Transfery
Odpowiedz do tematu

:
- Chcę do końca tygodnia zamknąć kadrę, tak aby później nie było żadnych "niespodzianek" . Muszę jak najszybciej wiedzieć, kim będę dysponował wiosną - mówi Andrzej Zarzycki, nowy szkoleniowiec łukowskich Orląt. Wszystko wskazuje na to, że w drużynie nie będzie wielkiej rewolucji. Może być natomiast wielki hit, bo jak już informowaliśmy w poprzednim tygodniu możliwość gry w żółto-czerwonym trykocie rozważa Dariusz Solnica! Na razie zasiadł we władzach klubu... Do Orląt powraca również inny ze słynnych wychowanków, Dariusz Dziewulski. Były napastnik Legii Warszawa i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki trenuje już z zespołem. - Na 90% pozostanę, tym bardziej że wiążę swoją przyszłość z Łukowem - przyznaje Dariusz Dziewulski - Wiem, wiem. Jeszcze tylko Czarka Kucharskiego brakuje - żartuje szkoleniowiec Orląt, który za priorytet wyznaczył sobie, pozyskanie bramkarza. A głównym kandydatem jest Dariusz Dadasiewicz, który właśnie rozstał się z lubelskim Motorem - Nie ukrywam, że chciałem ściągnąć Piotra Wodnickiego, jednak Sokół Adamów walczy o awans, więc temat wróci co najwyżej za pół roku - wyjaśnia Andrzej Zarzycki. Pierwszy mecz kontrolny łukowianie zagrają w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie Podlasie Sokołów Podlaski. W związku z późniejszym rozpoczęciem przygotowań Orlęta rozegrają tylko pięć sparingów, a ich rywalami będą ponadto Huragan MP, Lewart Lubartów, Avia Świdnik i Czarni Dęblin.

A teraz coś z Adamowa, dotyczącego nas.

[...] W Sokole rozpoczęto szybkie poszukiwania następcy Zarzyckiego. na liście potencjalnych kandydatów pojawiło się kilka nazwisk: Przemysław Tryboń, Andrzej Suchodolski, Wiesław Grula, Robert Filip, Ryszard Grochowski.
- Poruszaliśmy się głównie w bliskim zapleczu Orląt, lecz nikt nie chciał podjąć się wyzwania - dodaje prezes. - Dlatego postawiliśmy na Dariusza Wołka, który pracuje w szkole w Borkach, a od niedawna mieszka w Łukowie. Wcześniej szkolił grupy młodzieżowe w Orlętach i Spomleku. [...]
... a do Orląt prawie na 100 procent powróci Dariusz Dziewulski. W tym samym kierunku mogą również podążyć Grzegorz Orzyłowski oraz Piotr Wodnicki. - Jesteśmy z nimi po rozmowach i obaj raczej u nas zostają - wyjaśnia prezes Sokoła.

[Dziennik Wschodni]

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
Wow jak na łuków to jest starsznie dużo :D :thup:

:
Dziewulski wrocil?? O milo slyszec jescze tylko Czarka Kucharskiego brakuje:D

:
Szkoda bardzo, przeciez on jest scoutem ;d

:
kret napisał/a:
Dziewulski wrocil?? O milo slyszec jescze tylko Czarka Kucharskiego brakuje:D

Paczka wrocil i sumiennie trenuje...

:
No to jakies transfery byly!! Ciekawe czy ci zawodnicy wniosą cos do druzyny?? Mam nadzieję ze tak się stanie!!

:
Zobaczymy nie długo :-)

Wierni klubowi
Wierni miastu
Choćby nas było kilkanastu!
Orlęta Łuków!
:
Orzy na pewno zrobi kilka karnych w tej rundzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

elip
[Usunięty]
:
to Dziewulski i Dadasiewicz sa juz na 100% w Orletach?? jak jest z Solnica?

:
No podobno trenują z zespolem, a czy na 100% są juz pilkarzami Orląt to nie wiem. Dziewulski i Solnica raczej tak a co do Dadasiewicza to pewien nie jestem!!
Choobec oblatany w tych sprawach moze on wie cos wiecej na ten temat!!

:
Na moje oko to tylko formalności, żeby grali w Orlętach.
No bo Solnica: przeprowadził sie do Łukowa z cała rodzina, a pograć w piłke jeszcze sobie chce i wyklucza granie w innym mieście. Ale nie mówi oficjalnie, że bedzie grał u nas, tylko mowi ze by chciał. Więc myśle, że na 99% bedzie grał.
Dziewulski i Dadasiewicz oraz Orzy skoro byli widziani na treningach, no więc myśle, że też.
Niemniej za pare dni na pewno bedzie oficjalne info.

Będziemy dopingować Was ze wszystkich naszych sił...
Będziemy z Wami zawsze aż do końca naszych dni...
elip
[Usunięty]
:
dobrze by bylo gdyby tych 3 panow gralo w Orlętach

:
Orzy i Paczka trenuja codziennie, a Solnego ani razu nie bylo na treningu wiec ciezko cos mowic na jego temat...a Dadasiewicz byl na gierce w niedziele i jak do tej pory sie nie pojawil ani razu, ale on przygotowania zaczla wczesniej z Motorem wiec juz jako tako naladowal akumulatory :D

:
czemu na niego Paczka sie mówi?! :mrgreen:
A Solny mysle, że bedzie musiał grać, no bo co innego bedzie robil on tu w Łukowie? A tak i pomoże klubowi, i zajecie bedzie mial. No i pare groszy wpadnie. Choć z tym ostatnim zapewne najgorzej bedzie :-P

:
moze Solny jakis interes otworzy albo cus :D :D

:
a co to za piłkarze bo ich chyba nie znam :doh: , dobrzy są??

elip
[Usunięty]
:
ossto napisał/a:

to zes teraz dojebal legionisto... :morda:

:
ossto napisał/a:

proponuje profilaktycznie wjebac bo kolo jak pisalem w innym temacie ma problemy emocjonalne qrwa wychodzi jakby byl z Huty dabrowej albo Turzych Rogow Ja Pierdole:/

Tańczymy labada, labada, labada. Tańczymy labada małego walczyka. HEJ
:
a solny będzie grał?

będa jakieś wzmocnienia?

jezu ludzie jeszcze raz nie przeczytacie tematu i zadacie pytanie, albo napiszecie jeszcze to co bylo setke razy napisane to zajebie. postów przybyło ale burdel okropny.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
Macie swoje konkrety i sparing z Pogonią. Niech mi ktoś uważnie nie przeczyta! Tylko jest chyba błąd, Redaktrek musiał źle usłyszeć. Bo chyba nie ma żadnego Michała Szlaskiego? czy si mylę? Michał to chyba Szewczak?
Proszę and1 o poprawkę.

-------------------------------------------------------------------------------------
WYWIAD Z ZUPĄ

* Jak zareagowałeś kiedy złożono Ci propozycję objęcia stanowiska pierwszego szkoleniowca zespołu Orląt Łuków?

- Nie będę ukrywał ze byłem trochę zaskoczony. Miałem już daleko posunięte plany w Adamowie z tego względu ze Sokół był na etapie przygotowania do rundy wiosennej. Jednak gdy przyjrzałem się sytuacji w Łukowie bliżej i zobaczyłem ze dyrektorem klubu został pan Waldemar Bącik, z którym miałem przyjemność pracować gdy byłem jeszcze zawodnikiem, podjąłem wyzwanie.

* Jakie zadanie do zrealizowania przedstawił Ci zarząd?

- Przez rundę wiosenną obecnego sezonu budujemy drużynę pod kątem przyszłego sezonu, w którym będziemy chcieli uzyskać awans do III ligi.

* Żeby ten cel zrealizować trzeba wielu zabiegów. Głośno mówi się o wzmocnieniach. Padają nazwiska Diariuszów: Dziewulskiego, Solnicy, Dadasiewicza. Coś jest na rzeczy?

- Mogę oficjalnie poinformować, ze Darek Solnica nas na pewno zasili. Będzie moim asystentem i jednocześnie grającym zawodnikiem. Potwierdzam też, że do drużyny dołączą Dariusz Dziewulski i Dadasiewicz. Rozmowy są bliskie finalizacji i sądzę ze w przyszłym tygodniu dołączą do nas. Uważam, iż z nimi będziemy mogli w przyszłym sezonie realnie myśleć o awansie do III ligi.

* Wracając do wzmocnień to czy wchodzą w grę inni piłkarze, którzy zasililiby zespół łukowskich Orląt?

- Mamy sporo zdolnej młodzieży i chcemy na wiosnę im dawać szanse tak by wkomponowali się. Wspomnę tu chociażby o Kamilu Marciniaku i Michale Szlaskim.

* Jak będą wyglądały przygotowania Orląt do rundy rewanżowej?

- Zawodnicy trenowali od 3 tygodni. Przypomnę, że wcześniej zajęcia prowadził Tadek Kurek. Przygotowujemy się na własnych obiektach. Od przyszłego tygodnia planujemy obóz dochodzeniowy, który potrwa 8 dni. Ponadto w najbliższą sobotę gramy sparing z Podlasiem Sokolów Podlaski, a w środę z Pogonią Siedlce. Kolejnymi rywalami będą Huragan Międzyrzec Podlaski, Lewart Lubartów, Avia Świdnik.

* W Orlętach są nowe władze, nowy trener. W zawodników wstąpił nowy duch?

- Myślę, że tak. Zobaczymy jakie będą tego efekty. Frekwencja na treningach jest zadowalająca. Możemy sobie życzyć sukcesów.

* Dziękuję za rozmowę.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
No jemu na pewno prędzej uwierze niż Bącikowi :) Więc Solnica tak jak mówiłem, bedzie grał, jeeeeeeeeee! :D
Czyli 3 zawodników wzmocniło nasze siły.

elip
[Usunięty]
:
Swietnie! Oby sie dogadali z zarzadem...
Gdzie i o ktorej bedzie sparing z Pogonia??

Choobec: O sparingach to masz dział odpowiedni :)

:
Hehe co roku mówią ze będą walczyc o awans!!:D Moze w następnym sezonie to stanie się realne, pozyjemy zobaczymy!! Pytanie bo nic o tym nie wspomina w swojej wypowiedzi pan trener:D, ten sparing z Pogonią Siedlce to w Łukowie czy w Siedlcach!!
Jesli chodzi o transfery to naprawdę się postarali w tym roku:D

:
krecie, przecież za rok bedzie na ta reorganizacja i dlatego tak sie mowi o tym "awansie" :doh: Troche oszukana ta 3 liga bedzie, no ale dobe i to.
I kuraw nie pytajcie sie o te sparingi bo wiecie tyle samo co ja czy Dev! A jak ktos sie dowie czy u nas, czy chuj wie gdzie indziej i o ktorej to na pewno napisze o tym!
:morda:

:
Choobec napisał/a:
krecie, przecież za rok bedzie na ta reorganizacja i dlatego tak sie mowi o tym "awansie" :doh: Troche oszukana ta 3 liga bedzie, no ale dobe i to.
I kuraw nie pytajcie sie o te sparingi bo wiecie tyle samo co ja czy Dev! A jak ktos sie dowie czy u nas, czy chuj wie gdzie indziej i o ktorej to na pewno napisze o tym!
:morda:

Co tak ostro, zapomnialem o tym, spokojnie:D Ale istnieje mozliwosc ze zostaniemy w 4 lidze:D

elip
[Usunięty]
:
badzmy dobrej mysli! utrzymamy sie w nowej zreformowanej 3(4) lidze! :mrgreen:

:
Qurcze wg mnie przydałby się piłkarz pokroju Piotrka Kucharskiego.

Czytając moje posty zrozum, że:
1. Ja zawsze mam rację
2. Jeśli nie mam racji odwołaj się do punktu pierwszego.
:
Sprawa Solnicy jednak nie jest taka jasna jaka się wydawała. Na treningi żadne nie przychodzi, w klubie też go nie widać. Z czego żyje? Ma firme, i handluje fajkami :)
No ale nikt jeszcze nie powiedział, że nie bedzie grał. To tylko od niego zależy czy mu sie bedzie chciało. I czy nie zarządał by jakiejś sporej sumki za granie, bo przecież klubu na to nie stać. No zobaczymy jeszcze...

A co do pozostałych wzmocnień... Dziewulski - jego czasy już zdecydowanie minęły, na pewno sie nie bedzie łapał do składu. Nie patrzcie, że bramke strzelił dziś, bo z takiej pozycji to każdy powininen to uczynić. Orzyłowski - też wielki talent z niego nie jest...
Dadasiewicz - zobaczymy co poczyni u nas, bo ostatnio przecież grał tylko w rezerwach Motoru, a wcześniej ostatnią runde w Adamowie miał bardzo nieudaną. Niemniej on sie chyba wydaje największym "wzmocnieniem", bo 2 bramkarz był po prostu niezbędny.
Szkoda, że nie przyszedł z Sokoła obrońca Piotr Wodnicki - ponoć z niego byłby bardzo dobry pożytek, mógłby grać na stoperze, zdolny chłopak.

:
a ja sie nie zgodze z twoja wypowiedzia z tego co wiem Solny bedzie gral na treningi moze i nie chodzi ale na co takiej gwiezdzie treningi:D dalej Orzylowski bardzo lubiany przez kibicow duzo biega czesto sie kladzie w polu karnym przezco sedziowie pokazuja wapno!! dziewulski wielkiej karirery on w Łukowie nie zrobil ale przyjscie jego podniesie rywalizacje w ataku moze inni napastnicy sie obudza i zaczna strzelac ramki Dadasiewicz bardzo dobrze ze wkoncu jest 2 bramkarz bo znowu by musial stanac na bramce jakis zawodnik z pola

:
Nie przesadzajmy. Jest to na pewno lepsza sytuacja niż jak SKrzynia i Gaj maja pewny plac na boisku. Bo jak jest rywalizacja to i oni wreszcie moze sobie przypomną że strzelać gole potrafią.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
tak czy siak, jeśli Solny nie bedzie grał to i tak Skrzynia z Gajem beda w ataku podstawowym.
Choć Solnica by sie przydał...

:
a skad ty wiesz ze nie bedzie grac :> :>:>

:
Nie mówie, że nie bedzie.
Tego to chyba on sam jeszcze nawet nie wie :morda:
Jednak na pewno jak wszyscy inni chciałbym, żeby u nas pograł :)

:
Bez treningu Solny nie ma po co grac. Niby 4 liga ale swoje przed runda trzeba wytrenowac...szczerze, to mnie sie wydaje ze on szuka jakiegos klubu wyzej niz 4 liga ale bez treningow i tam nic nie znajdzie

:
wątpie, żeby szukał bo miał wcześniej propzycje z m.in. Stali Stalowa Wola czy też Odry Opole. A jak już sie przeprowadził do ukf z całą rodzinka to tu bedzie krecił swój interes fajkowy.
Ale trenować musi, bo jaka by to gwiazda nie byla to bez treningu na pewno nie bedzie dobrze grał.

:
grac moze i bedzie dobrze, ale ile, 20 minut, 30 max :P

:
Tyle to on bedzie gral bez treningu, moim zdaniem jak chce grac to musi trenowac!! Co z tego ze on gral w Legii i innych klubach z wyzszych lig, teraz ma grac w ORLETACH to niech sie wezmie do roboty i zacznie trenowac bo nikt inny tego za niego nie zrobi!!

:
kret napisał/a:
Tyle to on bedzie gral bez treningu, moim zdaniem jak chce grac to musi trenowac!! Co z tego ze on gral w Legii i innych klubach z wyzszych lig, teraz ma grac w ORLETACH to niech sie wezmie do roboty i zacznie trenowac bo nikt inny tego za niego nie zrobi!!

kret dobrze piszesz nie wazne ze grał w klubach z wyzszych lig jak chce grac to powinien trenowac

:
kOyot napisał/a:
Qurcze wg mnie przydałby się piłkarz pokroju Piotrka Kucharskiego.

Małe info aktualne o nim. Rundę jesienną spędził w dołującej Janowiance. Wydawało się że na wiosnę zagra jednak o klasę wyżej czyli w Avii Świdnik z którą przygotowywał się już od grudnia. LSE donosi:
- Piotrek chyba za bardzo przesiąkł czwartą ligą - mówi trener Marek Maciejewski. Po piątkowym sparingu z Lublinianką zrezygnował z Piotra Kucharskiego, który przygotowywał się ze świdnicką Avią od poprzedniego roku. Kucharski ostatnio reprezentował barwy ostatniej drużyny czwartej ligi - Janowianki. Wszystko wskazywało na to, że w Świdnku znów zasmakuje trzeciej ligi. Trener postanowił inaczej - Na tle czwartoligowej Lublinianki nie zaprezentował się rewelacyjnie. Myślę, że to nie jest ten sam Piotrek co w trzeciej lidze - dodaje szkoleniowiec.

Nie pisze tego jednak w kontekście ewentualnego kolejnego podejścia Kucharskiego do Łukowa, bo nam się to zwyczajnie nie opłaca. Kucharski umiał przytrzymać piłkę, rozegrać jakąś fajną akcję w środku, ale moim zdaniem za bardzo gwiazdował. Taki piłkarzyk bez charakteru chlubiący się, ze przyszedł z 3 ligi. Na boisku często bezmyślny vide kartki jakie non stop łapał za głupotę, zniechęcał sędziów. Poza tym ciągnie się za nim opinia sprzedawczyka o czym mogliśmy się przekonać na meczu w Lubartowie.
Trzeba by mu płacić, nie trenowałby, przyjeżdżał pewnie na mecze i może z raz na trening. Zwyczajnie się nie opłaca.

A bramkarz Łukasz Krupa został wypożyczony z Radzynia do Huraganu. Lukowiak działa.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
z tego co wiem zupa ma ogladac jakiegos pilkarza z Huraganu i cos obilo mi sie o uszy ze do Sokola mial by isc Junior a do Łukowa wodnicki ale to jest info nie sprawdzone

lukowiak
[Usunięty]
:
LEGION_UKF napisał/a:
z tego co wiem zupa ma ogladac jakiegos pilkarza z Huraganu i cos obilo mi sie o uszy ze do Sokola mial by isc Junior a do Łukowa wodnicki ale to jest info nie sprawdzone

Legion powiedz Zupce zeby zastanowil sie co robi,bo jak zacznie sciagac i ogrywac zawodnikow z regionu w Lukowie i pozniej oni beda odchodzic do Spomleku to zapowiedz mu ze dostanie pstryczka -z gwarancja .Klub lukowski to nie filia regionalna

:
Podlasie:Liczewski - Woroniecki, Wodnicki, Różański, Storto - Łukasik, Filipek, Bal, Irla - Guzek, Laszuk. Ponadto grali: Górski, Sobiczewski, Lesiuk, Żurawski, Szendel, W. Jakubiec, Stopa

Skład Podlasia z dzisiejszego meczu z Radzyniem. Brawo. Tak reklamowaliśmy, tak reklamowaliśmy i sobie go Biała przygarnęła. (Aczkolwiek chyba kiedyś już tam grał)
To samo było z Łukasikiem w przerwie letniej. Potem nam gola strzelił, nie zdziwię się jak teraz będzie to samo.
Chyba, ze to inny Wodnicki.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
No Wodnickiego niewątpliwie nam Podlasie zgarnęło. Zreszta on studiuje w Białej, to na rękę mu to bedzie. Ale błąd Zupy, bo niby "nie chciał go zabierać Sokołowi, bo ten walczy o awans".
A teraz wypowiedź Solnicy nt przedłużania sie kwestii jego gry w Orlętach: "Nic szczególnego nie powiem, po prostu dyrektor się rozchorował i nie mogliśmy porozmawiać. Myślę, jednak że już ostatecznie najbliższy tydzień wszystko wyjaśni i że sprawa zakończy sie pozytywnie"
A moim zdanem to nie mogą sie dogadać, bo Solnica może chceć jakieś spore (jak na nasz klub) pieniądze na gre.
Oj ale przydałby sie nam, oj przydał...

:
Solnica zagra

Dariusz Solnica, który po rundzie jesiennej rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice i powrócił do Łukowa, znajdzie się w kadrze Orląt na rundę wiosenną. Zawodnik zagra więc w żółto-czerwonym trykocie po blisko piętnastu latach przerwy - Wiem, ze może mieć problemy z regularnymi treningami, jednak niezależnie od tego będzie sporym wzmocnieniem naszego ataku - komentuje decyzję byłego piłkarza min Legii Warszawa i Lecha Poznań Andrzej Zarzycki, szkoleniowiec łukowian.

Junior ornitolog
Konrad Ozygała testowany przez ŁKS Łazy

Działacze Sokoła Adamów nie zasypują gruszek w popiele i kompletują zespół, który skutecznie będzie walczył o powrót do IV ligi. Wszystko wskazuje na to, że w drużynie prowadzonej przez Adriana Nowickiego zagra Junior. Czarnoskóry napastnik nie łapie się w składzie Orląt Łuków, które skłonne są go wypożyczyć do końca sezonu.
Nie widzę żadnych przeszkód, aby nie mógł tam grać. Zresztą, to wyszłoby mu z korzyścią - uważa Andrzej Zarzycki, szkoleniowiec czwartoligowca. Wstępnie zainteresowanie zawodnikiem wyrażają działacze vicelidera V ligi, jednak jak podkreślają, nic nie jest przesądzone - W środę zagramy sparing z Orlętami i zechcemy sprawdzić Juniora. Jeśli wypadnie pozytywnie powinien pozostać na wiosnę u nas - mówi vicperezes Sokoła.

Dev: O Wodnickiego stara sie Podlasie, a KKS Koluszki przysłało nawet swoja ofertę.
W Łazach w sparingu zagrali dobrze nam znani bramkarz Mariusz Krasuski i Fajfer czyli Konrad Ozygała. Poszedł tym samym tropem co np. Kopeć i Siemionek. "Widać że jest waleczny i dobrze wyszkolony technicznie. Jeśli pozostanie będzie dobrym wzmocnieniem" - powiedział trener Sujka.

Źródło: Dziennik Wschodni
A wstał rano i spisał dla ogółu Dev :ssij:

Finał niekończącej się opowieści?
Wielkimi krokami zbliża się ostatni odcinek telenoweli pt. "Dariusz Solnica w barwach Orląt Łuków" Wszystko wskazuje na to, że ten były gracz min Legii Warszawa jednak zdecyduje się założyć koszulkę klubu, w którym stawiał pierwsze kroki w piłce - Darek ostatecznie jeszcze nic nie potwierdził ale powiedział, że chce nam pomóc. Zdajemy sobie sprawę, że ma sporo zaległości, bo za wiele nie ruszał się podczas zimy, najwyższy cza wziąć się wiec do roboty. Mam nadzieję, ze wystąpi w sobotnim sparingu z Avią Świdnik - powiedział trener Zarzycki. Solnica będzie ostatnim wzmocnieniem ekipy z Łukowa, szansę na pokazanie się dostanie jeszcze grupa najzdolniejszych młodych graczy. Zgodnie z zapowiedziami do odejścia szykuje się Junior, który w najbliższym czasie ma zostać wypożyczony do Sokoła Adamów. Na tym ruchy kadrowe Orląt się kończą. Przed zawodnikami sporo ciężkiej pracy.

Źródło: LSE
A wstał rano i spisał dla ogółu Dev :ssij:

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
lukowiak
[Usunięty]
:
Dobra robota Devil!!
Uwazam ze TY powinienes wziasc w swoje rece stronke Orlat i dodatkowo wziasc sobie ze 2 osoby do pomocy i wszystko by wrocilo do normy!!!!
To by bylo Najlepsze ROZWIAZANIE

:
no juz dzis Darek Solnica trenowal indywidualnie ;)

:
No to fajnie. A z drużyną nie może ? :-P
Ostatecznie juz bede pewny co do niego, jak go zobacze grającego na sparingu :)

:
gra w sparingu nigdy nie oznacza pewnosci :P
z druzyna nie moze bo my jestesmy na innym etapie przygotowania :P

:
niech rzuci fajki, to kondycje poprawi

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
:
A ja dziś widziałem na treningu Sebe Izdebskiego! heh ciekawe czy bedzie znowu grał buehue
I jeszce jakieś jednego, którego niestety nie potrafie zidentyfikować...and1 pewnie ty wiesz? taki nie za wysoki, kolczyki w brwi. (to nie M. Wryk :-P )

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum