Relacja z meczu

Wtorek, 21 maja 2013 09:34; dodał: Dev

Stal Mielec pokonała Orlęta Łuków 2:0. W pierwszej połowie w 17 minucie Michał Walski strzelił gola po błędzie Marka Piotrowicza (cała defensywa się nie popisałą). W 67 minucie po jednej z kontr dwóch zawodników z Mielca znalazło się przed Pawłem Matłaczem i Michał Pruchnik skutecznie przelobował naszego bramkarza ustalając wynik. Rywale oprócz bramek mieli jeszcze wiele dogodnych okazji. Jednego gola nie uznał im sędzia, raz piłka zatrzymywała się na słupku, a raz na poprzeczce. Po stronie Orląt warto wspomnieć tylko o dwóch sytuacjach. W 2 minucie Cezary Demianiuk był faulowany w polu karnym ale sędzia nie podyktował jedenastki, tylko ukarał naszego napastnika kartką za symulowanie. Z kolei w drugiej połowie jeszcze przy stanie 0:1 ten sam zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem Stali i przy próbie lobowania nie trafił w bramkę.

Cały mecz na ławce rezerwowych Stali spędził znany z ekstraklasy Bogusław Wyparło.

W barwach Orląt w lidze zadebiutował Tomasz Grochowski pozyskany zimą z Pogoni Siedlec oraz Piotr Wałachowski z juniorów starszych Orląt.

III liga lubelsko-podkarpacka, 19 maja 2013, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Stal Mielec 0:2 (0:1)
Walski 17, Pruchnik 67

Orlęta: Matłacz – Piotrowicz, Dziewulski, Łakomy, Grochowski - Marciniak (60 Szlaski), Jarzynka (82 Kierych), Wołoszka, Paczkowski (75 Wałachowski),  Kiryło - Demianiuk

Stal: Daniel – Kardyś, Kościelny, Załucki, Podstolak, Żubrowski, Radulj (82 Jaworski), Walski (70 Dziekan), Buczyński (73 Michałek), Domański, Łętocha (55 Pruchnik)

Żółte kartki: Jarzynka, Demaniuk (Orlęta)

Sędzia: Witold Kwaśny (Dębica)