Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         


Poprzedni temat :: Następny temat
Reorganizacja rozgrywek
Autor Wiadomość
człowiek_którego_nie_ma
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 13:34   

no tak... Myślicie że B by się zgodził na transfer Orląt? :)
 
markoll
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 13:39   

Jeśli byśmy go odpowiednio namówili to kto wie. ;> W końcu bliższe wyjazdy sądze, że byłyby dla niego korzystniejsze. Pozostaje jednak kwestia tego czy możliwy byłby taki transfer z prawnego punktu widzenia. Bo jeśli nie uda nam się utrzymać w lidze to zdecydowanie lepiej byłoby grać w IV lidze mazowieckiej niż lubelskiej. :)
 
Skuter


Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 2362
Skąd: Łuków
Wysłany: 2008-08-24, 13:51   

Pokażcie mi drużynę w Polsce, która gra poza swoim województwem. Nie da się po prostu - leżymy w lubelskim i tam gramy.
_________________

Mijam wielu, bardzo wielu smutnych ludzi.
A kilka metrów obok, na środku ruchliwego chodnika,
klęczy kilkunastoletni chłopiec z triumfalnie wyciągniętymi ramionami.
Nikogo nie widzi. Jest w ekstazie.
Klęczy i krzyczy na całe gardło - ORLĘTA ŁUKÓW !!!
 
człowiek_którego_nie_ma
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 13:55   

dlatego będziemy pierwsi! :)
 
Dev
Romantyk futbolu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 2644
Skąd: Łuków
Wysłany: 2008-08-24, 14:11   

to nie B. decyduje :D ale żeście wymyślili :D Związek taka decyzję mógłby podjąć, ale tego się nie praktykuje. Wszyscy by nagle tak zaczęli kombinować. Po to jest taki podział administracyjny by go przestrzegać. Co innego przesunięcia między np. północną a południową klubą starego MLSu. to całkiem inna bajka.

Poza tym w mazowieckim bylibyśmy nikim, pod względem rozeznania, znajomości, układów, nawet zwykłych koleżeńskich relacji.

I jaki spadek?! O czym pierdolicie. Dwie porażki i od razu spadek. Weźcie się walnijcie w łeb, może pomoże?
_________________

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
 
Dezi


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 628
Skąd: Łuków
Wysłany: 2008-08-24, 14:47   

Dev napisał/a:
I jaki spadek?! O czym pierdolicie. Dwie porażki i od razu spadek. Weźcie się walnijcie w łeb, może pomoże?
Dev ma racje! Jak czytam wasze posty to normalnie jakby byłby już pewny spadek, a to dopiero druga przegrana weźcie się ogarnijcie, będzie dobrze i mówie wam, że się utrzymamy w tej lidze i jeszcze wspomnicie moje słowo!
_________________
Wierni klubowi
Wierni miastu
Choćby nas było kilkanastu!
Orlęta Łuków!
 
Dev
Romantyk futbolu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 2644
Skąd: Łuków
Wysłany: 2010-02-21, 14:38   

Na stronie Wisły Puławy znalazłem taki artykuł:

Cytat:
Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej znów chcą nieco "uatrakcyjnić" piłkarskie rozgrywki. Od sezonu 2012/2013 II liga składać się będzie z 18, a nie jak dotąd z 36 zespołów, a III liga będzie zorganizowana w cztery grupy.

Do niedawna w piłkarskich rozgrywkach w Polsce liczyły się przede wszystkim dwie najwyższe klasy rozgrywkowe. Z kolei półamatorska z założenia trzecia liga zarządzana była przez poszczególne okręgowe związki. Występowały w niej 72 zespoły z całego kraju, które podzielono na cztery grupy (piłkarze z Warmii i Mazur rywalizowali z Podlasiem, Mazowszem oraz klubami z Łódzkiego). Reorganizacja nastąpiła w 2008 r., kiedy drugą ligę podzielono na dwie grupy (wschodnią i zachodnią), a pieczę nad nią przejął Polski Związek Piłki Nożnej. Co prawda poziom sportowy w klasie, gdzie na co dzień rywalizują m.in. OKS 1945 Olsztyn, Jeziorak Iława, Olimpia Elbląg, zdecydowanie się podniósł. Tyle że działacze wszystkich klubów nie są do końca zadowoleni z formy rozgrywania spotkań na szczeblu centralnym. Zmagania w drugiej lidze wiążą się przede wszystkim z olbrzymimi kosztami, wystarczy jedynie wspomnieć, że jeden wyjazd na południe Polski kosztuje ok. 7 tys. zł.

Także zawodnicy, którzy znacznie więcej czasu poświęcają na treningi, zażądali większych wynagrodzeń. Prezesi większości zespołów przyznawali niejednokrotnie, że czują się "niechcianym dzieckiem" PZPN, tym bardziej że nie otrzymywali większej pomocy od związku. Wpływy z biletów także nie powalały na kolana. Bywało, że w mniejszych miejscowościach na trybunach zasiadało niekiedy niewiele ponad 100 osób! Nic więc dziwnego, że po inauguracyjnym sezonie część spadkowiczów odetchnęła z ulgą. Doskonałym przykładem może być zespół poniatowskiej Stali, który mimo propozycji grania na "trzecim froncie", zdecydował się ostatecznie na występy w rozgrywkach wojewódzkich. By ratować sytuację, w ubiegłym roku drugoligowcy połączyli siły, tworząc w swoich grupach trzyosobowe rady.

Razem chcieli zainteresować inwestorów rozgrywkami tej klasy oraz egzekwować swoje prawa. Nieraz swoje niezadowolenie wyrażali podczas spotkań z władzami PZPN. I właśnie dlatego już w najbliższym czasie być może dojdzie do kolejnej reorganizacji.

W przyszłym roku drugoligowców czeka trudna walka o utrzymanie, ponieważ w sezonie 2011/2012 dotychczasowe grupy liczyć będą jedynie po 14 zespołów (zwiększy się liczba spadkowiczów). Rok później zostanie utworzona jedna liga, w której zmierzy się jedynie 18 najlepszych ekip.

Zmian chcą także trzecioligowcy, którzy narzekają na niski poziom sportowy tych rozgrywek. Obecnie na tym szczeblu występują ekipy z dwóch sąsiadujących województw (np. Warmia i Mazury z Podlasiem). Niektórzy działacze czołowych klubów specjalnie odpuszczają walkę o drugą ligę, by nie narażać się na zwiększenie kosztów. Jednak dążą do tego, by piłkarze rozgrywali mecze w makroregionach (według podziałów "starej" trzeciej ligi). Gdyby doszło do takiego scenariusza, wrócimy do systemu rozgrywek III ligi składającego się z czterech grup, a obecna III liga lubelsko- podkarpacka zostałaby poszerzona o okręgi małopolski i świętokrzyski.Źródło : sport.pl


Co o tym sądzicie?
_________________

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
 
Czubek


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Łuków
Wysłany: 2010-02-21, 14:41   

czyli powrót do przeszłości? z Tą różnicą ze byłyby tak jakby dwie ekstraklasy, a reszta tak jak dawniej?
_________________
Będziemy dopingować Was ze wszystkich naszych sił...
Będziemy z Wami zawsze aż do końca naszych dni...

 
fredek889


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 902
Skąd: Łuków
Wysłany: 2010-02-21, 15:24   

Jak zawsze z reorganizacjami rozgrywek bywa to najbardziej negatywnie uderzy w kluby o gorszej sytuacji finansowej. Jeśli by powstała III liga lubelsko-podkarpacko-małopolsko-świętokrzyska no to nasze Orlęta raczej nie mają szans w niej występować. Będą dość wysokie koszty utrzymania klubu w tej lidze. Ciekawe jak to będzie z IV ligą. Ale na pewno będzie silniejsza aniżeli obecnie. Jeszcze tak się skoczy, że w Łukowie będzie V liga (6 klasa rozgrywkowa...), no oczywiście jeśli w ogóle dojdzie do tych zmian.
_________________
EEEEEŁŁŁŁŁ...... KKKKAAAAAAAA...... EEEEEESSSSSSS..... ŁKS , ŁKS, ŁKS
 
Dev
Romantyk futbolu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 2644
Skąd: Łuków
Wysłany: 2010-02-24, 15:21   

Nie minęły jeszcze dwa pełne sezony odkąd Polski Związek Piłki Nożnej zreformował rozgrywki centralne, a w planach warszawskiej centrali jest kolejna reforma. Może nie tak głęboko idąca jak poprzednia, ale może być równie nieprzemyślana. Głównym jej założeniem jest reorganizacja rozgrywek w drugiej lidze. Obecnie występuje w niej 36 zespołów podzielonych na dwie grupy - wschodnią i zachodnią. Od sezonu 2012/2013 liczba drugoligowców ma się zmniejszyć o połowę.
- To są dopiero plany, wszystko nadal jest w sferze uzgodnień - informuje Stanisław Sachajko, sekretarz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. - Nie jest jednak tak, że tematu nie ma. W marcu powinien być zatwierdzony regulamin na nowy sezon i do tego czasu muszą zapaść ostateczne decyzje.

Głównym bodźcem do przeprowadzenia zmian jest obecny poziom rozgrywek w drugiej lidze. Nie tylko sportowy, ale i organizacyjny. Sporo klubów nie radzi sobie z obecnymi realiami. W ubiegłym sezonie przekonała się o tym boleśnie Stal Poniatowa, w tym sezonie cały czas kłopoty nie opuszczają Hetmana Zamość. Prawdą jest bowiem, że działacze piłkarskiej centrali za wysoko ocenili poziom naszej kopanej. Podczas poprzedniej reformy założyli, że znajdzie się aż 36 klubów, które z powodzeniem będą grały na poziomie drugiej ligi. Rzeczywistość okazała się bardzo bolesna dla niektórych. - Z naszych wyliczeń wynika, że aby rozegrać sezon na poziomie drugiej ligi, należy mieć budżet sięgający 50 tys. zł na miesiąc - mówi Zbigniew Pająk, wiceprezes Hetmana. - Zrobienie silniejszej drugiej ligi nie byłoby złe, pod warunkiem że i trzecia liga zostałaby zreorganizowana.

Jednym z pomysłów jest, aby w trzeciej lidze przywrócić stan sprzed reformy, czyli cztery grupy, gdzie w każdej grałyby zespoły z czterech województw. - Słyszałem o opcji takich zmian, ale oficjalnie nic z PZPN jeszcze do nas nie dotarło - dodaje Zbigniew Pająk. - Z tego co wiem, może być tak, że w drugiej lidze pozostaną te drużyny, które będą chciały nadal grać na tym szczeblu rozgrywek.

Jeśli plan doczeka się realizacji, w sezonie 2011/2012 w każdej z grup drugiej ligi pozostałoby 14 zespołów, natomiast w sezonie 2012/2013 reorganizacja zostałaby zakończona i jedna grupa drugiej ligi liczyłaby 18 zespołów. Decyzja ma zapaść wkrótce, po wcześniejszej konsultacji z zainteresowanymi klubami.


Źródło: Kurier Lubelski
_________________

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
 
Dev
Romantyk futbolu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 2644
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-06-09, 22:08   

Nowa IV liga skrojona na miarę Orląt?


Cytat:
Na środowym posiedzeniu zarządu PZPN w Krakowie omówiona została propozycja reorganizacji II ligi piłkarskiej, która zakłada utworzenie jednej grupy rozgrywkowej od sezonu 2014/15. Ewentualne zmiany nastąpiłyby także w III lidze, miałyby ją tworzyć cztery grupy zamiast dotychczasowych ośmiu.

W sezonie 2013/14 po zakończeniu rozgrywek z I do II ligi spadłyby zespoły z miejsc 15-18, a awans z II do I ligi wywalczyliby mistrzowie i wicemistrzowie grup zachodniej i wschodniej. Z II ligi do właściwej terytorialnie III ligi spadłyby zespoły z miejsc 9-18 w obu grupach. Awans zdobyłyby po barażach 2 drużyny spośród 8 mistrzów III ligi.

W sezonie 2014/15 rozrywki w II lidze toczyłyby się w jednej grupie składającej się z 18 zespołów. Z II do I ligi awansowałyby pierwsze 4 drużyny, a z II do III ligi spadałyby drużyny z miejsc 15-18. Z III do II ligi wchodziłyby 4 zespoły - mistrzowie 4 grup makroregionalnych bądź - po barażach - 4 kluby spośród 8 mistrzów III ligi w obecnym kształcie.

PZPN proponuje także reorganizację III ligi. Zakłada ona od sezonu 2014/15 utworzenie czterech grup makroregionalnych:
- grupa I: Łódzki ZPN, Mazowiecki ZPN, Podlaski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN
- grupa II: Lubelski ZPN, Małopolski ZPN, Podkarpacki ZPN, Świętokrzyski ZPN
- grupa III: Kujawsko-Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Pomorski ZPN, Zachodniopomorski ZPN
- grupa IV: Dolnośląski ZPN, Lubuski ZPN, Opolski ZPN, Śląski ZPN

Regionalne związki piłki nożnej mają się do 14 czerwca wypowiedzieć w sprawie reorganizacji III ligi - czy ma być prowadzona w nowej czy starej formule. Sprawa zmian w II lidze wydaje się w tej sytuacji przesądzona.

Małopolski Związek Piłki Nożnej proponował w oficjalnym piśmie do PZPN inne rozwiązanie. Zakładało ono cztery grupy makroregionalne II ligi oraz 16 grup wojewódzkich III ligi, wiązało się to przy okazji z mniejszymi wymaganiami licencyjnymi wobec klubów. Jak widać, w PZPN zwyciężył inny projekt (czyj?), z pewnością mniej liczący się z ekonomicznymi realiami od krakowskiego, a przy tym powodujący lawinowo spadki zamiast awansów...

Reorganizacja rozgrywek w II i III lidze spowoduje zapewne zmiany w niższych klasach rozgrywkowych w każdym regionie, także w Małopolsce.

***

Gdyby reorganizacja III ligi miała nastąpić już teraz, to wg stanu tabel na dziś, III liga południowo-wschodnia wyglądałaby następująco:
LUBELSKI ZPN: Motor Lublin, Tomasovia Tomaszów Lub., Avia Świdnik
MAŁOPOLSKI ZPN: Unia Tarnów, Garbarnia Kraków, Limanovia, Poprad Muszyna
PODKARPACKI ZPN: Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów, Siarka Tarnobrzeg, Stal Mielec, Izolator Boguchwała, Stal Sanok
ŚWIĘTOKRZYSKI ZPN: Łysica Bodzentyn, Granat Skarżysko-Kamienna, Wisła Sandomierz
Gdyby awans do II ligi wywalczyła w barażach Limanovia i Stal Mielec, to w III lidze grałyby zamiast nich zespoły Przeboju Wolbrom i Polonii Przemyśl.
Nie wiadomo na razie, czy szansę na awans do nowej III ligi mieliby mistrzowie czwartych lig.

Zespoły z obecnej III ligi, od 6. lub 7. miejsca w dół spadłyby do IV ligi. Degradacją zostaliby objęci: Przebój Wolbrom (?), Hutnik Nowa Huta, Beskid Andrychów, Dalin Myślenice, Bocheński KS, Janina Libiąż, Lubań Maniowy i Szreniawa Nowy Wiśnicz. Również w IV lidze nastąpiłyby spadki, zwłaszcza w grupie zachodniej, w której do okręgówki mogłaby być zepchnięta połowa drużyn.

Mniejsze komplikacje dla systemu rozgrywek w Małopolsce spowodowałoby utrzymanie III ligi w obecnym kształcie, czyli w formule małopolsko-świętokrzyskiej.

Ale jak będzie - dowiemy się niebawem...


http://sportowetempo.pl/s...e_II_i_III_ligi
_________________

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
 
Bobo


Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 326
Skąd: Miasto Parówek
Wysłany: 2013-06-09, 23:31   

Ale to już było...
_________________
JESTEM KRÓLEM CAŁEGO FORUM!

 
fredek889


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 902
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-06-10, 09:24   

Cóż ten pomysł wykończy kolejną grupę klubów zwłaszcza wśród grających w (nowej) II lidze. Granie na poziomie centralnym wymaga dużych pieniędzy na same koszty transportu itd. Nie wiem, czy w PZPN-ie mają w ogóle świadomość tego jak wyglądają realia finansowe polskich klubów w niższych ligach zwłaszcza w dobie kryzysu, gdzie o pozyskanie kasy z zewnątrz jest bardzo trudno.
Teoretycznie owszem powinien zwiększyć się poziom sportowy w tych niższych ligach, no ale jakie inne korzyści przyniesie taka zmiana? Ekstraklasa nadal będzie przereklamowaną kpiną polskiej piłki, bo to nie wpłynie w żaden sposób na podniesienie jej poziomu. Jeśli zaczynać konkretne zmiany w układzie lig to należy zaczynać od Ekstraklasy, żeby reformy oddziaływały równomiernie na ogólny wzrost poziomu w całej polskiej lidze. A zwiększenie liczby meczów w Ekstraklasie jest moim zdaniem niedostatecznym rozwiązaniem z którego oprócz większej liczby meczy za wiele się nie zmieni.

Nawiązując do sytuacji Orląt w ewentualnych nowych realiach no to cóż, faktycznie IV liga będzie tym odpowiednim miejscem. Nie będzie to już liga składająca się z 5-6 konkretnych zespołów coś tam grających, tylko będzie ich więcej m.in Chełmianka, Kraśnik, Radzyń, może w perspektywie czasu również Hetman? Tomasovia? Raczej pożegnają się z ligą takie Huczwy, Piszczace i inne klubiki. Natomiast wróci ta wieloletnia monotonia grania w kółko z tymi samymi lubelskimi drużynami, bowiem Orląt już nie będzie stać na nową III ligę.
_________________
EEEEEŁŁŁŁŁ...... KKKKAAAAAAAA...... EEEEEESSSSSSS..... ŁKS , ŁKS, ŁKS
  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoRed v 0.4 modified by Nasedo
Wersja forum PDA/GSM