowanek Łukasz Kiryło, którego nikomu nie trzeba przedstawiać (23 lata, napastnik, ostatnio ŁKS Łazy, w sezonie 13/14 - 18 bramek w okręgówce). W kadrze zespołu będą również najlepsi juniorzy, tak jak miało to miejsce w rundzie jesiennej.

Poza przygotowaniami zespołu seniorów zimą 2015 mieliśmy jeszcze kilka ciekawych tematów. Odbyło się Walne Zebranie Członków, na którym wybrano nowy zarząd oraz nowego-starego prezesa Tomasza Trybonia. Przez kilka dni łukowskie media i internet huczał, dlaczego zebranie było zrobione "po cichu", ale w sumie nikt się tym z klubu nie przejął. Kto chciał mógł przyjść. A że nie wiedział? Mógł się dowiedzieć. :)

Poniżej wywiad w którym temat w swoim stylu "komentuje" prezes Tomasz Tryboń (od 14:50).


Innym gorącym tematem był wyrok sądu w sprawie słynnego długu klubu. W skrócie w imieniu klubu dyrektor Waldemar Bącik pożyczył 30 tys. który później odkupił od wierzyciela i teraz domagał się jego zwrotu od Orląt. Nieprawomocny wyrok z marca mówi, że klub nie musi go zwracać.

Mieliśmy też kolejny odcinek pt. Nowy stadion w Łukowie. Najnowszy promowany pomysł to budowa kompleksu nad Krzną. Wielkim zwolennikiem tej idei jest dyrektor OSiR (były prezes Orląt) Zbigniew Biaduń. Miasto powołało zespół ds. Opracowania koncepcji. Do tematu szerzej wrócimy.


zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał