Archiwum
21.09.2008, 19:10; autor: Dev

W blach ale zwycisko: Orlta - TKS 1:0

Orlta ukw pokonay Tomasovi Tomaszw Lubelski 1:0. Gola na wag wygranej strzeli w 89 minucie Rafa Wej z rzutu wolnego

21 wrzenia 2008, 16:00 - ukw
Orlta ukw - Tomasovia 1:0 (0:0)
Wej 89

Orlta: Liczewski - kowski (46 Wrbel), Janicki, M.Szewczak - P.Szewczak, Grula, Rodak, Marciniak (80' Lasota), Wej - urawski (64' Gaj), Skrzymowski (57 Dziewulski)

Tomasovia: Bartoszyk - Bana, Sioma, Zatorski, Kasperek, Cieko, Wjcik, Baran (83 Brytan), Stefanik, Kusiak (67 Raczkiewicz), Gaz.

te kartki: P.Szewczak, Janicki (Orlta), Brytan, Zatorski (Tomasovia)

Sdzia: Podlecki (Lublin)

Widzw: 300

Relacja:

Dobrze, e chocia u siebie wygrywaj - opinia jednego z widzw wychodzcego po meczu ze stadionu bardzo dobrze oddaje obecne realia w Orltach.
W spotkaniu z Tomasovi szo Orltom jak po grudzie. Pika jak zaczarowana nie chciaa wpa do siatki. Koniec kocw udao si wygra i obecnie liczy si tylko to.

Potwierdziy si opinie o Tomasovii - to nie jest ta sama druyna co rok temu. Gocie bardzo czsto oddawali pole Orltom. Zwykle byo to wynikiem ich nieporadnoci a nie dobrej gry Orlt. Mimo to pierwsz poow mona by oceni pozytywnie gdyby ... pada bramka.
ukowianie atakowali ale okropnie pudowali. Ju w 15 minucie chyba najbardziej aktywny na boisku Marcin urawski - notabene wychowanek TKS - uciek obrocom. Jego uderzenie w wietnym stylu sparowa na rzut rony ukasz Bartoszyk. W odpowiedzi klas pokaza Radosaw Liczewski bronic strza goci.
Tym meczem obaj bramkarze potwierdzili opinie, e byli najlepszymi apaczami w dawnej 4 lidze lubelskiej, a i zaliczaj si do czowki obecnych rozgrywek. Tylko graj w druynach z dou tabeli.
W 26 minucie Bartoszyk wybroni mocne uderzenie gow Pawa Gruli z bliska. Dorodkowywa Rafa Wej. Zaraz urawski trafi w ... poprzeczk. Wej swoj okazj zaprzepaci pi minut pniej. Uderzenie z kilku metrw mino bramk. Przewaga Orlt bya dosy wyrana.
Okoo 40 minuty mona byo zwtpi czy tego dnia pika wpadnie do siatki. Pawe Szewczak z 1-2 metrw od linii posa futbolwk metr nad poprzeczk!

Druga cz to ju znacznie sabsza postawa Orlt. Na boisku panowa duy chaos. Kilkakrotnie uwolni od rywala potrafi si Rafa Wej, ale jego dorodkowania pozostawiay wiele do yczenia. Jeeli jednak ju si udao to Artur Gaj i Krzysztof Skrzymowski nie trafiali w pik.
Innym razem pogubi si urawski, a Przemysaw Rodak strzeli obok supka. Tomasovia odgryzaa si strzaami z dystansu.
Nieco niespodziewanie na kwadrans przed kocem na boisku zaczli dominowa gocie. Przez kilka minut ostro nacierali, niby bez klarownych sytuacji, ale miejscowi ratowali si wybiciami na olep. Pikarze Tomasovii wyszli zapewne z zaoenia, e skoro Orlta nie potrafi strzeli gola to powinni go straci. W 85 minucie byo blisko ale ponownie na posterunku by Liczewski.
Wreszcie w 89 minucie sdzia podyktowa rzut wolny z okoo 20 metrw od bramki TKS. Do strzau szykowali si Wej, Pawe Szewczak i Grula. Ostatecznie uderzy ten pierwszy. Lecc pod poprzeczk pik instynktownie wycign bramkarz. Sdzia jednak nakaza powtrzenie wolnego, bo zawodnik goci za szybko wybieg z muru.
Wej poprawi si i tym razem Bartoszyk nie mia szans.
Zaraz caa druyna cieszya si ze strzelcem pod chorgiewk.
Orlta pokonay Tomasovi i na troch oddaliy si od strefy spadkowej. Za tydzie mecz w jaskini lwa w Rzeszowie z Resovi.

[powrot]

21.09.2008, 19:35
brawo
brawo ory , brao wej i liczewski!!
21.09.2008, 19:37
Jared
Nie jest dobrze. Pocztek gry stwarza zudzenie, e moe co si zmienio w zespole, ale chaos w taktyce i nieporadno strzelecka pozostaa. Generalnie chopaki niby si staray i nic nie wychodzio. Najlepsi na boisku: urawski i Rodak (chyba urawski chcia co udowodni Tomasovii:-)
Niezalenie od wyniku - oba zespoy s powanymi kandydatami do spadku (sdzc po dotychczasowej grze w rundzie)
21.09.2008, 19:44
kibic
cae szczcie e sdzia powtrzy rzut wolny.Chciabym zobaczy naszych pikarzy tak grajcych jak pierwsze 20 min przez cae spotkanie ale na to potrzeba troch zdrowia a bez okresu przygotowawczego ciko to osign.Na samej ambicji i szczsciu dugo si nie podzignie.
a
wej gral slabo, poza bramka niewiele dobrego zrobil, zurawski tez nie gral dobrze. nie umie sie zachowac i ustawiac jak gra na ataku.
21.09.2008, 21:00
Bolec
resowia wygraa ze stal 4-1 ciekawe co bedze z w meczu z resovia
21.09.2008, 21:23
kibic
NIC nie jest wazne licza sie punkty!!!!
A poza tym ciesze sie ze te punkty sa zdobywane w Lukowie(wole niz na wyjazdach)
NIE liczy sie piekno itp----Liczy sie tylko Sukces
TO JEST filozofia dzisiejszego Swiata
Ten sukces MY w Lukowie Osiagnelismy
21.09.2008, 22:24
kibic
gdzie ten Ozygaa? Czy kto wie co sie z nim dzieje , bo oficjalnie ma kontuzje tak? to czemu nie byo go na adnym meczu orlt w tym sezonie , byem na kadym , moe go nie widziaem , ale co mi sie nie podoba!
...
Nie jest dobrze, a jak bdzie zobaczymy. Duo kontuzji, chopaki graj jak graj, sponsor gwny Urzd Miasta,innych brak. A z pustego to i Salomon nie naleje....Takie s realia. Walczmy o utrzymanie si, myl, e nastpna runda bdzie lepsza, chopaki poznaj druyny, bd wiedzieli na co je sta, wtedy inaczej si gra. I po co nam bya ta III liga? Mona byo sobie spokojnie gra w IV, bez stresu, a tak znowu ciga walka i nerwwa.
22.09.2008, 13:08
kibic
EJ ...poprzedniku ,nie pisz glupot po co nam byla 3 liga!
Zawsze trzeba sobie podnosic poprzeczke a poza tym warto cos dla miasta zrobic i klubu,moze znowu wychowamy sobie jakiegos zawodnika na miare 1 ligii,acha bylbym zapomnial w Lukowie w klubie nigdy nie bylo duzych pieniedzyi chlopaki grali,wtedy mozna bylo poznac charakter czlowieka itp
23.09.2008, 10:54
laudrup
Pytanie do kibicw: Co to jest "Strzelec Chodw", ktre tak czto skandowalicie? Nie wstyd Wam promowa na meczach III ligi klubu z Klasy A(VI ligi)???!!!
24.09.2008, 09:15
1923
Wstyd to jest cigle narzeka jak niektrzy tutaj w komentarzach. Kibice Strzelca s rwnie fanami Orlt i czsto dopinguj na naszych meczach. taka forma wdzicznoci.
24.09.2008, 09:16
kibic
wyjanijmy wszystkim e obecna 3 liga to 4 poziom rozgrywek,ktrych nie ma nawet w telegazecie a przecie 3 liga zawsze bya.
24.09.2008, 12:56
do laudrup
to po co na meczach reprezentacji Polski wieszac flage z napisem ukw? Przeciez to malutka 3 ligowa miescina. A jak Orleta by spadly do okregowki (tfu tfu) a strzelec awansowal to co bys wtedy powiedzial?