Relacja z meczu

Poniedziałek, 1 października 2012 11:51; dodał: Dev

Orlęta Łuków doznały kolejnej wysokiej porażki u siebie. Dzisiaj przegraliśmy w Łukowie z Unią Nowa Sarzyna 1:4,  chociaż niedługo po przerwie za sprawą gola Krzysztofa Kierycha udało się wyrównać stan meczu. Goście pierwszą bramkę strzelili po kwadransie gry gdy wykorzystali rzut karny podyktowany za faul Norberta Osiala. Nasz bramkarz za to zagranie dostał czerwoną kartkę i niemal cały mecz musieliśmy grać w osłabieniu. W drugiej połowie posypały się kolejne bramki i debiut Pawła Gruli w roli trenera Orląt okazał się mocno nieudany.

Popularne powiedzenie mówi, że biednemu wiatr zawsze w oczy. W Łukowie jest biednie finansowo ale i piłkarsko. Gdy liczyliśmy na jakąś odmianę i przełamanie w meczu z Unią, może efekt nowej miotły, znowu bardzo szybko wszystko runęło jak domek z kart. Trener Paweł Grula dokonał kilku zmian w składzie, kilku zmian pozycji. Szansę od początu dostali Norbert Osial i Artur Gaj i już p 15 minutach ... zakończyli udział w meczu. Obaj ze względu na faul Osiala. Młody bramkarz dostał czerwoną kartkę, a sprokurowany rzut karny musiał już bronić Włodzimierz Lisiewicz, awaryjnie wprowadzony za Artura Gaja. W tym momencie zaczęto czekać już na egzekucję, która o dziwo długo nie nadchodziła. Gdy w 52 minucie po rzucie wolnym piłkę do siatki dobił Krzysztof Kierych nawet pomyśleliśmy, że może to jest ten moment. Niestety goście szybko ponownie objęli prowadzenie, a w końcówce dobili Orlęta. Trzecia bramka padła z kolejnej jedenastki.

Za tydzień jeszcze trudniejszy mecz nasz czeka - ze wiceliderem Stalą Mielec. Ale  przed Orlętami już do końca sezonu same takie mecze.

III liga lubelsko-podkarpacka, 30 września 2012, 16:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Unia Nowa Sarzyna 1:4 (0:1)
Kierych 52 - Bartnik 15 (karny), 78 (karny), Lebioda (57), Mistrzyk (85)

Orlęta: Osial – Jaszczyński, Kierych, Jarzynka (63. Wołoszka), Szlaski, Matuszewski, Buga, Botwina, Kachniarz (63 Bondara), Dziewulski, Gaj (15 Lisiewicz)

Unia: Zastawny - Skała, Bartnik, Pydych, Oślizło (76 Telka), Bigas, Bieńkowski (70 Mistrzyk), Lebioda, Sierżęga (82 Siuzdak), Wtorek, Juda

Żółte kartki: Botwina (Orlęta) – Juda, Pydych, Oślizło (Unia)

Czerwona kartka: Osial (15 min, faul)

Sędzia: Robert Złotnicki (Lublin)