Relacja z meczu

Czwartek, 20 czerwca 2013 15:22; dodał: Dev

Pogodzone ze spadkiem są już Orlęta Łuków. W meczu dwóch lubelskich beniaminków nasz zespół prezentował się bardzo słabo i uległ Lubliniance Lublin 1:3. Honorową bramkę dla Orląt strzelił rezerwowy Michał Botwina. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie Hubert Przbysz, który skierował piłkę do własnej bramki. Potem celną główką podwyższył Majewski, a już w doliczonym czasie wynik ustalił Matheo i zaprezentował spotaniczną "cieszynkę" po bramce w stylu brazylijskim. Mecz toczony w bardzo wysokiej temperaturze obserwował niespełna stu widzów. 

Jeszcze rok temu obie ekipy rywalizowały jak równy z równym. W IV lidze bilans obu spotkań był korzystny dla Orląt. W Lublinie wygrały Orlęta 3:1, a w Łukowie Lublinianka zrewanżowała się i wygrała w końcówce 1:0. Ale poziom obu ekip był zbliżony. Minęło 12 miesięcy i Lublinianka jest na 6 miejscu, a my odnieślimy 19 porażkę i jesteśmy najsłabsi. Jak to możliwe?

Co ciekawe Lublinianka nie sprowadziła armii zaciężnej i gra bardzo podobnym składem. A w Łukowie drużyny, która wywalczyła awans praktycznie nie ma. Porównując składy z meczu wczorajszego i tego, który odbył się 10 czerwca 2012 dochodzimy do smutnych wniosków. W obu meczach zagrali Krzysztof Kierych, Artur Gaj i Michał Botwina. Za to w ekipie z Lublina takich zawodników było ośmiu plus ten sam trener.

Przygoda z III ligą po raz drugi trwała tylko sezon. Zostały nam dwa mecze. Gdy PZPN ponownie zreformuje rozgrywki na kolejne spotkanie pod szyldem III ligi przyjdzie nam pewnie czekać około dekady.

III liga lubelsko-podkarpacka, 19 czerwca 2013, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków – Lublinianka 1:3 (0:2)

Botwina 88 – Przybysz 15 (samobójcza), Majewski 26, Matheo (90)

Orlęta: Matłacz – Grochowski, Łakomy, Przybysz, Mańturzyk – Piotrowicz (70 Jacyna), Kierych, Jarzynka, Paczkowski (46 Marciniak) – Gaj (46 Botwina), Demianiuk

Lublinianka: Zapał – Misztal (60 Lewkowicz), Krupski, Paździor, Mazurek – Wójtowicz (79 Stępień), Matheo – Sadowski (80 Gołociński), Sobiech (71 Gromba), Ręba – Majewski

Żółte kartki: Mańturzyk (Orlęta) 

Sędzia: Piotr Kasperski (Lublin)

Widzów: 100

Galeria: Zdjęcia autorstwa Wojtka Szczęśniaka (kliknij)

Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał