Relacja z meczu

Środa, 10 czerwca 2009 17:40; dodał: Dev

Orlęta Łuków w swoim ostatnim meczu w III lidze lubelsko - podkarpackiej przegrały z Unią Nowa Sarzyna 1:2. Jedyną bramkę strzelił dla ŁKS-u Rafał Aleksandrowicz. W przyszłym sezonie będziemy oglądać występy żółto-czerwonych w IV lidze.

Łukowskie Orlęta przed meczem z Unią Nowa Sarzyna miały jeszcze cień szansy na uniknięcie degradacji. - Musiałby się zdarzyć cud, żebyśmy zostali w trzeciej lidze - mówił przed spotkaniem trener Dariusz Solnica. I miał rację, bo inne wyniki nie ułożyły się po myśli Orląt, a na dodatek Piotr Ozygała i jego koledzy przegrali u siebie z Unią 1:2.

Już w siódmej minucie garstka kibiców, która zdecydowała się odwiedzić stadion w Łukowie, była świadkiem pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się zawodnik miejscowych Paweł Szlaski.

Problem w tym, że gracz Orląt zaskoczył własnego bramkarza. Po pół godzinie gry ekipa trenera Solnicy zdołała jednak doprowadzić do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Aleksandrowicz, który wepchnął piłkę do siatki z linii bramkowej.

W pierwszej połowie było sporo walki, ale po przerwie znający rezultaty innych spotkań łukowianie zdecydowanie spuścili z tonu. Wykorzystali to rywale, którzy jeszcze raz trafili do siatki. Damian Juda w 60 min zdecydował się na uderzenie z około 30 m i o dziwo piłka wpadła Andrzejowi Olszewskiemu "za kołnierz”. Więcej bramek już nie było i Orlęta pożegnały się z trzecią ligą porażką.

Na meczu swój sprzeciw odnośnie poczynań łukowskich działaczy wyrazili najwierniejsi kibice Orląt

7 czerwca 2009, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Unia Nowa Sarzyna 1:2 (1:1)
Aleksandrowicz 31 - Szlaski 8 (samobójcza), Juda 59

Orlęta: Olszewski - Wróbel (68 M.Szewczak), Grula, Janicki (62 Skrzymowski), Ozygała - Szlaski, Rodak, Wryk, Marciniak (77 Borowik) - Gaj, Aleksandrowicz (76 Lasota)

Unia: Napieralski - Łuczak, Gaca, Telka (50 Micek), Mierzwa, Wtorek, Oślizło, Gap, Radawiec, Szafran, Juda (90 Zastawny)

Żółte kartki: M.Szewczak, Wryk, Grula, Borowik (Orlęta)