Cytat:
Kubuś przyszedł na świat 24 stycznia 2010 roku i moment ten zmienił całe nasze życie…
W 22 tygodniu ciąży, podczas badania tzw. „połówkowego” dowiedzieliśmy się, że z serduszkiem naszego malucha „jest coś nie w porządku”. Informacja, że nasze długo oczekiwane dziecko urodzi się poważnie chore, była dla nas jak wyrok. Postanowiliśmy jednak nie poddawać się i walczyć o życie naszego ukochanego synka. W taki sposób dotarliśmy do doc Dangel, która niestety potwierdziła wstępną diagnozę – krytyczna wada serca pod postacią zespołu niedorozwoju lewego serca – HLHS z atrezją zastawki aortalnej i mitralnej, hipoplazją łuku aorty i zwężeniem cieśni aorty. Oznacza to, że Kubunio ma tylko połowę serduszka i bez interwencji chirurgicznej nie ma szans na przeżycie. Poinformowano nas także o konieczności 3 etapowego leczenia operacyjnego. Po konsultacjach zostało ustalone, że poród odbędzie się w Szpitalu Klinicznym na Karowej w Warszawie.

Po trwającym 16 godzin porodzie, w końcu mogliśmy zobaczyć naszego Kubusia. Trwało to zaledwie chwilę bo od razu został zabrany na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, gdzie musiał być pod stałą obserwacją. W drugiej dobie życia stan Kuby nagle się pogorszył. Podjęto decyzję o zwiększeniu dawki leku podtrzymującego życie oraz natychmiastowego przewiezienia synka do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na miejscu zrobiono szczegółowe badania i zakwalifikowano do I etapu – operacji Norwooda, którą Kubunio przeszedł w 17 dobie życia.

Synek pozostawał na Oddziale Intensywnej Terapii przez 7 dni, a następnie w Klinikach Kardiochirurgii i Kardiologii skąd po 3 tygodniach dostaliśmy wypis. Po 1,5 miesiąca spędzonych w szpitalu, mogliśmy wreszcie zabrać Kubusia do domu. Nasz maluch szybko zaczął nadrabiać zaległości. Doskonale przybierał na wadze, zaczął się uśmiechać, zupełnie zapomniał o szpitalnym życiu.

W czerwcu podczas badań kontrolnych dowiedzieliśmy się, że za dwa miesiące Kubuś będzie musiał przejść cewnikowanie serca. Badanie to wykazało, że pojawiło się wiele naczyń krążenia obocznego i w związku z tym podjęto decyzję o jak najszybszym wykonaniu operacji. W wieku 7 miesięcy Kubuś przeszedł II etap – operację metodą Glenna. Po tym zabiegu doszedł do siebie bardzo szybko i po trzech tygodniach zaczęliśmy na nowo „normalne” życie w domu.

A jaki jest nasz Skarb na co dzień? Jest bardzo radosnym chłopczykiem. Wielką przyjemność sprawiają mu zabawy na placu zabaw w parku, układanie klocków czy puzzli, wspólne czytanie książek. Jesteśmy z Niego dumni i z radością obserwujemy Jego rozwój. Bez tej małej istotki świat byłby szary i ponury.

Przed nami ostatni najważniejszy etap leczenia operacyjnego, bez którego nasz maluch nie będzie miał szansy na normalne życie. Powinien być on przeprowadzony w wieku około 2 lat. Niestety decyzja o przeprowadzeniu trzeciej operacji w Polsce jest ciągle odwlekana a my nie chcemy czekać na najgorsze… W tej sytuacji postanowiliśmy zwrócić się o pomoc do wybitnego kardiochirurga prof. Edwarda Malca, który nie odmówił pomocy naszemu synkowi a nam dał wielką nadzieję.

Kubuś został zakwalifikowany do operacji w Klinice Szpitala Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana w Monachium, a jej termin ustalono na lipiec 2012 roku.

Koszt zabiegu to kwota 39 200 euro. Jest to ogromna suma pieniędzy, ale wierzymy, że z Państwa pomocą możliwa do osiągnięcia. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi wielkiego serca z prośbą o wsparcie finansowe… Każda nawet najmniejsza wpłata zwiększa szanse naszego synka na normalne życie.

Więcej informacji o Kubusiu na stronie fundacji: http://corinfantis.org/index.php?news=168


Wszystkie osoby, które zechcą pomóc Kubusiowi mogą to uczynić dokonując wpłaty na rachunek:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 koniecznie z dopiskiem „Kuba Ławecki”