Relacja z meczu

Niedziela, 30 października 2011 16:03; dodał: Dev

Orlęta wygrały dziś na wyjeździe z niepokonaną jak dotąd Lublinianką Lublin 3:1 (0:0). Tym samym jesteśmy jedyną drużyną w lidze bez porażki. Bramki dla ŁKSu strzelali: Krzysztof Kierych (dwie) oraz Kamil KopećZapis relacji live na Twitterze. Orlęta zagrały bardzo dobre zawody nie pozwalając rozwiniąć skrzydeł gromiącej wcześniej wszystkich ekipie z Wieniawy. Świetny dzień miał Krzysztof Kierych, którego dwie bramki rozstrzygnęły spotkanie. Wygrana w Lublinie jest jednym z najbardziej wartościowych wyników Orląt w ostatnim czasie

            W słonecznym, sobotnim dniu w Lublinie spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny IV ligi. Lublinianka, ogrywająca bezlitośnie wszystkich rywali po kolei i Orlęta - też bez porażki, lecz z pięcioma, trochę pechowymi remisami. Szósty remis z tym rywalem nie przyniósłby wstydu.

            Pierwsza połowa była bezbarwna, nie padły gole i sytuacje bramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Walka toczyła się na środku boiska i rzadko napastnicy obu drużyn przedostawali się pod pole karne rywali. Trwało ostrożne rozpoznanie przeciwnika. W pierwszej odsłonie Orlęta miały lekką przewagę. Udokumentowały to większą liczba strzałów, które nie przyniosły jeszcze goli. Próbowali swych sił: Rafał Przeździak, Sylwester Buga, Michał Purzycki i Łukasz Kiryło (kilkakrotnie). Gospodarze niemrawo odpowiadali na nasze ataki. Nic nie zapowiadało aż takich emocji w dalszej części spotkania.

Wspaniały dzień Krzysztofa Kierycha (pierwszy z prawej) - dwie bramki z liderem, które zapewniają nam wygraną /fot.W.Szczęśniak/

            Początek drugiej połowy mógł Orlętom dać karnego po faulu na Michale Botwinie, lecz sędzia kazał kontynuować grę. Wreszcie w 54 min Sylwester Buga znakomicie dośrodkował z wolnego i Krzysztof Kierych głową przerzucił futbolówkę nad rozpaczliwie broniącym bramkarzem Lublinianki, kierując ją do siatki. Przy okazji doszło do kontaktu z golkiperem gospodarzy. Próbowano reklamować faul, lecz sędzia był nieubłagany. Po utracie gola piłkarze Lublinianki rzucili się do odrabiania strat i kilka minut później Gołociński wyrównał. Remis pobudził miejscowych futbolistów do dalszych ataków i  w tym fragmencie gry osiągnęli przewagę.

Orlęta odgryzały się kontratakami. Aktywny był Michał Botwina. Wreszcie w 88 min nasi piłkarze  rozmontowali obronę Lublinianki i po podaniu Botwiny gola strzela bohater meczu – Krzysztof Kierych. Lublinianie przycisnęli, lecz na szczęście  bez skutku. Za to nasi w doliczonym czasie  gry zadali nokautujący cios. Kamil Kopeć wykorzystał błąd bramkarza, który po rzucie rożnym ,,wypluł” piłkę. Kamil skierował futbolówkę do siatki. Nieliczni kibice łukowscy (ok. 10 osób)  cieszyli się głośno. Miejscowi, zdegustowani, opuszczali trybuny. Warto przytoczyć ich jedną wypowiedź:,,Lublinianka wygrywała, bo grała ze słabymi drużynami, a dziś przyjechała solidna ekipa”.  

Kamil Kopeć świetny w roli jokera. W doliczonym czasie gry ustala wynik na 3:1 dla Orląt /fot.W.Szczęśniak/

            Orlęta wygrały zasłużenie, przeważały prawie przez cały mecz,a piłkarze grali niezwykle zmotywowani. Na pewno liderująca  Lublinianka nie grała w optymalnym składzie, lecz to nie nasz problem. Klub z ambicjami powinien mieć szeroką ławkę rezerwowych. Słabo zagrał też ich bramkarz. Nasz Włodek Lisiewicz wypadł przy nim jak profesor. Pochwalić należy nasze wszystkie formacje, które zagrały dobrze i bardzo uważnie. Pokonanie lidera na jego boisku- bezcenne.     

/Relacja. W. i W. Szczęśniak/     

IV liga lubelska, 29 października 2011, 11:00 - Lublin
Lublinianka-Wieniawa Lublin - Orlęta Łuków 1:3 (0:0)
Gołociński 63 - Kierych 54, 88, Kopeć 93

Lublinianka: Zdunek – Ręba, Mazurek, Boniaszczuk, Zych (82 Jeż) – Baran (58 Majewski), Ścibior – Sadowski, Sobiech, Gołociński – Gąsior (33 Bielak)

Orlęta: Lisiewicz – Szlaski, Bulak, Padysz, Przeździak – Kierych, Matuszewski (90 Marciniak)- Buga - Kiryło (82 Kopeć),  Purzycki (64 Kachniarz), Botwina (90 Witkowski)

Żółte kartki: Ścibior, Mazurek (Lublinianka) – Purzycki, Padysz (Orlęta)

Widzów: 400

Sędzia: Rękas (Chełm)

Galeria 1: Zdjęcia autorstwa Wojtka Szczęśniaka

Video: Obszerny skrót filmowy z meczu - forum.lublinianka.net 

Relacja 2: Relacja z meczu i statystyki portalu lublinianka.net

Relacja 3: Relacja z meczu i wypowiedzi pomeczowe portalu lubelskapilka.net

Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał