Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Skuter
2010-08-01, 19:30
Łada Biłgoraj, Start Krasnystaw
Autor Wiadomość
Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-04-25, 00:20   Łada Biłgoraj, Start Krasnystaw

Dwa bardzo ważne mecze. Jutro liczę na zwycięstwo, ale trzeba będzie je wybiegać

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Skuter

Wysłany: 2010-04-25, 09:47   

Boję się scenariusza sprzed roku, czyli słaba Łada i równie słabe Orlęta. Aczkolwiek po ostatnich zwycięstwach myślę, że będzie im łatwiej.

Mijam wielu, bardzo wielu smutnych ludzi.
A kilka metrów obok, na środku ruchliwego chodnika,
klęczy kilkunastoletni chłopiec z triumfalnie wyciągniętymi ramionami.
Nikogo nie widzi. Jest w ekstazie.
Klęczy i krzyczy na całe gardło - ORLĘTA ŁUKÓW !!!

fredek889

Wysłany: 2010-04-25, 10:39   

Sk8ter napisał/a:
Boję się scenariusza sprzed roku, czyli słaba Łada i równie słabe Orlęta.

Mam nadzieję, że tak nie będzie. Ale na pewno w tym spotkaniu nie będzie łatwo. Sytuacja obu zespołów w lidze diametralnie różni się. Łada broni się przed spadkiem, i raczej na pewno będzie starała się grać z kontry. Nawet wywiezienie punktu z Łukowa, mogli by uznać za dobry rezultat. Natomiast nasza drużyna wygrywając dzisiaj z Ładą, może przybliżyć się do czołówki i zwiększyć przewagę nad naszym sąsiadem w tabeli Startem. Spotkanie zapowiada się dość ciekawie i mam nadzieję, że równie ciekawe widowisko stworzą dzisiaj piłkarze. Oby nasi kopacze podtrzymali dobrą passę w spotkaniach rozgrywanych na Warszawskiej :-)

Radzio

Wysłany: 2010-04-25, 11:33   

ja liczę dziś na zwycięstwo. Bądź co bądź w Łukowie rzadko tracimy punkty i jakiś inny wynik niż nasza wygrana to będzie zaskoczenie dla wszystkich

Skuter

Wysłany: 2010-04-25, 21:23   

Nerwówka na końcu. Nie można dopuszczać do takich rzeczy. Powinni spokojnie strzelić 3 gola i dograć do końca. Bramka Ozego - stadiony świata.
Pozytywy: Szewczak, Oszust, Buga
Negatywy: Purzycki, Gaj

Czubek

Wysłany: 2010-04-25, 21:25   

Gaj negatyw? Przeciez on dziś dwoił sie i troił na boisko, wszedzie go pełno było. No i ta pierwsza bramka to w 90% jego zasługa

Skuter

Wysłany: 2010-04-25, 21:29   

Czubek napisał/a:
Gaj negatyw? Przeciez on dziś dwoił sie i troił na boisko, wszedzie go pełno było. No i ta pierwsza bramka to w 90% jego zasługa

Nie wiem. Dla mnie to ostatnio nie taki pracuś jak w III lidze, ale jeździec bez głowy. Zero pomyślunku w grze.

fredek889

Wysłany: 2010-04-25, 21:38   

Przy stanie 2:0 i przewadze liczebnej powinni spokojnie pograć piłką. Trochę szkoda tej straconej bramki w głupi sposób. Krew mnie zalewała jak obrońcy sami na własne życzenie powodowali głupie straty w końcówce meczu. Na pewno do pozytywnych postaci tego meczu należy uznać Michała Szewczaka, gdyby nie jego interwencje w ciągu całego spotkania to mogło by być bardzo źle (najlepiej jak byśmy mieli takich 4 Szewczaków w obronie :-) ). Poza tym całkiem nieźle zaprezentowali się Buga i Oszust.
Do negatywów: mało akcji prowadzonych przez skrzydłowych pomocników, nie pewne interwencje obrońców w końcówce spotkania.
Mam nadzieję, że w najbliższym spotkaniu obrońcy będą w ciągu całego spotkania pewnie interweniować. A bramka Ozego to prawda co powiedział Sk8ter stadiony świata, oby więcej takich!!! :-)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-04-25, 22:15   

a ja powiem tak. Oszust zawalił na spółkę z obrońcą (nie wiem którym) bramkę! Ale poza tym był pewny. A nawet obronił strzał, kiedy napastnik był sam na sam.

Podzielam opinie fredka, że Michał Sz. zagrał bardzo dobrze, ale i Ozy w obronie spisywał się nieźle. Dwa razy nas uratował plus wślizg przy tym domniemanym karnym. Ale o tym za chwilę. Nerwówka niepotrzebna bo wynik był spokojny. Zalewski to nie wie co się dzieje na boisku.

Waszym zdaniem był karny czy nie?

Ja bym się skłaniał, że jednak trafił w piłkę. PO meczu Zarczuk miał straszne pretensje do sędziego. Takie wzruszające.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

fredek889

Wysłany: 2010-04-25, 22:23   

Trudno ocenić czy sędzia podjął słuszną decyzję. Szczerze mówiąc to ja bym na miejscu sędziego tego też nie gwizdną. Sytuacja była dość kontrowersyjna. Również jeden z pomocników Łady miał wielkie pretensje do sędziów, że nie odgwizdali faulu za wejście Purzyckiego w ostatniej akcji meczu.

LEGION_UKF

Wysłany: 2010-04-26, 09:02   

Jeżeli ja bym sędziował ten mecz to podyktował bym karnego dla Łady.Niema co sie oszukiwać zagrali bardzo ambitnie grając w 10 na 11.Purzycki to wchodzi a za chwile niema juz sily,podobny jest ten co wchodzi za Buge,Wróblem biega po Lini i tylko tyle pewnych spraw tu ziezko zrozumieć.Co do oceny zawodników najlepszy był Szewczak pewnie z tylu i duzo razy pomagal z przodu.Artur gaj tez dobry mecz niema co na niego narzekac to taki typ zawodnika duzo biega walczy nie zawsze z pozytywnym skutkiem ale zamieszanie w liniach obronnych robi,no i plus dla bugi i Oszusta Troche slabiej zagrał Kiryło ale mlody chlopak jest i nie zawsze bedzie grac pieknych meczów,i nie zawsze piłka bedzie schodziła mu w okienko.A co do bramki Ozygały Piotrka to stadiony swiata!

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-04-26, 12:42   

Pozdro Bart :-)

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

fredek889

Wysłany: 2010-04-26, 16:17   

Czytając ten artykuł: http://orleta.lukow.pl/Ne...nimy_czolowke_/
tak zacząłem się zastanawiać czy są jakieś realne szanse na awans. Wyniki spotkań kontrolnych w czasie zimy nie napawały optymizmem. Myślę, że wszystkich kibiców pozytywnie zaskoczyła dobra postawa naszych kopaczy na początku rundy. Udało się znacznie przybliżyć do czołówki tabeli.

Jak uważacie, są realne szanse na awans? Czy w ogóle Orlęta są gotowe na grę w III lidze? (pod względem finansowym, możliwościami kadrowymi itp)

Ardiano

Wysłany: 2010-04-26, 19:27   

Przez większość mojej kariery na trybunach Orlęta zawsze lepszą miały wiosnę niż jesień (poza poprzednim sezonem, ale wyjątek potwierdza regułę). Nie wydaje mi się jednak, żeby to wystarczyło do awansu. Sportowo pewnie nas stać, ale organizacyjnie leżymy. Dopóki nie znajdzie się jakiś inwestor, który ustabilizuje nieco finanse klubu i dopóki nie zmienią się władze klubu, to będzie trwał marazm. Łukowscy "działacze" mobilizują się tylko wtedy, gdy mają nóż na gardle. Tak było w 1997 roku, tak było 2 lata temu. Awansować tylko po to, żeby po roku spaść?? Szkoda czasu i pieniędzy. Nadal nie stać nas na porządne wyjazdy np do Rzeszowa (porządne, czyli wyjazd dzień wcześniej, spokojna noc w hotelu i mecz na świeżości). Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz. Z piłkarskiej mapy wschodniej Polski zniknął ostatnio Hetman Zamość. Na jego miejsce więc spokojnie więc pojawi się Chełmianka, która chce, którą stać i która wie co zrobić żeby przygoda z III ligą trwała dłużej niż 2 rundy

Katyń 10 IV 1940 - 10 IV 2010 PamiętaMY!

fredek889

Wysłany: 2010-04-26, 20:22   

Ardiano napisał/a:
Dopóki nie znajdzie się jakiś inwestor, który ustabilizuje nieco finanse klubu i dopóki nie zmienią się władze klubu, to będzie trwał marazm.

To prawda, niestety w Łukowie trudno by było o takiego inwestora. W Puławach mają Zakłady Azotowe, W Siedlcach Mostostal, w Białej chyba jakieś znaczącego sponsora nie mają, ale za to organizacja stoi na dobrym poziomie.
Niestety w tym sezonie, oprócz Chełmianki tak naprawdę nie ma kto awansować. Bełżyce nie sądzę, żeby sobie poradziły w III lidze, małe miasteczko, nie mają zbyt wysokiego budżetu. Jedynym poważniejszym kandydatem mógłby być Start, ale mają jak na razie słabą wiosnę. Z resztą coś mi się wydaje, że działacze Startu nie do końca są pewni, czy chcą awansu do tej III ligi, czy podołają wyzwaniu. Natomiast kolejnym pretendentem są Orlęta...tylko, że w tej III lidze byłyby chyba najgorzej zorganizowanym klubem, w dodatku posiadające skansen a nie stadion, kiepską bazę treningową. Już wiele klubów w tej IV lidze ma ładniejsze i lepsze stadiony, choćby w takim małym Rejowcu. Klubu nie byłoby stać na jakieś wzmocnienia, aby mieć jakieś realne szanse na utrzymanie się w III lidze. Kiedyś rozmawiałem z jednym starym kibicem Orląt, który powiedział po spadku z III, że w Łukowie wystarczy IV liga, tego klubu ani nie stać obecnie na nic więcej.

Radzio

Wysłany: 2010-04-28, 19:07   

no i mamy 3 miejsce :)

Radzio

Wysłany: 2010-04-30, 20:53   

www.tobet.com
Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 2.30 3.40 2.35

Kursy porównywalne. Biorąc pod uwagę słabszą formę Startu i mocny początek naszych można się spodziewać jakich punktów. Start gra jednym napastnikiem i na razie im to nie wychodzi(dla naszej obrony to chyba dobrze :) ) Ciekawe jaki skład wystawi Suchy na mecz, w końcu w środę derby. W tygodniu był ciężki mecz i co niektórzy będą chcieli odpocząć przed PP. Jest wiele możliwości :)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-05-01, 10:22   

Obawiam się, ze Start po raz ostatni może się "napiąć" w tej rundzie. Przegrali z Bełżycami i jak teraz przegrają to po nich. I tak pewnie po nich, no ale zawsze się wierzy. Będzie ciężko, zwłaszcza, ze to już piąty mecz z rzędu dla niektórych naszych zawodników.

Kontuzja Gaja chyba niegroźna, normalnie trenował

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!
Ostatnio zmieniony przez Dev 2010-05-01, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

fredek889

Wysłany: 2010-05-01, 10:41   

Tak naprawdę to jest u nas problem z napastnikami. W przypadku kontuzji Gaja lub Kiryło (nie daj Boże) to tak naprawdę nie ma kto ich dobrze zastąpić, czy też dać nawet dobrą zmianę w czasie meczu.

Radzio

Wysłany: 2010-05-02, 18:05   

3-0 :D o ja pierdziel :D Dev, oświeć mnie i napisz mi kiedy Orlęta wygrały tak wysoko na wyjeździe w lidze :D

Skuter

Wysłany: 2010-05-02, 18:13   

Radzio napisał/a:
3-0 :D o ja pierdziel :D Dev, oświeć mnie i napisz mi kiedy Orlęta wygrały tak wysoko na wyjeździe w lidze :D

Też ze Startem dwa lata temu. Co Dziewul strzelil hat-tricka.

Ostatnio zmieniony przez Skuter 2010-05-02, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Bryk

Wysłany: 2010-05-02, 18:15   

Jestem pod wrażeniem :)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-05-02, 18:17   

Sk8ter napisał/a:
Radzio napisał/a:

Też ze Startem rok temu. Co Dziewul strzelil hat-tricka.

yyy dwa lata temu. Jak Bryk pojechał na Starcik, Dziewul wtedy strzelił z przewrotki

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Skuter

Wysłany: 2010-05-02, 18:19   

Dev napisał/a:
yyy dwa lata temu. Jak Bryk pojechał na Starcik, Dziewul wtedy strzelił z przewrotki

Już się poprawiłem :)

Radzio

Wysłany: 2010-05-02, 18:21   

2008 rok
Start Krasnystaw 0-4 Orlęta Łuków 15 marca, 15:00 (200)
Dziewulski 15, 35, Żurawski 41, Ozygała 78

no to Krasnystaw znów zdobyty :)

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-05-02, 18:28   

na stronie skład, Suchy wprowadza rotacje. Dzisiaj prawie cały mecz Przeździak. Nieźle

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Skuter

Wysłany: 2010-05-02, 18:33   

Najważniejsze, że jako-tako Artur Gaj się wykurował. No i dobrze, ze Suchy oszczędza naszych napastników. Od biedy zamiast Kiryła w najbliższym meczu w I połowie może zagrać Buga.

LEGION_UKF

Wysłany: 2010-05-02, 18:59   

Sk8ter napisał/a:
Najważniejsze, że jako-tako Artur Gaj się wykurował. No i dobrze, ze Suchy oszczędza naszych napastników. Od biedy zamiast Kiryła w najbliższym meczu w I połowie może zagrać Buga.

wrobel złamał noge w 70 min i zabrala go karetka......z tego co sie dowiaduje

Dev
Romantyk futbolu

Wysłany: 2010-05-02, 19:56   

LEGION_UKF napisał/a:
Sk8ter napisał/a:

wrobel złamał noge w 70 min i zabrala go karetka......z tego co sie dowiaduje

Niestety też dostałem takie info. Wraca w gipsie.

ORLĘTA ŁUKÓW na zawsze!

Radzio

Wysłany: 2010-05-02, 20:20   

No i nasza obrona z Oszustem w bramce nie straciła żadnej bramki

fredek889

Wysłany: 2010-05-02, 20:20   

Szczerze mówiąc jestem pod wielkim wrażeniem. Szkoda, że nie mogłem zobaczyć tego meczu na żywo, musieli zagrać na prawdę świetne zawody. Trzeba zauważyć, że chłopaki grają już któryś mecz z rzędu co 3 dni i jak na razie dobrze to wytrzymują.
Kirył strzelił już swoją 4 brameczkę w tej rundzie, jeśli dalej utrzyma swoją wysoką formę to może po tym sezonie otrzymać kilka ciekawych propozycji od innych klubów. Szkoda Arka Wróbla, za pewne ma już sezon z głowy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi