Relacja z meczu

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 14:26; dodał: Dev

Złoty gol Michała Botwiny dał zwycięstwo Orlętom Łuków w pierwszym wiosennym meczu IV ligi lubelskiej. Orlęta pokonały nawyjeździe 1:0 Spartę Rejowiec Fabryczny 1:0 i awansowały na piąte meijsce w tabeli. W 81 minucie czerwoną kartką ukarany za faul został Damian Soćko. Debiut w naszych barwach zaliczył 17-letni Daniel Miler - pomocnik wypożyczony z Pogoni Siedlce.

IV liga lubelska, 29 marca 2014, 15:00 - Rejowiec Fabryczny
Sparta Rejowiec Fabryczny - Orlęta Łuków 0:1 (0:0) 
Botwina 70 

Orlęta: Matłacz – Ebert, Szlaski, Przybysz, Ozygała (25 Wałachowski), Wołoszka (80 Kierych), Soćko, Matuszewski, Miler, Marciniak (46 Gaj), Botwina

Sparta: Jatsuk – Szmytki, Bodys, K. Rutkowski, Wołos, Świr (80 Grams), Ziętek, Augustyniak, J. Chybiak (55 Szwed), Korszla (65 Michoński), Głowacki.

Czerwona kartka: Soćko (Orlęta, 81 min, za faul) 

Sędziował: K. Bancerz

Widzów: 150

Galeria: Zdjęcia autorstwa Wojtka Szczęśnika (kliknij)

Relacja Dziennika Wschodniego:

Piłkarze Sparty Rejowiec Fabryczny ponieśli dziewiątą porażkę w tym sezonie, w tym trzecią u siebie. W sobotę, na inaugurację rundy wiosennej podopieczni trenera Zbigniewa Wójcika ulegli minimalnie Orlętom Łuków 0:1. Kibice gospodarzy mogli czuć po spotkaniu niedosyt, bo wynik mógł być zupełnie inny. 

– Wystarczyło tylko żeby w pierwszej połowie Andrzej Głowacki wykorzystał dwie dobre okazje bramkowe – mówi Stanisław Kiejda, wiceprezes Sparty. – Niestety, z powodu kartek nie mógł grać w tym meczu Jacek Ziarkowski. Gdyby on był to na pewno nie zmarnował by takich okazji. 

Oprócz swojego najlepszego strzelca Sparta nie miała w tym spotkaniu także Artura Rutkowskiego, który również pauzował za kartki. – Te braki dały się nam we znaki, bo składzie pojawiło się trochę młodzieży. Szkoda punktów, które uciekły, bo Orlęta były do ogrania – uważa Kiejda.

Goście zawdzięczają wygraną bramce Michała Botwiny, który w 70 min wykorzystał dośrodkowanie ze środka pola, a także zawahanie Oresta Jatsuka i umieścił piłkę w siatce. Dla Orląt to dziewiąte zwycięstwo w sezonie, w tym czwarte na wyjeździe. Dzięki niemu łukowianie przeskoczyli w tabeli z szóstego na piąte miejsce.

Zespół trenera Pawła Gruli wydaje się nie przejmować tym samym napiętą sytuacją w klubie. Po tym jak były dyrektor Waldemar Bącik zażądał od Orląt zwrotu 25 tys. długu, który sam zaciągnął, komornik zabezpieczył z konta łukowian 40 tys. zł na poczet przyszłych należności. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok ma zapaść w kwietniu.

Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał