Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Skuter
2008-05-11, 19:52
Flaga
Autor Wiadomość
PPp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-10, 21:17   Flaga

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję że dnia 22.04.2008 zakończyliśmy zbieranie podpisów pod apelem w obronie flagi. Apel został wysłany do Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz Zarządu TVN. W krótkim okresie czasu zebraliśmy
ponad 10 tys. podpisów. Podpisało się m.in. 256 profesorów i wykładowców akademickich,
15 posłów na Sejm RP, 123 dziennikarzy, 165 prawników, 1041 nauczycieli, 76 duchownych, 24 pisarzy i poetów, przedstawiciele praktycznie wszystkich innych zawodów oraz olbrzymia grupa studentów i uczniów.

W czasie zbierania podpisów kontaktowaliśmy się z Krajową Radą Radiofonii
i Telewizji przekazując wiadomość o naszej akcji. Uzyskaliśmy informację, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bardzo poważnie traktuje fakt znieważenia polskiej flagi państwowej w programie Jakuba Wojewódzkiego. Program został zarchiwizowany i podjęto działania w celu ukarania TVN za jego emisję, choć wysokość nałożonej kary nie jest jeszcze znana.
Oficjalne stanowisko w sprawie naszego apelu Rada zajmie w najbliższym czasie.

Ponadto informuję, że ja i kilku innych sygnotariuszy tego apelu złożyło do prokuratury, we własnym imieniu, bezpośrednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jakuba Wojewódzkiego, Marka Raczkowskiego oraz Krzysztofa Stelmaszczyka.

Będę Państwa informował o efektach naszej akcji.

Z poważaniem,

Krzysztof Budziakowski

A co Wy o tym myślicie?

SaqieV

Wysłany: 2008-05-10, 21:27   

Ja się tam już wpisałem.

Manwe

Wysłany: 2008-05-10, 21:32   

ma ktoś filmkik z tego?

człowiek_którego_nie_ma
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-10, 21:34   

na youtube.com jest. Wpisz wojewódzki kupa flaga i powinno być. Jego powinno się wychłostać na mieście i obwozić w klatce jak zrobił Tamerlan z sułtanem osmańskim :)

Manwe

Wysłany: 2008-05-10, 21:36   

co za debil... wstyd i hańba! Oprócz odszkodowania TVN'u państow powinno mu proces cywilny wytoczyć!

wg mnie to gorsze wykroczenie jak uzywanie symboli faszystkowskich
Ostatnio zmieniony przez Manwe 2008-05-10, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

Chojnak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-10, 22:07   

Powinni ich w tym gównie wytarzać...

Ardiano

Wysłany: 2008-05-10, 23:06   

wojewódzki, a raczej gminny - dno i jeszcze metr mułu...

Katyń 10 IV 1940 - 10 IV 2010 PamiętaMY!

ryba

Wysłany: 2008-05-10, 23:08   

nie prawda, Flaga to symbol narodowy, i to niew wojewódzkiego powinno sie ukarac tylko tego co to włożył i tego co wemitował, a jak ruscy chodzili po naszych flagach to chuj , tak??

ryba

Wysłany: 2008-05-10, 23:09   

wojewódzki kurwesko inteligetny facet
tylko czasem mu odwala:D jak kazdemu:D

alf

Wysłany: 2008-05-10, 23:39   

Manwe napisał/a:
co za debil... wstyd i hańba! Oprócz odszkodowania TVN'u państow powinno mu proces cywilny wytoczyć!

wg mnie to gorsze wykroczenie jak uzywanie symboli faszystkowskich

To nie jest nawet wykroczenie i nie przyrównywałbym Takiego czegos, do tak blachej sprawy jaka jest uzywanie symboli faszystowskich, i komunistycznych-chyba zapomniales dodac.

Z tym ze ciezko bedzie go wyjebac z TV bo ma ogladalnosc, a to sie liczy u prywaciarza, ale może ludzie troszke zmadrzeja i nie beda chuja ogladac.

ryba

Wysłany: 2008-05-10, 23:50   

watpie alf ze nie beda go ogladac bo ludzie chca sensacji

Manwe

Wysłany: 2008-05-11, 09:33   

czemu bronicie wojewodzkiego? przeciez sam go zachecal i powiedzial ze wsadzi polska flage w gowno. wiec czemu jego nie ukarac? ;>

ryba

Wysłany: 2008-05-11, 11:02   

a tak po za tym to nie było prawdziwe gówno, to był jakues z plasteliny zrobione, a po za tym to jest człowiek sensacja i on chce zwrócić na siebie uwage

Manwe

Wysłany: 2008-05-11, 11:04   

no i chuj ze falszywe? skad widz ma to wiedziec? tak samo za napad na bank z pistoletem za 5 zl z odpustu tyle samo Ci grozi co za napad z prawdziwa bronia :P bo skad kasjerka ma wiedziec?

ryba

Wysłany: 2008-05-11, 11:06   

mam pytanie do ciebie manwe, czy do własnego pokoju przyniósł bys prawdziwe GóWNO zeby Ci jebało w całym pokoju?? najpierw trzeba myslec a potem awanture robic

Manwe

Wysłany: 2008-05-11, 11:17   

patrząc na zachownie wojewódzkiego i na to na co pozwala robić w swoim studio nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, iż ten zjeb niedość że gówno trzyma na stoliku to podczas reklam po cichaczu je wpierdala ;]

Dezi

Wysłany: 2008-05-11, 11:24   

ryba napisał/a:
nie prawda, Flaga to symbol narodowy, i to niew wojewódzkiego powinno sie ukarac tylko tego co to włożył i tego co wemitował, a jak ruscy chodzili po naszych flagach to chuj , tak??
Chłopie co Ty pierdolisz, pomysł był Wojewódzkiego i to jest jego program i to on powinien zostać ukarany, a telewizja TVN też kare powinna dostać za to, że wyemitowała ten program..
Orlęta Łuków!

PPp
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-11, 12:54   

ryba napisał/a:
mam pytanie do ciebie manwe, czy do własnego pokoju przyniósł bys prawdziwe GóWNO zeby Ci jebało w całym pokoju?? najpierw trzeba myslec a potem awanture robic

ty to juz sie nie wypowiadaj najlepiej w tym temacie bo widze ze nie wiesz co to jest Flaga Narodowa

ryba

Wysłany: 2008-05-11, 13:59   

czyli ma byc kara pienieżna?? jesli tak to na czyje konto ta kasa pójdzie?? pomyslcie głąby tu nie chodzi o zniewazanie flagi tu chodzi o kase gruba kase, oni graj tak samo jak ekolodzy, protestuja protestuja a jak na ich konti wpłaci sie wieksza sume pieniedzy to oni sa za

Rafał
One For Cat

Wysłany: 2008-05-11, 14:43   

Co nie zmiania faktu, że doszło do znieważenia naszych barw i ktos powinien za to odpowiedziec

ryba

Wysłany: 2008-05-11, 16:52   

tak tylko kto?? pytam sie kto?? napewno ten pajac co wpierdolił to w gówno flage, to napewno i kto jescze?? moze ukarajcie to dupencje co ja przyniosła ta flage i gówno, tego kolesia co uformował to gówno, ludzi ktyórzy tam byli ludzi którzy widzieli no i TVN,

molek

Wysłany: 2008-05-11, 17:56   

Ja pierdole, ryba, czy ty serio taki tępy jesteś? Flaga RP jest Symbolem Narodowym, a znaczy to mniej więcej tyle, że:

www.dzienflagi.pl napisał/a:
"Przepisy kodeksu karnego przewidują surową karę za znieważenie symboli narodowych, w tym także flagi państwowej. Jeżeli ktoś publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Poza tym kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywny, w przypadku gdy ktoś, narusza przepisy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej."

a) Program Kuby Wojewódzkiego nie był nagrywany na żywo, więc odpowiednie osoby mogły zapobiec wyświetleniu tego w TV
b) Napewno jest ktoś, kto musi zaakceptować dany scenariusz/pytania w programie, więc jest to również wina tej właśnie osoby.

Czyli, ogólnie rzecz biorąc, za ten czyn ukarany powinien być zarówno Wojewódzki, jak i telewizja TVN, która wiedząc o tym fakcie, wyemitowała program w TV.

Mam nadzieję że w końcu zrozumiałeś..
Ostatnio zmieniony przez molek 2008-05-11, 17:57, w całości zmieniany 2 razy  

ryba

Wysłany: 2008-05-11, 18:15   

dziękuję za odpowiedź na moje pytanie

Manwe

Wysłany: 2008-05-12, 20:56   

wznawiam temat po usunięciu zbędnych postów

Odpowiedz do tematu