Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Co zamiast baltony?
Autor Wiadomość
Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-08, 23:14   Co zamiast baltony?

Temat wpadł mi przed sekundą czytając komenty pod newsem ostatnim. Co byście chcieli by tam powstało albo co może powstać? Miejsca jest nawet sporo. Proszę o realne propozycje.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

ossto

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-04-08, 23:23   

moim zdaniem powinni tam postawic jakąś hale zeby juniorzy mogli tam w zime trenowac bo sam pamiętam jak chciałem grac w orłach i przestałem na nie chodzic jak zaczeła sie zima i szkoda mi było chajs dawac trenerowi na hale brał za tą hale duzo więcej niz było trzeba na tą hale

Skuter

Wysłany: 2007-04-08, 23:30   

Mam nadzieje, ze wladze Orlat to czytaja :)

Nie rozumiem spekulacji odnosnie stworzenia kortow tenisowych. Dla mnie ich istnienie wydaje sie zbedne z tego powodu, ze i - nie mamy sekcji tenisa, ii - nie mamy trenera do tego, iii - nie mamy sprzetu, iv - nikt (prawie) nie zna zasad tenisa. Powtarzan, inicjatywa iście chybiona.

Nastepny pomysl, ktory przewinal sie przez forum to stworzenie boiska ze sztuczna nawierzchnia. Mysle, ze jest to dobre rozwiazanie, zwazywszy, ze boisk tego typu jest jak na lekarstwo. Do tego bedzie mozna pocwiczyc w czasie zimy. Jednak nie wiem czy sa mozliwosci techniczne, aby to zrealizowac (odpowiednia szerokosc boiska - dlugosc: trybuny-chodnik).

Moim autorskim pomyslem jest wybudowanie ladnej, spelniajacej wszystkie wymogi trybuny na kilka(nascie) rzedow, a pod trybunami zrobienie szatni dla zawodnikow oraz innych pomieszczen klubowych. Opcjonalnie mozna takze przesunac plyte boiska o te kilkadziesiat metrow, jednak jest to przedsiebwziecie na dluzszy czas i wieksza ilosc pieniedzy :)

ossto napisał/a:
moim zdaniem powinni tam postawic jakąś hale zeby juniorzy mogli tam w zime trenowac...

Z moich wyliczen, nie ma technicznych mozliwosci, aby postawic tam hale ;)

ossto

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-04-09, 00:10   

Sk8ter napisał/a:
Moim autorskim pomyslem jest wybudowanie ladnej, spelniajacej wszystkie wymogi trybuny na kilka(nascie) rzedow, a pod trybunami zrobienie szatni dla zawodnikow oraz innych pomieszczen klubowych
pomieszczenia mogły by byc ale trybuny po co one na mecze nie chodzi az tyle ludzi zeby te miejsca wykorzystać a hale dało rade by zrobic gdyby trubune na czas bydowy zlikwidowac i postawic na tej hali trybune ( troche to jest bez sensu ) ale gdyby zrobic hale taką jak jest w podst. nr 4 hala duzo miejsca nie zajmuje zmiesciła by sie moze a cwiczyc by było gdzie takim juniorom duzo miejsca nie potrzeba a klub by mógł tam organizowac jakies turnieje dla zapaśników

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-09, 09:14   

Jeśli chodzi o boisko to na pewno nie pełno wymiarowe, bo było za wąskie ciut.

Nie potrafię tego oszacować ale tam jest jednak trochę miejsca. Na długość to na pewno tyle co główna płyta. A na szerokość... Są 4 rzędy budek i dwa przejścia między nimi. (trzeba sobie zrobić zdjęcia na pamiątkę - w ogóle dokumentować zmiany jakie będą zachodziły)

Nie byłem w środku ale chyba w budynku klubowym są wyremontowane szatnie dla zawodników niedawno. Jak wyglądają?

Oprócz piłki tak jak pisał Sk8ter nie mamy żadnej sekcji uprawiającej sport na powietrzu.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

kOyot

Wysłany: 2007-04-09, 10:09   

Wg mnie powinno się poszerzyc boisko, wywalic kurnik i postawic ładną trybunkę, a pod nią jakieś sklepy, kręgielnie, nawet kort :-) Zróbmy to raz, a dobrze! Może to byc przecież inwestycja wieloletnia.

izba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 10:24   

co z tego ze beda budowac nowe trybuny jak i tak kibice nie będą przychodzić na mecz;|...ja jestem za hala..

kOyot

Wysłany: 2007-04-09, 10:25   

Jeśli będą odpowiednie warunki i poziom to będa :-)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-09, 10:31   

Można by w takim zapleczu zrobić pomieszczenia na siłownię z prawdziwego zdarzenia. I czerpać z niej kasę. Przecież sekcje Orląt do uczniowie, więc nie siedzą tam non stop. A jakby była dobra to i chętni z miasta by sie spokojnie znaleźli.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Skuter

Wysłany: 2007-04-09, 10:35   

Wreszcie godny temat do dyskusji :)
izba napisał/a:
co z tego ze beda budowac nowe trybuny jak i tak kibice nie będą przychodzić na mecz;|...

Nie wiem ile w tym prawdy, jednak zawsze lepiej jest miec cos wiekszego... A tak jak kOyot wspominal o tych pomieszczeniach pod trybunami to nie jest to głupi pomysl. Mozna zrobic tam jakas sale odnowy biologicznej lub saune i wynajmowac za kase. Po jakims czasie moze koszty sie zwroca.
kOyot napisał/a:
Wg mnie powinno się poszerzyc boisko

Poszerzyc to raczej nie... IMO lepsze byloby przesuniecie plyty o te 30-40 metrow.
izba napisał/a:
;|...ja jestem za hala..

Zrozum, ze nie ma technicznych mozliwosci na wybudowanie tam hali...

Edyta podpowiada, ze nie widzialem wczesniej posta Dev'a :)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-09, 10:52   

Fantastyczna jak dla mnie jest trybuna Znicza w Pruszkowie. Nie jest to o czym my rozmawiamy bo jest "goła" chyba z tyłu. Nie ma żadnego zaplecza. Ale nie mogłem się powstrzymać.
http://stadiony.net/stadium.php?s=681

Taka, tylko krótsza i zabudowana z tyłu... Miodzio...

Jak boisko to sztuczne czy naturalne?

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

kOyot

Wysłany: 2007-04-09, 10:58   

Zajebista! A pomyślcie sobie jak to musi kapitalnie wyglądac, gdyby takie trybuny postawic wokół całego stadionu! Ojropa! :morda:

alf

Wysłany: 2007-04-09, 12:05   

III- II liga
powiekszyc trubyne, podniesc ją do góry,murawe porzeszyc, , zostawic jakies miejsce parkingowe dla samochodow, bary,restauracja, sklep z pamiatkami, jeden kort tenisowy,

piwek

Wysłany: 2007-04-09, 12:21   

Mi to by sie marzylo takie OLD TRAFFORD:D Ale wątpię zeby miasto przeznaczyło ten teren na trubunę!! Z tego co ja wiem, to byl pomysl aby powstal tam kompleks boisk...nie wiem czy to dobry pomysl. Szczerze to wolalbym tą trybunęm moze trzeba im podpowiedziec...

Skuter

Wysłany: 2007-04-09, 13:09   

Prosze o sensowne odpowiedzi!
Ja proponuje do tego usunac bieznie! Stadion przez to wyglada malo urokliwie i ta bieznie i tak wykorzystuje sie raz na x czasu.
Ja bym widzial sobie TAKĄ trybunę. Oczywiście bez zadnego zadaszenia oraz z "tunelem" posrodku dla piłkarzy (przejscie do szatni odbywaloby sie korytarzem pod trybuna). Oczywiscie wejscie na stadion od strony ul. Warszawskiej. Tam jeszcze mozna dac parking jak juz alf wspomnial.

Mijam wielu, bardzo wielu smutnych ludzi.
A kilka metrów obok, na środku ruchliwego chodnika,
klęczy kilkunastoletni chłopiec z triumfalnie wyciągniętymi ramionami.
Nikogo nie widzi. Jest w ekstazie.
Klęczy i krzyczy na całe gardło - ORLĘTA ŁUKÓW !!!

kOyot

Wysłany: 2007-04-09, 13:51   

Dokładnie tak bez bieżni! Stadion wygląda wtedy typowo piłkarsko!

alf

Wysłany: 2007-04-09, 13:59   

nie ma co sie oszukiwac ale 2 strona naszego stadionu to badziew.
a ta strona krzeselkowa jest krepowana przez baltone. powiekszyc trubyne , noi z tą druga strona cos zrobic;/
Radzyn jako ze III liga , ma miec nowy stadion, to samo Huragan Miedzyrzec(V) ,
widze ze radzyn moze sie zalapac na baraze do II ligi, ja pierdole, ale są dobźi kurwa.
pogratulowac tylko

piwek

Wysłany: 2007-04-09, 14:41   

Czy wy na serio myslicie ze powstanie trybuna?? Nie ma na co liczyc!!

and1

Wysłany: 2007-04-09, 17:07   

jako zawodnik jestem w miare ocenic czego w klubie brakuje. Dobrym pomyslem byloby stworzenie tam jakiegos budynk z odnowa, sauna, silownia ale jest kolejne pytanie- kto da pieniadze na sprzet bo ten malo nie kosztuje.
Tak czytam komentarze i widze tylko jednokierunkowe myslenie, tj. w kierunki pilki noznej, ale prosze zwrocic uwage ze najwieksze sukcesy nasz klub odnosi w zapasach i podnoszeniu ciezarow i moim skromnym zdaniem na miejscu baltony powinny powstac obiekty dla tych sekcji, bo jak patrze na obecne baraki...zal dupe sciska normalnie.
@ Sk8ter- ja dobrze znam zasady tenisa :P ten sport jest prosty jak drut :morda:

elip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 17:42   

ale nie wiele osób gra w tenisa... nie jest to bardzo popularny sport...

kOyot

Wysłany: 2007-04-09, 17:51   

Mój ojciec od kilku lat nosi się ze zrobieniem sobie kortu za domem :khekhe: Ale wszystko wkońcu kończy się na planach... :khekhe: Ale po co robic te silki itp. w miejscu baltony? Nie lepiej wypieprzyc tamte i w ich miejsce postawic nowe?

piwek

Wysłany: 2007-04-09, 19:13   

kOyot napisał/a:
Mój ojciec od kilku lat nosi się ze zrobieniem sobie kortu za domem :khekhe: Ale wszystko wkońcu kończy się na planach... :khekhe: Ale po co robic te silki itp. w miejscu baltony? Nie lepiej wypieprzyc tamte i w ich miejsce postawic nowe?

Wiesz Koyot to wyburzenie rodzi kolejne koszty...a miasto zaluje pieniedzy na wszystko, nie mowiac nic o klubie...
Mysle ze nie ma zadnych szans na trybunę wiec ja bym pozostawal przy tych boiskach, czasami przeciez nie ma gdzie zagrac w gale, kosza, nie mowiac juz o tenisie!! A w tenisa wbrew pozorom gra duzo osob z Łukowa...cos o tym wiem...

No z tylu mamy duzo miejsca ale ten kort powstanie tak samo jak ten stadion co obiecywal Kasznia...ale pomzazyc mozna:D Słomiany zapał...

and1

Wysłany: 2007-04-09, 19:40   

elip napisał/a:
ale nie wiele osób gra w tenisa... nie jest to bardzo popularny sport...

kolego ,wbrew pozorom to jest bardzo popularny sport ! W samym Łukowie sporo osób gra, tylko albo w hali w 5 ,albo dogaduja sie z Chruścielem i na jego korcie pykają.

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-09, 19:48   

Kto wie, może gdybym zagrał okazałoby się że jestem jak Andre Agassi?

Myślę że są tylko dwie opcje albo boisko albo korty. Nikt nie ma większych ambicji. Przy planowaniu większej inwestycji trzeba brać pod uwagę jej amortyzację oraz np. zapotrzebowanie. Po co mi mieszkającemu w mieście traktor? Trybuna musi być dla ludzi. Argument, ze jak będzie ładna trybuna to będą ludzie nie jest wymierny w kwestii finansów :(

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

czaki90

Wysłany: 2007-04-09, 21:17   

Dla mnie to nie ma znaczenia co tam powstanie. Wazne zeby bylo dobrze zagospdarowane i dalo sie tam jakos spedzic wolny czas.

elip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-09, 22:09   

tak w sumie to nie wiem po co jest ten temat...
przecież oni nic nie zrobią, niestety...

Skuter

Wysłany: 2007-04-09, 22:44   

elip napisał/a:
tak w sumie to nie wiem po co jest ten temat...
przecież oni nic nie zrobią, niestety...

Jednak tutaj chyba mylisz sie lekko... Moim zdaniem przebudowa obiektu Orlat jest uwzgledniona w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.

kOyot

Wysłany: 2007-04-10, 09:00   

Sk8ter napisał/a:
Moim zdaniem przebudowa obiektu Orlat jest uwzgledniona w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.

To takowy wogóle istnieje? :morda:

elip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 09:36   

Sk8ter napisał/a:
Moim zdaniem przebudowa obiektu Orlat jest uwzgledniona w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.

Ona już się skończyła... postawili nowy płot :morda:

Czubek

Wysłany: 2007-04-10, 11:50   

toć ja wyjrze przez balkon i widze jak ludzie grają w tenisa na korcie :crazy:
czaki90 napisał/a:
Dla mnie to nie ma znaczenia co tam powstanie. Wazne zeby bylo dobrze zagospdarowane.
No i tyle, wiecej nie mam na razie do powiedzenia.

Ardiano

Wysłany: 2007-04-10, 18:16   

hehe

a ja mysle ze powstanie tam wielki, piekny, spełniający wszystkie normy unijne tymczasowy płatny parking. jak moze niektorzy pamietają, jakies 15 lat temu w miejscu dzisiejszych budek parkowały autokary z piłkarzami, wiec czemu teraz miałoby byc inaczej?? tym bardziej, ze teraz sie chyba cholernie trudno manewruje przy parku, a przy okazji tamuje ruch wokol szpitala. Wiec opowiesci o kortach, boiskach i halach mozna wlozyc miedzy bajki... zakład??

Katyń 10 IV 1940 - 10 IV 2010 PamiętaMY!

Czubek

Wysłany: 2007-04-10, 18:31   

no ale samochodów sie duzo kreci teraz, bo wszyscy na balte pędzą.
A tak to niby skąd te samochody do parkowania beda sie brac?

Ardiano

Wysłany: 2007-04-10, 19:18   

Choobec napisał/a:
no ale samochodów sie duzo kreci teraz, bo wszyscy na balte pędzą.
A tak to niby skąd te samochody do parkowania beda sie brac?

hm... zastanówmy sie... w bezpośrednim otoczeniu stadionu mamy:
1. Szpital Powiatowy im. św. Tadeusza, cierpiący na brak miejsc parkingowych
2. Liceum Ogólnokształcące im Jana Pawła II ze znaczną liczbą szpanerów w kradzionych betach i blachar, co rowerem do szkoły nie jeżdżą (choć wówczas parking nie bedzie płatny)

W troche dalszym otoczeniu stadionu mamy:
1 Ośrodek Sportu i Rekreacji - jak są festyny to nie ma ktoredy chodzic po browarnej
2 Sklepy w "centrum" Miasta
3 Wyszynk 3 kategorii "Warszawska 18"
4 Wyszynk nieznanej kategorii "Karczma Śląska"

poza tym odciąży to w znacznym stopniu centrum, a poza tym Zbynio i spółka mają od jakiegoś czasu sraczke jesli chodzi o miejsca parkingowe w mieście. A teren Baltony, jeśli o tym nie pamietacie jest własnością miasta Łuków, i oddzielną działką, a nie częścią terenów należących do Stowarzyszenia ŁKS "Orlęta" Łuków

alf

Wysłany: 2007-04-10, 19:21   

Ardiano napisał/a:
2. Liceum Ogólnokształcące im Jana Pawła II ze znaczną liczbą szpanerów w kradzionych betach i blachar, co rowerem do szkoły nie jeżdżą (choć wówczas parking nie bedzie płatny)

są ale starcza miejsca pod szkołą, blachary tez są.

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-04-10, 19:28   

Ardiano napisał/a:

właśnie chyba zdaje mi się, że w ubiegły czwartek zauważyłem, że zlikwidowano. Moja noga nie zdążyła tam stanąć

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

LEGION_UKF

Wysłany: 2007-04-10, 19:34   

Dev napisał/a:
Ardiano napisał/a:

właśnie chyba zdaje mi się, że w ubiegły czwartek zauważyłem, że zlikwidowano. Moja noga nie zdążyła tam stanąć

Moja tam stawala pare razy no mozna powiedziec ze zlikwidowano ale zeczywiscie barman z 2 kolesiem ojebali Barman zostawil na noc kolesia a ten rozprul maszyny wyjebal dzwi i wyszedl i podzielili sie łupem cieszyli sie chyba z dzien:D a na balcie to powinna byc jedna zajebista trybuna!a pod nia jakies boiska ze sztuczna

Skuter

Wysłany: 2007-04-25, 15:44   

W dzisiejszej Wspólnocie jest rozmowa z Panem Ryszadem Smolarzem i zadano w niej pytanie odnośnie tego, co powstanie zamiast Baltony. W odpowiedzi Smolarz powiedział, że Pan Grzegorz Rzymowski zwołał jakąśtam komisję i coś będą dumać. Powiedział także, że stanie tam najprawdopodobniej stroma trybuna pod którą będą szatnie i inne pomieszczenia - hahahah chyba czytali forum i moją wypowiedz!

Ardiano

Wysłany: 2007-04-25, 19:56   

hm... wiec mamy to na papierze, po autoryzacji... moze bysmy tak pana ryśka trzymali za słowo i rozliczyli przed następnymi wyborami??

kOyot

Wysłany: 2007-07-28, 15:51   

Sk8ter napisał/a:
W odpowiedzi Smolarz powiedział, że Pan Grzegorz Rzymowski zwołał jakąśtam komisję i coś będą dumać. Powiedział także, że stanie tam najprawdopodobniej stroma trybuna pod którą będą szatnie i inne pomieszczenia - hahahah chyba czytali forum i moją wypowiedz!

No i Pan "RZ" teraz, gdy został dyrektorem eLitarnego eLO pewnie nie będzie miał czasu na budowę stadionu :-) Rysiek! Teraz wszystko w twoich rękach! :-D Zna ktoś termin końcowego przeniesienia balty?

Skuter

Wysłany: 2007-07-28, 15:56   

kOyot napisał/a:
No i Pan "RZ" teraz, gdy został dyrektorem eLitarnego eLO pewnie nie będzie miał czasu na budowę stadionu :-) Rysiek! Teraz wszystko w twoich rękach! :-D Zna ktoś termin końcowego przeniesienia balty?

Pan Rzymowski został przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu i mam nadzieję, że coś zrobi dla naszych Orląt :)
Co do przenosin to Wspólnota pisze, że już na początku sierpnia! Miejmy nadzieję, że coś się wreszczie ruszy.

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-07-29, 11:00   

W programie Master też mówiono, że to kwestia 2-3 tygodni. Problem jest tylko z tym kto ma administrować nowym targowiskiem. Ale to będzie widok jak się wszyscy wyniosą :P

Ja bym buldożera sprowadził :D

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Czubek

Wysłany: 2007-07-31, 20:24   

Dev napisał/a:
W programie Master też mówiono, że to kwestia 2-3 tygodni. Problem jest tylko z tym kto ma administrować nowym targowiskiem. Ale to będzie widok jak się wszyscy wyniosą
no a tu filmik http://www.telewizja.luko...1a511998ada3f2a
No, już niedługo wywalają ten burdel... ;)
A my módlmy się, że podejmą jakąś sensowną decyzję co do tego co będzie zamiast balty...

LEGION_UKF

Wysłany: 2007-07-31, 22:05   

Dev napisał/a:
Ale to będzie widok jak się wszyscy wyniosą
jeden wielki bajzel bedzie :] sprzatnia w chu.... ale miedzy budkami moga byc roznorakie fanty :]
Dev napisał/a:
Ja bym buldożera sprowadził
smialo ja chetnie go poprowadze:]
a co powinni zrobic ja bym proponowal zajebista duza Agencje towarzyska zeby nie trzeba bylo jezdzic do Lublina:] a tak na serio to jedna duza trybuna zadaszona z zapleczem pod nia by sie przydala ale koszt takowej iwestycji duzy mogli by sie postarac jako klub o dofinansowanie z UE doradzic sie u Krzyska Chojnackiego co prowadzi Erazmusa jakies tam fachowe doradzanie wziasc takze z Totalizatora samemu dac jako miasto i szukac prywatnych tez sponsorów to by było cos! ale znajac zycie zabiora baltone i pozostana nam resztki po boisku do siatkowki i kortach tenisowych asfaltowych ktore kiedys raczej sluzyly jako dobry duzy parking Pamientacie te czasy 8-) 8-)

molek

Wysłany: 2007-07-31, 23:52   

A ja chcę boisko do koszykówki. Albo kompleks boisk do koszykówki.

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-08-04, 09:08   

Śmieliście się jak napisałem na Prima Aprilis o Norweskim Mechanizmie... w kwestii Orląt.
http://www.orleta.lukow.p...show_all&no=388

Dzisiaj przeczytałem, że właśnie z tego funduszu budowane jest boisko i obiekty w Rejowcu u beniaminka.

Szit :/

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

SaqieV

Wysłany: 2007-09-05, 15:23   

No już do wyprowadzenia się sprzedawców z baltony pozostało 10 dni. Zobaczymy co dalej z tym będzie... Czy wykonają sie plany Pana Bącika? CDN.

Radzio

Wysłany: 2007-09-05, 16:49   

Nowa baltona ma być otwarta albo 16 albo 17 września. trochę baraków już zniknełe z balty :)

SaqieV

Wysłany: 2007-09-15, 22:27   

hmmm... zobaczymy co od poniedziałku będą robili z tą baltoną :P
Mam nadzieje, że pozostałości Baltony znikną jak najszybciej, a klub weźmie się za tworzenie lepszego, nowego stadionu. ;)

Ardiano

Wysłany: 2007-09-16, 01:36   

klub sie nie bardzo moze wziąść, bo... teren baltony nie nalezy do klubu.... Klub moze liczyc na łaskę miasta, a na dobrą sprawę miasto moze tam zrobic wszystko... dla wyjaśnienia: do klubu należy tylko boisko. Reszta terenów stadionu jest własnością miasta

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-09-17, 15:58   

15 września miała ruszyć Nowa Baltona przy ulicy Kanałowej. Okazuje się jednak, że termin ten zostanie przesunięty. Powód, to zastrzeżenia w kwestiach ochrony przeciwpożarowej, jakie do nowego targowiska zgłosiła Państwowa Straż Pożarna.

Na placu targowiska ponownie rozpoczęły się prace budowlane. Przebudowywane są pawilony. Prace potrwają co najmniej tydzień.

Tymczasem, bez względu na kłopoty Nowej Baltony, burmistrz Zbigniew Zemło wydał decyzję o przekazaniu targowiska w administrowanie Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Odpowiedz do tematu