Pełna treść newsa
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010 12:20; autor: Dev
Gonimy czołówkę

W niedzielę Orlęta pokonały Ładę Biłgoraj 2:1. Jeszcze kilka dni i zapomnimy o nerwowej końcówce i kontrowersyjnej decyzji sędziego o nie przyznaniu rzutu karnego gościom w doliczonym czasie gry. Zapmiętamy, że dopisaliśmy kolejne trzy punkty oraz piękną bramkę Piotra Ozygały. Doświadczony defensor przyzwyczaił nas do bombowych uderzeń ze stojącej piłki, a tym razem fantastycznie uderzył w inny sposób. W innych spotkaniach wielką niespodziankę sprawił Hetma Żółkiewka pokonując, aż 5:0 dotychczasowego lidera - Orion Niedrzwica. Orion spadł na trzecią pozycję i ma tyle samo punktów (33) co czwarte Orlęta, ale lepszy bezpośredni bilans spotkań (na jesieni 2:1). To się może zmienić już w środę, kiedy zostanie rozegrane zaległe spotkanie Orlęta - Orion.
W 19 serii doszło do innego pojedynku na szczycie. Po zwycięstwie 2:0 nad Unią Bełżyce, Olender Sól awansował na drugą pozycję w tabeli. Wyprzedza on Orion i Orlęta o 2 punkty. Kolejna jest Unia (31 pkt) i Start Krasnystaw (29 pkt), który zanotował wpadkę w Międzyrzecu Podlaskim. Start prowadził 1:0, ale Huragan w ostatnich dziesięciu minutach strzelił dwie bramki i wygrał mecz. Obudziła się też Chełmianka, która wygrała 1:0 z Janowianką i nadal ma bardzo bezpieczną przewagę nad resztą stawki.

Wracając do Orląt Łuków to notują one całkiem dobry start rundy. W dotychczasowych czterach spotkaniach zdobyliśmy 10 punktów, nie zaznaliśmy porażki, a co najważniejsze punktujemy na wyjazdach. Na jesieni na siedem meczów mielismy sześć porażek! Należy do bilansu dodać jeszcze pewne zwycięstwo w Pucharze Polski i awans do półfinału. W lidze z szóstej pozycji przesuneliśmy się na czwartą. Ważniejsze są jednak punkty, które nadrobiliśmy do pozostałych drużyn. Należy jednak przypomnieć, że jak dotąd graliśmy z drużynami z dołu tabeli, a najważniejsze pojedynki dopiero przed nami. W tym trudne wyjazdy do Krasnegostawu, Soli i Bełżyc, czyli w komplecie drużyn rywalizujących o drugą lokatę, premiującą awansem. Sensowne wydają się więc rotacje składu w wykonaniu Andrzeja Suchodolskiego. W meczu pucharowym ze słabszym przeciwnikiem dał pograć juniorom. W niedzielnym meczu w końcówce również wprowadził zmienników.
Najbliższy mecz już w środę o 16:00 w Łukowie z Orionem Niedrzwica.

Relacja: Orlęta Łuków - Łada Biłgoraj 2:1 (kliknij)

Galeria zdjęć (kliknij)

Relacja kibiców (kliknij)

Tabela (kliknij)

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał