Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeżeli posiadasz już konto.                         

Poprzedni temat :: Następny temat
Symbolika
Autor Wiadomość
Vaclav

Wysłany: 2007-07-24, 11:20   Symbolika

Zobaczywszy małą dyskusje nt. "konfederatki" w dziale wieści z kraju i świata (czy jakoś tak, whatever) postanowiłem założyć topic traktujący o wszelakiej maści symbolach/logach, które możemy ujrzeć na koszulkach, vlepkach, plakatach, stronach internetowych itp.

Osobiście (z racji przynależności do pewnej sympatycznej subkultury :-D ) często widuje wiele symboli, czy to na odzieży, okładkach plyt, tudzież teledysków. Dość często można napotkać dość osławiony "pentagram". Szczerze, to nie budzi on w mnie żadnych większych emocji, gdyż jestem ateistą. Ale muszę przyznać, że niektóre jego wersje wyglądają naprawdę niezwykle.

Drugim symbolem (który juz mam na bezrękawniku) jest "A" wpisane w kółko - czyli międzynarodowy znak ruchu Anarchistycznego, lecz nie tylko. Od czasów pewnej fajowej kapeli, tj. Sex Pistols, symbol ten jest utożsamiany także z klasyczną odmianą punk rocka. A jako że to była ma pierwsza odmiana rocka jaką słuchałem, to nąsze ją niejako w hołdzie. (Ale teraz klasycznego punk'u juz nie ma :-( Pozostał mi hardcore/horror punk, a polskich zespołów grających ten rodzaj muzy prawie że nie ma).

Co do vlepek, to zgadzam się z Alfem, że te odwołujące się do ideologi komunizmu powinny być zabronione (to samo z faszystowskimi/nazistowskimi) i nie stety Che się w to grono łapie :-| . Ale Marycha to inna sprawa... przecież to taki ładny krzaczek jest :mrgreen:

Odpowiedz do tematu