Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekaż 1% podatku - każdy moze być sponsorem!
Autor Wiadomość
Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2007-01-13, 21:52   Przekaż 1% podatku - każdy moze być sponsorem!

SK8ter to poruszał. Jak w temacie. To podobno nic nie kosztuje. To raczej apel do przekonania rodziców, bo chyba nikt się sam nie rozlicza z z forum. Lukowiak :>

Dwa lata temu ówczesny prezes robił w gazetce nawet propagandę na taki sposób wspomożenia klubu. Poradnik krok po kroku można starym podsunąć:

http://www.pozytek.gov.pl...cznego,465.html

Wpisując Łuków w podane wyszukiwarki znajdują się Orlęta.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Jakub

Wysłany: 2007-04-13, 03:45   

Ja się już rozliczyłem w tym roku i szczerze powiem, że mimo tej reklamy jaka jest, dalej to do mnie nie przemawia... ja jako student żywienia zielonego pojęcia nie mam jak miał bym tego dokonać... mówią przekaż, ale nie mówią jak... ja z lenistwa chociazby zrezygnowalem...

Ardiano

Wysłany: 2007-04-13, 07:44   

Co trzeba zrobić?

Krok 1: trzeba znaleźć organizację – linki które zawierają listy organizacji na które możemy przekazać 1% • http://bazy.ngo.pl/opphttp://opp.ms.gov.plwww.splot.ngo.pl

Krok 2: trzeba obliczyć kwotę, którą możemy przekazać • Gdy już wiemy, komu chcemy przekazać część naszego podatku, trzeba się dowiedzieć, jaka to będzie kwota. Najpierw zatem należy obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć 1% od tego podatku. • Przy wypełnianiu odpowiedniego dla siebie formularza PIT (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) w części zatytułowanej "Obliczenia zobowiązania podatkowego" znajdziemy rubrykę "Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (dla formularza PIT-36 jest to pozycja 179, dla PIT-37 -pozycja 111, dla PIT-28 - pozycja 103). Tutaj wpisujemy kwotę obliczonego 1%. Uwaga! W formularzu PIT należy wpisać kwotę pomniejszenia z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Krok 3: obliczoną kwotę należy wpłacić przelewem na konto organizacji • Musimy udać się do banku lub na pocztę i tam dokonać wpłaty - w wysokości obliczonego 1% podatku - na konto wybranej przez nas organizacji. • Na dowodzie wpłaty powinny być zawarte co najmniej następujące dane: imię i nazwisko oraz adres wpłacającego, kwota dokonanej wpłaty, nazwa organizacji pożytku publicznego, na rzecz której dokonana została wpłata. • Pokwitowanie wpłaty należy zachować - w razie wezwania w celu wyjaśnień ze strony Urzędy Skarbowego. Podatnicy, rozliczający się za pomocą formularzy PIT-36 i PIT-37, mogą dokonywać wpłaty od dnia po złożeniu zeznania podatkowego za rok poprzedni (np. od 1 maja) do dnia złożenia kolejnego zeznania podatkowego za rok poprzedni (nie później niż do 30 kwietnia następnego roku podatkowego). Podatnicy, rozliczający się za pomocą formularza PIT-28, mogą dokonywać wpłaty od dnia po złożeniu zeznania podatkowego za rok poprzedni (np. od 1 lutego) do dnia złożenia kolejnego zeznania podatkowego za rok poprzedni (nie później niż 31 stycznia następnego roku podatkowego). Uwaga: zasady te obowiązują de facto do 31 stycznia 2007 (dla podatników rozliczających się za pomocą formularza PIT-28) lub do 30 kwietnia 2007 (dla osób rozliczających się za pomocą formularza PIT-36 i PIT-37). Po tych terminach obowiązywać będą już inne przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku.

na razie rzeczywiście skomplikowane, ale juz za rok ma byc dużo prościej. ale osobiście uważam, że jest wiele organizacji, które dużo bardziej potrzebują naszych pieniędzy niż Orlęta. Z resztą czyżby p. Bącik nie miał na przyjemności, czy paliwo do swojej maszyny??

Odpowiedz do tematu