Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Historia
Autor Wiadomość
lukowiak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 23:43   Historia

W zwiazku z artykulem ukazanym w Wspolnocie Powiatowej chialem doinformowac uzytkownikow tego forum a ponadto uwazam ze powinnismy podjac jakies dzialania zeby brukowiec Wspolnota Powiatowa odpowiedziala na nie oraz przeprosila NAS czyli lukowian
Pytania brzmia:
---dlaczego uwazacie(WP) ze lukowski klub "schodzi na psy" ?
---prosze mi powiedziec jaki zespol w BOZPN NIGDY nie gral w 5 lidze?
----czy osoby ktore twierdza ze Lukowski klub "spada na psy" potrafia pokazac klub pod bandera BOZPN ktory dochowal sie reprezentantow Polski (roznych kategorii)ktorzy zdobyli Mistrzostwo Polski badz wystepowali na Mistrzostwach Swiata?
---prosze mi pokazac klub ktory zdobyl mistrzostwo 3 ligii w okregu BOZPN?
dla sympatykow podaje numery tel pod ktore nalezy dzwonic(niech panowie ktorzy pisza te artykuly ustosunkuja sie i odpowiedza na powyzsze pytania)
-----Lukasz Prusak 660 661 093 (ten pismak co napisal ten artykul) dzwonilem wczoraj i dzisiaj do niego ma wylaczona kom. Jak go spotkam na miescie to dostanie w ryj!!!!jesli nie odpowie na te pytania
---redaktor naczelny M.Orzechowski 604 877 093
Musimy dzialac PANOWIE ,pora dzwonic!!!
A od siebie napisze ze NIGDY Lukow nie powinien ogrywac "mleczarzom" zawodnikow!!!!Wypierdalac z Lukowa

Czubek

Wysłany: 2007-01-15, 14:29   

No ale im chodzi o to, co sie dzieje teraz, a nie o historię. Bo chyba nie powiesz, że to że gramy 4 lidze jest okey...Żebyśmy byli chociaż w górze tabeli, a tak jestesmy w środku i nawet jak sie dostaniemy do tej nowotworzonej 3 ligii to kto bedzie płacił za wyjazdy, które bede 2x wieszke niz teraz? Także w tej chwili można sie pokusić, że Orlęta schodza na psy i nawet spójrz co sie dzieje teraz z młodzieża?! Mamy przerwy w rocznikach i za pare lat nie bedziemy mieli druzyny w WLJ! Wstyd!
No i nie przeklinaj, bo to nie jest koniecznie. Też nie lubie Radzynia, ale nie trzeba tego tak tutaj okazywać.

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-04-30, 18:53   

Cytat:
Przypominamy, że dziś o 20:00 rozpoczniemy emisję programu, w który pokażemy dokument z 1969 roku przedstawiający przemarsz 1-majowego korowodu ulicami miasta. Ten historyczny film nagrał ponad 40 lat temu doktor Zbigniew Pasik i teraz chce się podzielić nim z mieszkańcami Łukowa. Emisja filmu w Master tv odbędzie w piątek 30 kwietnia o godzinie 20:00. Na powtórki zapraszamy w niedzielę i poniedziałek.

Na filmie z 1969 roku możemy zobaczyć pracowników Łukbutu, Łukowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, szpitala i innych zakładów pracy. Widać również sportowców łukowskich Orląt. Zapraszamy do obejrzenia emisji, a być może na tym archiwalnym filmie, rozpoznacie Państwo siebie lub swoich bliskich i znajomych.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Ardiano

Wysłany: 2011-05-27, 21:12   

odkopałem stary temat, ale...

Cytat:
Zarząd Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków, w związku 90-tą rocznicą powstania Klubu przypadającą w 2013 r. oraz zamiarem utworzenia Sali Tradycji Łukowskich „Orląt” zwraca się z uprzejma prośbą do byłych i obecnych członków Klubu, zawodników, działaczy klubowych oraz do wszystkich mieszkańców Łukowa o udostępnienie posiadanych pamiątek klubowych (wspomnienia, zdjęcia, stary sprzęt i stroje sportowe, dyplomy, nagrody, puchary, medale, gadżety klubowe itp.) w celu ich udokumentowania w formie elektronicznej, fotograficznej oraz ewentualnego ich wypożyczenia na czas ekspozycji.

Osoby posiadające w swych zbiorach ciekawe pamiątki proszone są o kontakt z biurem ŁKS „Orlęta Łuków” ul. Warszawska 15, tel. 25 798 9810 oraz z Biurem Obsługi Sportu OSiR ul. Browarna 63, tel. 25 798 23 89.

Ciekawe czy jeszcze mam gdzieś jeden z pierwszych numerów NL z 1996 roku ze zdjęciem łukowskich kibiców Legii? Trzeba będzie poszukać :)

Katyń 10 IV 1940 - 10 IV 2010 PamiętaMY!

Litwin

Wysłany: 2011-05-28, 15:21   

ja to im proporczyk oddam MZKS Orlęta Łuków :D

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2011-05-28, 15:23   

Litwin napisał/a:
ja to im proporczyk oddam MZKS Orlęta Łuków :D

mają

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Litwin

Wysłany: 2011-05-28, 17:23   

no to teraz będą mieli dwa :D
zawsze się może im się jeden "zagubić" albo zniszczyć

Ardiano

Wysłany: 2011-06-16, 08:52   

Ciekawe czy będzie więcej zdjęć takich jak to? Jak na tamte czasy trybuna wyglądała naprawdę okazale. Szkoda, że nie udało się nic uratować i teraz mamy takiego potworka jakiego mamy.

Ardiano

Wysłany: 2011-07-19, 22:30   

jak wam się podoba?

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2011-09-28, 13:12   

Nie bezpośrednio dotyczące Orląt.

Przeglądam sobie info o Rykach i natknąłem się na informacje jak to po wojnie Ruch grał sparingi z Gwardią Łuków. Nie spotkałem się jeszcze z tym.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Skuter

Wysłany: 2011-09-28, 13:44   

Gwardie to często były milicyjne kluby.

Mijam wielu, bardzo wielu smutnych ludzi.
A kilka metrów obok, na środku ruchliwego chodnika,
klęczy kilkunastoletni chłopiec z triumfalnie wyciągniętymi ramionami.
Nikogo nie widzi. Jest w ekstazie.
Klęczy i krzyczy na całe gardło - ORLĘTA ŁUKÓW !!!

Ardiano

Wysłany: 2011-09-28, 14:39   

a może... nastąpił błąd i chodziło o Gwiazdę Łuków, czyli klub żydowski? Zdaje się, że przed II WŚ coś takiego w Łukowie funkcjonowało.

fredek889

Wysłany: 2011-09-28, 14:54   

Dev napisał/a:

Przeglądam sobie info o Rykach i natknąłem się na informacje jak to po wojnie Ruch grał sparingi z Gwardią Łuków. Nie spotkałem się jeszcze z tym.

Skuter napisał/a:
Gwardie to często były milicyjne kluby.

Bardzo ciekawe. Mogło tak być, że właśnie tuż po wojnie powstał na krótko taki klub po opieką milicji, który tak jakby na krótki czas wypełnił lukę po Orlętach, które reaktywowały się dopiero na początku lat 50-tych? (nie jestem pewien daty reaktywacji więc jak coś poprawcie mnie :) ) Bo raczej to wykluczone, żeby ten klub miał jakieś powiązania z Orlętami (chodzi mi o zmianę nazwy klubu na krótki okres, co było dość często praktykowane tuż po wojnie, kiedy to wiele klubów przyjmowało nazwy związane z przydzielonymi im ''opiekunami'').

Ardiano napisał/a:
a może... nastąpił błąd i chodziło o Gwiazdę Łuków, czyli klub żydowski? Zdaje się, że przed II WŚ coś takiego w Łukowie funkcjonowało.

To żydzi by się jeszcze tak licznie uchowali po wojnie w Łukowie ?? :)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2011-09-28, 15:23   

Przed wojną były jeszcze drużyny piłkarskie KS Tur Łukowianka (dwa lata), RKS Świt oraz żydowskie Makabi i Jutrzenka (pewnie to kojarzy Aridano).

Co do Orląt 1923 Łukowskie Koło Sportowe Orlęta, później fuzja ze Strzelcem i KS Orlęta-Strzelec. Do rozłamu dochodzi 1937/38

Po wojnie (1945) natomiast Orlęta nazywały się KS TUR Orlęta Łuków (połączenie KS TUR i ZZK Orlęta).

1948 ZZK Orlęta

potem uwaga:
1950 KS ZZK Kolejarz

1956 KS Orlęta

W 1957 powstaje samorzutnie Klub Kibiców, którego prezesem został p. Iwanow, popularny Kola

1978 MZKS Orlęta

1999 ŁKS Orlęta Łuków

P.S Znalazłem wzmiankę o Gwardii: w latach 1945-47 działał w Łukowie KS Gwardia. Działalność tego klubu ograniczała się do rozgrywek piłkarskich.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Radzio

Wysłany: 2011-09-28, 18:51   

Dev napisał/a:
Przed wojną były jeszcze drużyny piłkarskie KS Tur Łukowianka (dwa lata), RKS Świt oraz żydowskie Makabi

hahaha :D Makabi ? :D przepraszam :D nigdy nie słyszałem o takich drużynach w Łukowie ale to mogły być takie drużyny jak "Łukowiacy"

Bobo

Wysłany: 2011-09-28, 19:51   

Ty jesteś śmieszny. Żydów było parę koła to sobie założyli drużynę...

Czubek

Wysłany: 2011-09-28, 20:56   

tak na pewno jak Łukowiacy. Przed wojną oldboje zrobili sobie drużyne, żeby przypomnieć sobie jak strzelali bramki za czasów cara.

Skuter

Wysłany: 2011-09-28, 21:24   

Czubek napisał/a:
Przed wojną oldboje zrobili sobie drużyne, żeby przypomnieć sobie jak strzelali bramki za czasów cara.

Do cytatów roku! :keke:

Co do drużyn z Maccabi w nazwie to prawie w każdym większym mieście był taki klub.

Mijam wielu, bardzo wielu smutnych ludzi.
A kilka metrów obok, na środku ruchliwego chodnika,
klęczy kilkunastoletni chłopiec z triumfalnie wyciągniętymi ramionami.
Nikogo nie widzi. Jest w ekstazie.
Klęczy i krzyczy na całe gardło - ORLĘTA ŁUKÓW !!!

andrzej

Wysłany: 2011-09-28, 21:59   

Mnie ciekawią skróty. ŁKS, KS to wiadomo, MZKS też (między-zakładowy klub sportowy).
RKS jako Robotniczy Klub Sportowy? Czy coś innego? I co oznaczało to ZZK? ;)

fredek889

Wysłany: 2011-09-28, 23:21   

ZZK- Zawodowy Związek Kolejarzy.

Kolej w tamtym czasie dawała zatrudnienie znacznemu procentowi populacji mieszkańców Łukowa. Wielu kolejarzy reprezentowało barwy Orląt.

Dopiero później powstawały Łukbut, Zakłady Mięsne, obrabiarki itd. stąd w latach 70-tych klub był już MZKS-em.

fredek889

Wysłany: 2012-08-13, 10:30   

A pro po najbliższego meczu ze Stalą Sanok... Dla tych co może nie wiedzą to 14 lat temu nasze Orły rywalizowały w barażach właśnie z drużyną z Sanoka o awans do ówczesnej II ligi (obecnie I ), po tym jak wcześniej wywalczyli mistrzostwo III ligi. Zarówno dla Naszego klubu jak i Sanoka było to historyczne wydarzenie. Tak więc w pewnym sensie historia zatoczyła koło i po tych wielu latach znowu obie te drużyny się spotykają, tym razem w jednej lidze. Ciekawostką jest fakt, że w tamtym dwumeczu grał m.in obecny piłkarz Orląt Darek Dziewulski.

Tutaj udało mi się znaleźć jakieś wspomnienia odnośnie tego dwumeczu, relacjonowane przez działaczy, trenera z Sanoka...

Cytat:
W sezonie 1997/1998 drużyna "Stali" Sanok po zakończeniu rozgrywek w III lidze zajęła z dorobkiem 74 punktów i stosunkiem bramek 59-25, pierwsze miejsce w grupie małopolskiej i zgodnie z regulaminem rozgrywała baraże z drużyną "Orlęta" Łuków.

Po, meczu rewanżowym w Sanoku w dniu 28 czerwca 1998 roku, "Super Nowości" z dnia 29.06. pisały "Stal" Sanok w drugiej lidze. Po remisie1-1 w Łukowie sanoccy kibice z dużymi nadziejami oczekiwali rewanżowego spotkania w barażach o wejście do II ligi. Upragniony awans dawało gospodarzom zwycięstwo lub bezbramkowy remis. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku i już w 4 minucie mogli zdobyć bramkę, gdyby strzał Gołdy z 20 metrów nie przeszedł minimalnie nad poprzeczką. ... Druga odsłona tego meczu rozpoczęła się od ataku gości. Fatalnie jednak spudłował Dziewulski. W 66 minucie po dwójkowej akcji Zięby z Pastuszakiem, ten ostatni podał do Korneckiego, a napastnik "Stali" piękną główką z kilku metrów po raz pierwszy pokonał golkipera gości. Niedługo jednak gospodarze cieszyli się prowadzeniem. W 70 minucie Gołda na polu karnym sfaulował Kosmalskiego i sam poszkodowany z rzutu karnego zdobył wyrównującego gola. Miejscowi ponownie mobilizują się i raz po raz przypuszczają ataki na bramkę "Orląt", ale bez powodzenia. Po 90 minutach regulaminowej gry o zwycięstwie ma zadecydować dogrywka. Pierwsza dwójkowa akcja sanoczan Ząbkiewicza i Birówki już w 4 minucie dogrywki przynosi powodzenie. Do wychodzącego na pozycję Pastuszaka po składnej akcji zagrywa Birówka, a napastnik miejscowych z pierwszej piłki strzela z kilku metrów pod poprzeczkę. Tak więc po raz pierwszy w historii Sanok doczekał się piłkarskiej II ligi..."

Wtorkowe - 30.06.1998 rok - "Super Nowości" relacjonowały dalej" Historyczny sukces "Stali" Sanok. Po zwycięstwie 2:1 w dogrywce barażowego meczu z "Orlętami" Łuków, piłkarze "Stali" Sanok wywalczyli historyczny awans do II ligi. Jest to największy jak dotychczas sukces piłkarzy "Stali" w historii sanockiego sportu.

Jak się później okazało w kolejnym sezonie Stal Sanok z hukiem spadła z II ligi, My również ... tylko że z III ligi....

Mam pytanie czy ma ktoś może jakieś materiały prasowe, jakieś relację odnośnie tego meczu ze strony naszych lokalnych mediów itp

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2012-08-13, 13:51   

jest nagranie wideo z tego meczu Master TV

P.S mecz komentuje... W.Bącik

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

LEGION_UKF

Wysłany: 2012-08-14, 09:13   

Mam jedynie plakat zapraszający na mecz barażowy o Awas do 2 Ligii 24.06.1998r(sroda)17 :D
Fajne czasy mysle ze jakby Orlęta chciały to by wtedy awansowały ale tak naprawdę ani jednej ani 2 drużynie nie było bardzo po drodze z 2 ligą,zreszta wygrana 3 ligii odbiły sie czkawka obu drużynom.Fajna sprawa pełne trybuny ba nawet jeden z jakis działaczy z Sanoka przyszedł na nasza zylete i zrobił pamiątkowa fotkę z jakims banerem? czy flaga nie pamientam i był zachwycony dopingiem.Dla przypomnienia dodam iz bramke w Łukowie zdobył Andrzej Zupa Zarzycki.
A co do meczu w Sanoku to tam przeszła ogromna burza przed meczem i pamientam ze były problemy z łaczeniem sie z W.B bo on przekazywał relacje do M.Tv.Z ciekawosci dodam iż z Łukowa były chyba dwa auta w tym juz nie zyjący Wałek

fredek889

Wysłany: 2012-08-14, 10:36   

Dzięki Legion :) właśnie chodziło mi o takie wspomnienia kibiców związane z tamtymi barażami :)

Może ktoś posiada informacje na temat składów Orląt jakie zagrały w barażach??

Jakiś czas temu znalazłem kilka tabel ligowych z wynikami sezonu 1997/98

http://ladabilgoraj.pl/archiwum-tabela9798.html

I tutaj mam pytanie... powinno być rozegranych 32 spotkania, Orlęta miały bilans 20-5-1 a więc 26 spotkań!! tak samo Biała. Pozostałym drużyny bilanse meczowe się zgadzają. I tego typu niezgodności w bilansach meczowych są w innym źródłach... W każdym bądź razie zgadza się na pewno zdobycz punktowa i bilans bramkowy ;)

A tutaj można zobaczyć jak na przestrzeni sezonów 1990/91 do 99/00 spisywały się Orlęta oraz inne drużyny z naszego regionu.

http://www.bozpn.pl/trlata902000.htm

Dość ciekawie było w IV lidze taka mieszanka z drużynami z Mazowsza ;)
PS. Radzyń był wtedy taką ''potęgą'' że niejednokrotnie bywało, ze grał w lidze niżej od naszych powiatowych drużyn Sokoła Adamów, Unii Krzywdy, czy Stoczka... :) Gdyby nie Spomlek na początku poprzedniej dekady to być może byli by takim klubikiem jak obecnie Victoria Parczew :)

Czubek

Wysłany: 2012-08-14, 13:46   

http://www.hppn.pl/ na tej stronie tez kiedys jakies stare tabele z Orlętami widziałem

Ak

Wysłany: 2012-08-14, 21:36   

Witam
Mam programy z obu meczy barazowych ze Stalą Sanok oraz artykuły z rzeszowskich gazet i znam relację swiadków meczu (bardzo ciekawe bo Sanok nie chciał awansować)

fredek889

Wysłany: 2012-08-14, 21:52   

Jeżeli możesz to zamieść zdjęcia tych materiałów które posiadasz lub podziel się tymi relacjami świadków ;)

Ak napisał/a:
(bardzo ciekawe bo Sanok nie chciał awansować)

Myślę, że działacze obu klubów mieli świadomość że nie stać ich na grę w II lidze... nie mniej jednak patrząc na wyniki i przebieg meczów to jednak obie drużyny walczyły o zwycięstwo.

LEGION_UKF

Wysłany: 2012-08-15, 10:19   

podobna relacje znam także i ja o sprawach awansu jak to nie było komu awansować;P

fredek889

Wysłany: 2013-12-18, 08:56   

Nie wiedziałem gdzie to wstawić, myślę że do działu historia najbardziej pasuje.

Gala 90-lecia LZPN, na której wyróżnieni różnymi medalami i odznaczeniami został klub i parę osób związanych obecnie i w przeszłości z Orlętami.

http://lubgol.pl/news,737...lecie-istnienia

Odpowiedz do tematu