Serwis - Historia orleta.lukow.pl

Pierwsze - jeszcze bardzo niemrawe – kroki w celu stworzenia witryny internetowej Orląt Łuków stawialiśmy w 2001 roku. Internet coraz powszechniej trafiał pod strzechy i pojawiło się zapotrzebowanie na stronę piłkarską w lokalnym wydaniu. Nieśmiała idea powstała jesienią tegoż 2001 roku. Pomysłodawcami byli Patryk i obecny redaktor naczelny Dev. Po prawdzie trzeba oddać, że nie mieliśmy wówczas większego pojęcia „z czym to się je”. Ostatecznie ograniczyliśmy się do zebrania podstawowych informacji o klubie w formie elektronicznej. Tak sprawa wylądowała na jakiś czas do przysłowiowej „szuflady”.

Warto jednak wspomnieć, że w okresie zima/wiosna 2001/2002 na krótko w Internecie funkcjonowała już jedna strona traktująca o Orlętach, ale była ona poświęcona wyłącznie kibicom.

Po pół roku postanowiliśmy ponownie wrócić do tematu. L
atem 2002 miała miejsce premiera pierwszej witryny internetowej szeroko informującej o wszystkim co związane z Łukowskim Klubem Sportowym. Umownie za datę powstania (zamieszczenia w Internecie) przyjęto 1 sierpnia 2002. Stronę, mającą wówczas 7 działów, napisał Dev w windowsowskim Notatniku po dwudniowym wertowaniu samouczka htmla. Historycznym adresem był lksorleta.prv.pl (pod którym możemy również odnaleźć stronę i dziś). Pierwszy layout przetrwał około miesiąca. Kolejny wygląd, już bardziej przyjemny dla oka, wykonał Patryk. Pół roku później Orlęta miały kolejny wystrój, także wykonany przez Patryka. Później strona modyfikowana była pod względem graficznym tylko kosmetycznie. Powiększaliśmy za to stopniowo ilość działów. Założyliśmy Księgę Gości oraz zainicjowaliśmy Ligę Typerów (istnieją do dzisiaj)

Od 2003 do 2006 roku
Dev jako jedyny prowadził stronę, co nie było zadaniem łatwym przy zakresie informacji jakie są podawane. W tym okresie swoja pomocą służyli również Seweryn i Big_end.

W 2003 roku
portal Orląt był jednym z inicjatorów internetowej dyskusji kibiców z województwa lubelskiego. Jako jedna z nielicznych wówczas stron internetowych klubów w naszym regionie, witryna Orląt była miejsce,m gdzie zaglądali fani różnych klubów. W wyniku spotkania na czacie Orląt powstało niedługo potem, forum 4 ligi lubelskiej, obecnie przekształcone w popularne forum całej lubelskiej piłki nożnej.

Rewolucja nastąpiła w 2006 roku
. Strona otrzymała zupełnie nowy, nowoczesny wygląd. O grafikę i oskryptowanie zadbał nowy członek redakcji – Sk8ter. Dodaliśmy forum, na którym wszyscy mają okazje wyrazić swoje zdanie, także na tematy niezwiązane z Orlętami. Forum stało się swoistym sercem portalu i ważnym miejscem dla fanów Orląt.

 

Serwis przenieśliśmy na profesjonalny serwer, dzięki czemu pozbyliśmy się uporczywych reklam. Zmieniliśmy domenę. Od tej pory stronę możemy znaleźć pod prostym adresem orleta.lukow.pl

 

Wraz ze zmianą wyglądu na stronę Orląt wkroczyła nowa jakość. Obok newsów, na które zawsze był kładziony duży nacisk pojawiły się zdjęcia, filmy. Dużą pomoc otrzymaliśmy od Pawła Kulentego, który dzielił się z nami fotoreportażami z meczów Orląt.

 

Do redakcji dołączył kolejny członek – Czubek. Współpracował również Barej.

 

Czarną kartą w historii funkcjonowania witryny okazał się okres od grudnia 2006 do marca 2007. W wyniku kłopotów technicznych przez cztery miesiące funkcjonowało jedynie forum.

 

Z kolejnym layoutem wystartowaliśmy w marcu 2007 (wykonane Sk8ter). Prostą grafikę i ubogą ilość działów rekompensowaliśmy newsami i galerią. Z redakcją zaczął współpracować Franek Mularzuk – autor wielu zdjęć.

 

Strona prowadziła również działalność na polu marketingowym. Za punkt honoru wraz z kibicami Orląt przyjęliśmy sobie zachęcenie do przychodzenia na stadion jak największej ilości widzów.

 

W 2008 roku rozpoczęliśmy pracę na kolejnymi zmianami. Powstał zespół pracujący nad nową witryną. W jego skład weszli Dev, Sk8ter, Rafał, Manwe i Molek. Efekt pracy możemy już podziwiać.

 

Dzisiaj oddajemy Wam do użytku zupełnie nowy produkt. Pod względem zaawansowania technicznego poprzednie strony nie mogą równać się z obecną Wygląd wizualny wykonał Sk8ter, technikaliami zajęli się Komunista i Manwe. Zaletą nowej odsłony jest przede wszystkim jej funkcjonalność

 

W 2009 do redakcji strony dołączył Wojtek Szczęśniak, dzięki któremu mamy zdjęcia z każdego meczu Orląt, oraz realcje z meczów wyjazdowych.


Cieszymy się, że mimo licznych problemów udało nam się przetrwać do dzisiaj. Jesteśmy jedną z nielicznych stron, której udaje się tak długo funkcjonować. Osoby tworzące portal poświęcają na to swój czas i przez lata  już nie małe środki finansowe. Strona od zawsze była niezależna i starała się rzetelnie informować o działalności klubu. Mamy nadzieję, ze taki pozostanie. Przynajmniej tak długo jak starczy nam sił i cierpliwości.

Bardzo często słyszymy słowa uznania dla naszej pracy. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Nie było by tego bez czytelników. Obiecujemy, że będziemy starali się cały czas rozwijać i iść do przodu.Kolejne wyglądy strony od września 2002 do chwili obecnej. Kliknij by powiększyć:

 

 

 

 

 

 

 

Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał