Relacja z meczu

Niedziela, 15 kwietnia 2012 22:25; dodał: Dev

Mecz z Lewartem zaczął się z pięciominutowym opóźnieniem. Przez pierwsze 10 minut trwało rozpoznawanie przeciwnika i walka toczyła się na środku boiska. W 11 min doszło do faulu Pawła Szlaskiego na zawodniku gospodarzy, który wbiegał z piłką na nasze pole karne. Szlaski otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Orlęta walczą w osłabieniu. Lewart wykorzystuje przewagę i atakuje z animuszem. W ciągu kilkunastu minut wykonuje 3 rzuty wolne w pobliżu naszej bramki – na szczęście bez skutku. Potem nasi piłkarze otrząsają się z szoku i atakują. Strzelają Krzysztof Kierych i Łukasz Kiryło. Wreszcie Sylwester Buga zostaje sfaulowany przed polem karnym przeciwnika i Sebastian Matuszewski w 25 min strzela z wolnego bramkę! Prowadzimy, mimo przewagi przeciwnika! Do końca pierwszej połowy trwa wymiana ciosów, które nie zmieniają wyniku.        

            Druga połowa nie zmienia obrazu gry – Lewart próbuje ataku pozycyjnego, my wyprowadzamy kontry.  W 63 min podczas jednego z rajdów gospodarzy, Lisiewicz podcina rękami nogi atakującego. Sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie wykonuje Borys Kaczmarski. Pada zatem gol wyrównujący. Wkrótce nasz bramkarz odbija z wielkim trudem strzał główką. Minutę potem Kiryło zostaje powalony na polu karnym Lewartu, ale gwizdek sędziego milczy. Faul był ewidentny ale sędzia decyzji nie zmienił. W 80 min miejscowy zawodnik podcina Mateusza Wysokińskiego i otrzymuje drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Jeszcze 10 min nadziei i Orlęta atakują bramkę gospodarzy. Szturm nie przynosi efektów i musimy zadowolić się jednym punktem. Defensywa Lewartu jest dobrze zorganizowana.

            Optycznie przewaga była po stronie Orląt i nasi zawodnicy przejawiali większą inicjatywę. To nie wystarczyło tym razem na wyjątkowo zdeterminowanego przeciwnika. Mecz był zacięty, o czym świadczą 2 czerwone i kilka żółtych kartek. Długa gra w osłabieniu na pewno nie pomogła naszej drużynie, chociaż ten karny był niepotrzebny i prawdopodobnie zdobylibyśmy 3 punkty.

IV liga lubelska, 11 kwietnia 2012, 16:30 - Lubartów
Lewart Lubartów - Orlęta Łuków 1:1 (0:1)
Kaczmarski 66 (karny) - Matuszewski 25

Lewart: Podleśny - Kłysiak (76 Bielak), Mitura, Farotimi, Jezior, Birski (82 Nogas), Kuzioła (46 Kucharzewski), Gutek (59 Rybak), Mitaszka, Kosmala, Kaczmarski

Orlęta:
 Lisiewicz - Wysokiński, Szlaski, Padysz, Gryczka (63 Przeździak), Matuszewski, Kierych, Buga, Botwina (61 Kachniarz), Kiryło, Kopeć (54 Osiak)

Czerwone kartki: Jezior 75 (za drugą żółtą) - Szlaski 11 (za faul)

Galeria: Zdjęcia autorstwa Wojtka Szczęśniaka (kliknij)

Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał