Pełna treść newsa
Piątek, 8 czerwca 2012 00:59; autor: Dev
Złoto i awans Jakuba Imanowa

Złoty medal i prawo udziału w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie wywalczył Jakub Imanow.  Eliminacje odbyły się w pierwszy weekend czerwca w Suwałkach. Startowali w nich mistrzowie i wicemistrzowie województwa podlaskiego i lubelskiego. Lubelski Okręgowy Związek Bokserski reprezentowało 23 zawodników z 9 klubów. Byli wśród nich również dwaj zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków. W eliminacjach wystąpili: w kategorii do 75 kg Jakub Imanow oraz w kategorii plus 80 kg Sebastian Pieńkosz. Młodzi łukowianie prowadzeni przez trenera Zenona Pawlikowskiego zaprezentowali się na turnieju w Suwałkach bardzo dobrze.

Złoty medal i prawo udziału w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył Jakub Imanow. Kuba w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty Adriana Radzikowskiego z PACO Lublin, a w finale wygrał 2:1 zKarolem Cukrowskim z OSiR Suwałki. Nieco mniej szczęścia miał Sebastian Pieńkosz, który zdaniem Przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego PZB Zbigniewa Górskiego stoczył najładniejszy pojedynek pierwszego dnia turnieju pokonując jednogłośnie na punkty Krzysztofa Rećko z Boxing Sokółka. W finale niestety uległ na punkty zawodnikowi gospodarzy Dawidowi Karłowiczowi z OSiR Suwałki i w efekcie zdobył srebrny medal.

W sumie zawodnicy Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w konfrontacji z bardzo silnym przeciwnikiem, jakim są zawodnicy z Województwa Podlaskiego, na 13 kategorii wagowych wywalczyli tylko dwie nominacje do spartakiady. Oprócz Jakuba Imanowa złoty medal zdobył Dominik Domański z Chełma. Jak podsumował prezes LOZB Piotr Osiak, ci dwaj zawodnicy obronili honor Lubelszczyzny na tym turnieju.

Galeria zdjęć z turnieju (kliknij)

Źródło: Podlasie24.pl

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał