Relacja z meczu

Wtorek, 25 maja 2010 22:12; dodał: Dev

W środowym zaległym meczu Orlęta Łuków pokonały na wyjeździe Lubliniankę Lublin 2:0. Bramki dla żółto-czerwonych strzelił duet niezawodnych na wiosnę napastników: Łukasz Kiryło i Artur Gaj. Było to 8 spotkanie Orląt bez porażki w rundzie rewanżowej. Znakomicie ułożyły się dwa inne pojedynki drużyn na szczycie. Pom Piotrowice zremisował z Chełmianką 1:1, a Sparta Rejowiec podzieliła się punktami z Olendrem Sól remisując 0:0. Po tej kolejce prowadzi Chełmianka, Orlęta tracą 3pkt do lidera i mają 3pkt przewagi nad Olendrem Sól. Relacje z meczu z Lublinianką w rozwinięciu newsa.

Lewart Lubartów - Unia Bełżyce 3:0

Relacja Lublinianka.net: Zaległy mecz 20 kolejki pomiędzy Lublinianką, a Orlętami Łuków, szumnie zapowiadany jako spotkanie "Rycerzy Wiosny" zawiódł kibiców. Mocno osłabiona Lublinianka przegrała z Orlętami Łuków 0:2. Gości skrzętni wykorzystali niefrasobliwość lubelskich obrońców i zbliżyli się do liderującej Chełmianki na trzy punkty. Z kolei Lublinianka spadła na ósme miejsce i wciąż nie może być w stu procentach pewna utrzymania.

Początkowe minuty należały do gospodarzy. Pierwszą dogodną sytuację miał Rafał Kursa. Młody stoper uderzał z dystansu nad bramką, po dośrodkowaniu Pawła Wieczorka z rzutu rożnego. W 18 minucie z linii końcowej uderzał Artur Gaj, ale pewną interwencją popisał się Paweł Górski. Dużo kontrowersji wywołała sytuacja z 22 minuty. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka odbiła się w okolicach ręki obrońcy Orląt. Zawodnicy Lublinianki domagali się rzutu karnego, ale na próżno. Dwie minuty późnej po ładnej kombinacji na bramkę uderzał Mateusz Bartyzel. Jednak Mateusz Oszust pewnie interweniował. Chwilę później niecelnie uderzał Gaj. Dużo bliżej pokonania Górskiego był Łukasz Kiryło, ale doświadczony bramkarz wyjściem za pole karne zażegnał groźną sytuację. Górski był górą także kilka minut później kiedy znów starał się go zaskoczyć Gaj. Drugą połowę zakończył niecelnym strzałem Bartyzel, który wcześniej efektownie ograł Sebastiana Matuszewskiego.

W czasie przerwy kibice Lublinianki zastanawiali się czy ich ulubieńcy powtórzą fantastyczną grę z drugiej połowy meczu z Hetmanem. W 50 minucie wydawało się, że tak. w dużym zamieszaniu w polu karnym zablokowany został strzał Tomasza Martyniaka, a dobitka Bartyzla była bardzo niecelna. W odpowiedzi wysoko nad bramką uderzył Michał Szewczak. W 55 minucie na roszady zdecydował się trener gospodarzy - Zbigniew Grzesiak. w miejsce Wieczorka i Macieja Sebastianiuka pojawili się Artur Oszast i Bartosz Nogas. Jednak to Orlęta w 60 minucie wyszły na prowadzenia. Fatalnie zachował się Konrad Zieliński, tracąc piłkę na rzecz Kiryły, ten ograł jeszcze Kursę i uderzył w kierunku lewego słupka. Po drodze kierunek piłki zmienił jeszcze Zieliński, a ta zatrzepotała w bramce. W 72 minucie bardzo blisko wyrównania była Lublinianka. Po dośrodkowaniu z głębi pola efektownie głową uderzył Grzegorz Góral, ale fantastyczną robinsonadą popisał się Oszust. Jeszcze lepiej w 78 minucie zachował się Górski, wygrywając pojedynek oko w oko z Kiryłą. Jednak dwie minuty później Górski nie dał już rady. Piłkę w polu karnym przejął Gaj, położył Kursę i pewnie pokonał golkipera Lublinianki. W końcówce Lublinianka starała się zagrozić bramce Oszusta, ale kapitalnie spisywała się obrona kierowana przez Pawła Grulę.

Lublinianka - Orlęta Łuków 0:2 (0:0)
60 Kiryło, 80 Gaj

Lublinianka: Górski - Farotimi, Kursa (79 P.Kucharzewski), Zieliński, Chmielnicki - Bartyzel, Sebastianiuk (55 Nogas), Sobiech, Wieczorek (55 Oszast) - Martyniak (64 Celing), Góral

Orlęta: Oszust - Wysokiński, Grula, Szewczak, Ozygała - Buga (90 Lasota), Szlaski, Wryk, Matuszewski (87 Zalewski) - Kiryło (81 Purzycki), Gaj (86 Przeździak).

Żółte kartki: Nogas (Lublinianka)

Sędzia: Krzysztof Rękas (Chełm).