Relacja z meczu

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 12:40; dodał: Dev

Orlęta Łuków wygrały wyjazdowy mecz z Bogdanką II Łęczna 0:1 po golu Macieja Kachniarza w II połowie. Dzięki temu zwycięstwu zespół awansował na drugą pozycję w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem i lepszy bilans meczów bezpośrednich. Jednocześnie był to 26 mecz bez porażki naszego zespołu w lidze (nie wliczamy zwycięstwa walkowerem z Huraganem). A ostatni raz wygraliśmy w Łęcznej 24 maja 2003 2:1 po golach Tadeusza Kurka i Artura Gaja.

Relacja W. i W. Szczęśniak:

Mecz w Łęcznej zaczął się od rozpoznania przeciwnika i nieśmiałego rozgrywania piłki. W 10 min. Łukasz Kiryło rozruszał widownię atakiem z lewej strony. Wbiegł na pole karne przeciwnika i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety, trafił w niego. Powoli Bogdanka zyskuje przewagę, próbuje strzałów z dystansu. W 20 min wykorzystują zamieszanie na naszym polu karnym i na szczęście trafiają w poprzeczkę! Potem Orlęta odgryzają się gospodarzom niezbyt skutecznymi atakami. W 30 min znowu bliscy gola są miejscowi, ale nie trafia ich zawodnik w piłkę z 6 m. Pod koniec pierwszej połowy nasi zrywają się do ataku i w potwornym kotle na polu karnym Bogdanki do futbolówki dopada Krzysztof Kierych. Strzela mocno, lecz jego uderzenie w światło bramki blokuje przeciwnik.

W drugiej połowie walka toczyła się początkowo w środkowym sektorze boiska. Wkrótce inicjatywę przejęli gospodarze, strzelają z  dystansu i nacierają zaciekle. Orlęta wychodzą z opresji obronną ręką. Nasze kontry przynoszą efekty i Michała Botwinatrafia w słupek. Za chwilę w 63 min nasi kibice nie mogli powstrzymać okrzyku radości!Maciek Kachniarz strzelił gola główką po wyrzucie piłki z autu przez Michała Gryczkę.Piłkarze z Łęcznej próbują odrabiać straty, lecz goście nie dają im zbyt wielu okazji. Najlepszą sposobność do strzelenia mają w 75 min, ale piękną paradą popisuje sięWłodek Lisiewicz. Obraz gry nie zmienia się do końca meczu. Bogdanka naciska, a Orlęta odpowiadają groźnymi kontrami.

Bardzo długo czekaliśmy na wygraną w Łęcznej

Wygrana stała się faktem. Nie zabrakło nam szczęścia, bo zawodnicy Bogdanki byli bardzo groźni i mieli kilka okazji  bramkowych. Nasi futboliści wykazali większą determinację i motywację. Wracamy więc na fotel wicelidera i niech tak będzie do końca sezonu.

IV liga lubelska, 22 kwietnia 2012, 16:00 - Łęczna
Bogdanka II Łęczna - Orlęta Łuków 0:1 (0:0)
Kachniarz 63

Bogdanka II: Socha – Dubicki, Kalkowski, Klajda (60 Piskorczyk), Ninković, Pielach, Michalak (70 Flis), Falkowski, Kwiatkowski (55 Bujak), Labrado (83 Sowa), Oziemczuk

Orlęta: Lisiewicz – Szlaski, Wrzosek, Padysz, Gryczka, Przeździak (71 Soćko), Matuszewski, Kierych (81 Buga), Kiryło, Kachniarz (87 Denis), Botwina (68 Gaj)

Żółte kartki: Michalak (Bogdanka II) – Lisiewicz (Orlęta)

Sędzia: Konrad Kostrubała (Zamość)